Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Sotho #21791 üzenetére

    Egyeseknél valóban. Ez a topik tele lehet ilyen emberekkel is. De a gyúrás és a lelki stabilitás valóban összefügghet, és nincs is ezzel semmi gond, sőt! Ez is egy olyan dolog, amiben viszonylag könnyű őszintén hinni talán minden férfinak, így máris van egy meggyőződése, ami több, mint a hit, ami biztosabb lábakon áll. Olyan általános dologban könnyű hinni, minthogy nézzünk ki jobban, legyünk erősebbek... Sok ilyen belülről fakadó biztosnak tartott meggyőződés kell szerintem ahhoz, hogy jó legyen az ember életminősége. Ez pedig fejleszthető is, kialakítható is. Én is utáltam sokáig azokat, akik kurv@ magabiztosak voltak valami olyanban, amiről én tudni véltem, hogy marhaság a köbön. Mégis: maga a magabiztosság pont az, ami a jobb életminőséget adja -legalábbis a legtöbb ember számára. Tehát érdemes bevállalni a hülyeséget, vagyis azt, hogy magabiztosan álljunk ki valami mellett, ami talán csak szerintünk, de szerintük valóban igaz és jó lehet. Egyszerűbben mennek így a dolgok, ad egy keretet az életnek a sokféle határ és elv, amit kialakítunk. Elfolyik az az ember, aki a "levegőben lóg", vagyis aki baromira objektív és nyitott. Nem érdekel az objektív igazság, az érdekel, ami nekem, nálam működőképes igazság! Ezt kell erősíteni magamban inkább, meg lehetőleg gyakran rátrollkodni azokra, akikre tudom. :DD

    Gyúrás és lelki stabilitás témában valaki még valamit? :Y :O

    Addig pedig egy buta gyúrós.

Új hozzászólás Aktív témák