Új hozzászólás Aktív témák

  • stingy2

    senior tag

    válasz Fred23 #180897 üzenetére

    Azért csak óvatosan, ha sose csináltad. (elég nagy téttel mernék fogadni, hogy a feleségeddel a nyakadban inkább vmi rogysztásfélét csináltál, mintsem guggolást). A guggolás itt kezdődik, felette csak "rogyasztásnak" csúfoljuk. Lefele mehet, amíg bírod. Az se mindegy, hogy High-Bar vagy Low-Bar. És ahogy fentebb volt róla szó, nézd meg, mennyire mobilis a csípőd és a bokád, valamint találd meg a lábaidnak megfelelő pozíciót. Én a helyedben sima rúddal kezdeném, amíg be nem lövöd a megfelelő pozíciót, és be nem gyakorlod a mozdulatot. A guggi nem agysebészet, nyilván meg sem közelíti egy lökés, pláne szakítás összetettségét, de nem szabad lebecsülni, mert csúnya sérülést lehet összeszedni még kis súlynál is, ha nincs helyesen rögzülve a technika. Elég egy rossz mozdulat, egyensúlyból kibillenés a mozgás közben, és máris pár hét pihi befigyel. (Én pl. a sérüléseim 90%-át guggolásnál szedtem össze, ált. kis súlyos melegítésnél, vagy levezetésnél, mert nem figyeltem...)
    És javasolnám még az öv használatát, sok csúfságtól meg tud védeni. Sok sikert 👍

    INTJ

Új hozzászólás Aktív témák