Új hozzászólás Aktív témák

  • spammer

    veterán

    válasz Shadowbull #13377 üzenetére

    Én gyerekkoromban rengeteg filmet néztem, Van Damme-on, Schwarzi papán, Bruce Willisen meg a Halálos Fegyvereken nőttem fel. Láttam egy csomó horror filmet, erőszakos filmeket, és stb stb.. Mint ahogy szerintem mindenki más is. És mégsem lettünk gyilkosok, nem vertük szét senkinek a fejét. Egyébként sem kell a TV-t hibáztatni, vannak értékes és szórakoztató műsorok. Nézhet az a gyerek Discoveryt, NatGeo-t, Animal Planetet is, abból is tanulhat, sokszor többet, mint az iskolában, ahol a tananyag 90%-a haszontalan.De ha megnéz egy Dallast, attól sem fog megállni a fejlődésben. Videójátékok dettó ugyanez a téma volt. Quake, Doom, Duke Nukem, meg egy rakás hasonlóval toltuk, fröccsent a vér, mégsem lettünk gyilkosok. Ellenben szépen fejlesztette a reflexeket, a térlátást, taktikai/stratégiai érzéket, problémamegoldó képességet stb. Minél tovább eltiltod a gyereket, annál jobban "beszűkül", kimarad, lemarad. Ameddig normális értékrendben nő fel, addig nem lesz lelki sérülése egy filmtől. De persze én sem akarok beleszólni senkinek az életébe, csak mostanában egyre több helyről olvasom/hallom, hogy úgy tiltják a gyereket az ilyen dolgoktól, mintha nem tudom mi lenne, miközben milliók felnőttek minden probléma nélkül, akiket nem tiltottak el ilyen dolgoktól :)

    [ Szerkesztve ]

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Új hozzászólás Aktív témák