Új hozzászólás Aktív témák

  • Eagl3

    veterán

    válasz wertigo1984 #14250 üzenetére

    Kacsa csak úgy lesz finom, főleg a melle ha saját zsírjában (értsd kacsa zsírban) sütöd ki. Én ugyan nem szoktam csinálni mert nem vagyok oda érte csak a combért, de valahogy így csinálnám:

    Bőrét, zsírját semmiképp ne szedd le róla. Serpenyőben hevíts lehetőség szerint kacsazsírt, majd süss kérget mindkét oldalára, ez gyakorlatilag fél/egy perc oldalankét, bőrét kicsit tovább is piríthatod. Ezután tedd tepsibe öntsd rá a zsírt a serpenyőből majd mehet be az előmelegített sütőbe. No ezt viszont nem tudom most megmondani, hogy mennyi ideig kell sütni, ennek utána kéne nézni, mert ha kicsit is tovább sütöd, akkor nem rohadt száraz lesz. Annyi a lényege, hogy mikor megsült és vékonyan felszeleteled szép rózsaszínűnek kell lennie a közepének, persze az nem jó ha csorog belőle a vér mert azért a szárnyasokat át kell sütni.
    Fűszernek csak só és bors mennyen rá, más nem kell a kacsára. Foghagymát dobhatsz még mellé meg zöldségeket a tepsibe.

    De a legfontosabb, bármit sütsz azaz, hogy meddig sütöd. Ez a nehéz ebben a szakmában. :)

Új hozzászólás Aktív témák