Új hozzászólás Aktív témák

  • Zola007

    veterán

    válasz SchumiBácsi #126104 üzenetére

    bárhol előfordulhat!

    Lehet
    - egyszerű "elöregedése" a szalagnak a fokozatos rossz irányú terheléstől
    - genetikai hajlam rá
    - nem azonos feszesség a többi szalaggal, így aránytalan terhelés
    - hirtelen irányváltás
    - évekkel ezelőtti részleges sérülés, ami pont most adta meg magát.

    Sokan azt hiszik, azért szakad, mert éppen aznap csináltak valamit rosszul
    Fenét. Gyakran már előtte megindult, csak lehet hogy most értél el egy olyan erőszintet izomban, hogy akkora súlyokkal dolgozol, aminél már beadja a kulcsot.

    A szalagok teherbírása általában 50 és 500 kg között van
    Térdszalagok átlag férfi esetén ~200kg szakítószilárdságúak, egy testépítőnek valószínűleg erősebb, de mégis egy zuhany előtti taknyolás megtépte a Jani térdét is, mint a linkelt példán látni.

    Sajnos ez egy ilyen dolog. Tipikusan azok az emberek szokták mondani, hogy user error, akik acélerősségű szalagokkal születtek és bármit csinálhatnak nagy súllyal, akár iszonyat rossz technikával is, semmi bajuk tőle.
    Nekem speciel volt durva kerékpáros balesetem, komoly vállficamom, csuklótörés, ínhüvelygyulladás, elcsúszás miatt szabóizom szakadás, stb.

    Ezeknek a tekintetbe vételével edzek, ha egy gyakorlat fáj vagy rosszul terhel és egyébként videó/tükör/külső szemlélő szerint is helyesen végzem, akkor kukázom és keresek helyette olyat, ami nem tesz tönkre.
    Nem vagyunk se súlyemelők, se erőemelők. Nincs kötelező gyakorlat a repertoárban, legyen az akármilyen népszerű vagy "alapgyakorlat"

    • Ami fáj ne csináld.
    • Ami rosszul megy / gyenge vagy benne, azt próbáld megtanulni kis súllyal.
    • Ha nincs meg hozzá a mobilitásod, akkor fejleszd
    ▼▼▼
    De ha ezek után sem oké valami, akkor ki kell dobni a francba azt a gyakorlatot.

    Múltkor leültem összeírni, ismerek közel 200 gyakorlatot.
    Ezzel 10x végig lehet edzeni a teljese emberi testet és nincs benne olyan, amire azt mondanám, hogy egy átlag terembe járó számára nélkülözhetetlen.

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Új hozzászólás Aktív témák