Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Zola007 #126106 üzenetére

    Köszi a tartalmas hsz-t.

    Akkor a lényeg az hogy semmi kattogás és ízületből eredő fájdalom ne legyen amikor gyúrok. Izom azért fájhat ugye ? :D

    Válogatok időnként a gyakorlatok között én is, de egyedül a vállal viszont sokszor voltam/vagyok gondba. Elsősorban oldalemelésnél, ha szabályos módon akarom csinálni akkor kattog... mivel ez első pillanattól fennálló probléma 1-2edzés alatt rátaláltam arra a módszerre ami valszeg ront a hatékonyságon, de nem kattog cserébe: neki kell dőlnöm egy 80fok körül álló padnak és a mellem kidüllesztem kicsit - ilyenkor a felsőtest 75fokos szöget zár be a talajjal. Úgy tudom hogy így besegít az elülső delta is, kérdés ez így fenntartható? Vagy erősítek valami más gyakorlatra ami kifejezetten az oldalsóra hat de kattogás mentesen. Mely gyakszi lehet az?

    Egyébként vállnál 10-15%ot visszavettem mindenhol az alkalmazott súlyból, kivéve a döntött törzsű oldalemelésnél, mert ott is a szabályos végrehajtásnál időnként gondolkodóba esik és kattogni akar, ennél úgy cseleztem ki, hogy csak a könyökömet emelem az alkar végig függőleges, így nem kattog cserébe az addig alkalmazott súly duplája megy - erőkar miatt ugyanannyi mint az eredeti kevesebb súly kinyújtott karnál.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

Új hozzászólás Aktív témák