Új hozzászólás Aktív témák

  • Angel2014

    addikt

    További gondolatok a mostani, és a régi edzőtermek hangulatáról....

    Régen az edzőterem a testedzés szentélyének számított, ahová egyértelműen az edzés miatt jártak.
    Minden más, ami erről elvonta a figyelmet, az idegesítőnek, sőt irritálónak számított.
    A súlyzós edzéseket a csepeli súlyemelő csarnokban kezdtem, ahol magyar bajnokok, EB, VB döntősök is edzettek.
    Akkoriban mint birkózó átjártunk erősíteni, így kezdődött a kapcsolatom a súlyzós edzéssel.
    Mikor a súlyemelők határterhelés közelébe értek, csendet kértek a teremben, sőt a gyakorlat közben a látótérben még mozogni sem volt szabad.
    Molnár Miklós barátom, aki többszörös világbajnok erőemelő volt, azt mondta nekem: mikor edzel, csak te, és a súly számít.
    Aki közétek áll, az ellenség, ki kell zárni, ne vonja el a figyelmed.
    Ez volt a régi trend, ezt tanultam én.
    És mi van most?
    Bejön a vendég a terembe, első kérdés, mi a wifi kód?
    Miért nem hangosabb a zene, miért ez a zene szól?
    A telefon edzés közben folyamatosan a kézben, üzenetek, posztok, fényképek készülnek, természetesen edzés közben.
    Nagy harcok, háborúk dokumentálva, főleg olyanok részéről, akik nem hogy lovagnak, de még apródoknak is igen gyengék.
    De elképzelésük szerint jó úton haladnak a felé, hogy nagy harcosokká váljanak.
    Tulajdonképp nem is ez a lényeg, hanem a megélhetés.
    A sok dokumentáció, és a harsány viselkedés csak a figyelem felkeltés eszköze, a fegyver nem a súlyzó, hanem a telefon.
    Legtöbbje nem elkötelezett a sport iránt, versenyezni sem akarnak, csak csalhatatlan tanácsokat adni, és jól megélni.
    Fura világ lett ez, lassan az edzőtermekben több az edző, mint a vendég.
    Még furább, hogy általam teljesen alkalmatlannak vélt emberek is képesek ebből egész jól megélni, nagyon gyenge szakmai háttérrel,az emberi hiszékenység határtalan.

    Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Új hozzászólás Aktív témák