Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Ijk #53771 üzenetére

    Milyen edzést csinálok? Sima push/pull edzésterv, pár érdekesebb gyakorlat van benne, mint a favágó, de amúgy semmi extra. Annyi, hogy az egyes nehéz, összetett gyakorlatokat többnyire saját súllyal oldom meg és nehezítéssel. Például nem fekvenyomok, hanem fekvőzök feltett lábbal és külső ellenállásos nehezítéssel (súlyzó vagy gumikötél), mellről nyomás helyett kézállásból nyomást csinálok stb. Az izomvesztéstől nem félek, 16 évesen voltam 96 kiló úgy, hogy röplabdáztam, mást nem csináltam. Egy nyári szezon konditermi edzés után a következő szezont 104 kilósan kezdtem mama főztjén, nulla odafigyeléssel. Egy év kettlebell alatt se vesztettem izmot, pedig az közelebb állt a köredzéshez. Mindig is sokkal könnyebb volt "híznom", mint "fogynom", ez a hátránya az alkatomnak. Köszi a tanácsokat igyekszem átgondolni még ezt a dolgot.

    (#53772) Dicker
    No kox. :N Bár a spiron nem mondom, hogy nem gondolkodtam, de rossz emlékeim vannak vele gyerekkoromból.

    (#53774) barisj
    Fekvenyomásra 1,2-1,5-öt szoktak mondani, guggolásra és felhúzásra többet, 2 körül. Húzódzkodásra meg 0,3 körüli eredményre azt mondják, hogy jó, 0,5 és fölötte meg nagyon jó.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák