Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Cassidey #63055 üzenetére

    "Vicces egyébként, már toltam a súlyzós edzést mikor először mentem, de több gyakorlatnál komolyan megszenvedtem."

    Persze, mert a súlyzós edzés alapvetően nem a törzs edéséről szól. Az optikába nem tartozik bele az erős törzs, se a hajlékonyság, pedig ez segít a legtöbbet a mindennapokban. Azt baromira nem tudja sehol se hasznosítani az ember, hogy 200 kilóval guggol, meg az 50-es kart se, ellenben az erős törzs alapfeltétele annak, hogy szépen, egyenesen tudjon ülni az ember egész nap, nem kinyírva a gerincét. Tudták ezt a régiek, nem véletlen, hogy például a szertornában a két alap erőgyakorlat, amit megtanítanak a kezdőknek, az a támasz ülőtartás és a híd. Az is szándékos, hogy gyerekeket raktam be, kb 4-5 éves kis pöcsösök már kenik-vágják ezt a két elemet, erre lehet építkezni nagyon jól. A szenzációs ebben a két gyakorlatban az, hogy legalább annyira hajlékonysági, mint erő elem és igazából a teljes első és hátsó mozgási láncot megdolgoztatják. Ha az átlagember odáig eljutna, hogy csak ez a két elem megy, már nem lenne ennyi mozgásszervi beteg.

Új hozzászólás Aktív témák