Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz BÁ Nutrition #124587 üzenetére

    Időben mikor edzel? Reggel/napközben/valamikor este?

    A tapasztalataim hosszasan sorolom majd így aki szükségét érzi hozzon hideg élelmet :D

    Szóval a betegségem biztos levonulását követően mostanság lövöm be nyárra az edzést (időnként sajnos erősen függ a nap állásától mikor érek haza...) és arra jutottam hogy este 7kor már nem kell hozzákezdeni mert max 1 óra és elszáll minden erő. Érdekes módon ha 6kor kezdem 8ig megvan a teljes emelőkapacitás mindenhol még edzés végén is - legalább is az általam tervezett ;]

    Alvással is variáltam - nyáron egyre kevesebb adódhat majd... Ha nincs meg a 6óra majdhogynem elaludni a pihenőidőkben. 6óra minimum kell, 7óra esetén egész lendületessé válhatnak a dolgok, 8óra viszont már nem tesz hozzá a 7órához. De hogy bonyolódjék a helyzet, alvásmennyiségtől függetlenül, minél korábban kelek annál silányabb lesz az edzés.

    Hőmérséklettel is szórakozok, mert mivel nincs klíma így nyáron előfordulhat a 28-30fok is akár.
    Már vagy 2hónapja játszok ezzel: kezdetben 24fok majd 26 most 28fok van végig. Azt tapasztaltam hogy esetemben a nagyobb hőmérséklet sem akkora kunszt de ha 6óránál kevesebb alvás adódott 26fok felett egyszerűen nem bírt a teljes ismétlésszám lemenni semelyik gyakorlatnál. A helyzeten ront a már említett szokásosnál korábban való felkelés. Főleg a guggolásnál fordul elő ez a kész vége állapot, de nem várom meg hogy rám szakadjon - érzem ha már a következő vagy az azutáni ismétlés nem fog menni és inkább megállok a baj előtt. Olyan is volt hogy az utolsónak is 10 tervezett ismétlésből 6ment le biztonságosan, ezért rövid pihenő után ismét 6ismétlést adtam "nehogy már" alapon :D

    Időnként azért megfelelő mennyiségű alvással is problémás a guggolás, ugyanakkor érdekesség hogy a fekve nyomást és felhúzást nem érinti ez a probléma - bár itt megjegyezném hogy a guggolás nagyon friss és itt sztem a koncentrációm még nem teljes, a mell viszont első pillanattól fogva edződött - még az utolsó legnehezebb sorozat is úgy megy mint a nyíl. Aztán ha lement az egész mell edzés 45fokos szögre teszem a fogódzkodót és 2×100fekvőtámasszal még rásegítek és annyira jó utána :D. A felhúzás meg úgy problémamentes hogy a hátedzés szinte végén van, utána jön egy frankó T-rudas evezés, azzal sincs semmi baj annak ellenére hogy ezek "egyidős" gyakorlatok a guggolással azaz frissek - régen sose csináltam őket.

    Aztán a hőmérséklettel kapcsolatban egy érdekes de sztem logikus jelenségről is írnék. Mivel lehet túl hosszú az edzésem - szinte az összes izomcsoport 2óra körül megy de van vagy félórányi pihenő, (mellékes de egyszerűen élvezem csinálni és nem akarok fél-egy órás edzéseket) amíg alacsonyabb volt a hőmérséklet és ezzel nem volt izzadás egyszer mindenképp menni kellett a WC-re. Most a 28fokos szériában ez megszűnt olyannyira hogy még edzés után sem érzem egyből szükségét. Cserébe egy edzés alatt kiizzadok legalább egy liternyit miközben könnyedén bemegy 1-1.5liter víz. A mérleg fél kiló csökkenést még így is mutat az edzés végére. Kérdés ez fenntartható így?

    Mert nyáron biztos lesznek 28-30fokok és régen minden évben 2-3hónapot álltam le a hőmérséklet miatt mert nem bírtam. Most 1hónapja tolom 26-28fok körül és mivel nem tervezek nagy változást a súlyokban valszeg nyáron is bírni fogom, annak ellenére hogy szakad rólam a víz az edzés végére, semmiképp nem akarok nyárra leállni, mert most az edzés kvázi a fél életem :D

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

Új hozzászólás Aktív témák