Új hozzászólás Aktív témák

  • vaakuum

    addikt

    Státuszjelentés:
    Kiindulási alap: ösztrogéndominancia. Dokiváltás és 5 hónap gyógyszerkihagyás után mérve alacsony (8-10 közötti) tesztóhoz (ami volt már 6.5 is) magas ösztrogénszint (60 vagy fölötte), ami az elmúlt 10-12 évben alakult ki aljas módon. Nem, nem kokszoltam soha, egész életemben a megevett kaján kívül csak scitec és biotech fehérjéket fogyasztottam, meg vitaminokat, és sportoltam, mert szeretek mozogni. A szervezetem valamiért mégis imád ösztrogént gyártani.
    Nyilván túrtam/túrom a netet folyamatosan. Azt olvastam valahol, hogy akkor van egyensúly, ha a tesztó:ösztro arány 1:3 és 1:4 között van valahol. Ez a fenti kiindulási esetben bőven 1:6. Nyilván a tesztó és ösztro mértékegységben van egy 1000-es eltérés (nmol/l vs pmol/l), de most csak az alapszámokat figyelembe véve tényleg úgy vannak a határok megállapítva, hogy a legnagyobb tesztó*4 az kb. az ösztro maxértéke.
    A doki által egy hónapig felírt napi 1 clostilbegit megtolta a tesztót, 20 fölé, ami nagyon frankó lett, rögtön tudtam rendesen edzeni, pihentebb voltam az edzések között, végre távot és tempót is tudtam növelni a meleg ellenére, és a fogyás is elindult, egy hónap alatt -3 kg, Miközben ezelőtt egész évben a szenvedés ment az edzésekkel. Viszont az ösztro is megugrott 160 fölé (ami bőven a felső határ fölött van), nyilván sokkal több tudott aromatizálódni. Itt az arány már 1:8 lett, brutál lábvizesedéssel, és gondolom a nem látható mellékhatások is elkezdődtek, erősödtek.
    Az endokrinológus szerint ha a clostilbegit adagját felére csökkentem két hét kihagyás után, akkor szerinte akár még jó is lehet az eredmény. :Y
    Rohadhjak meg, ha értem, mitől gondolja, hogy a gyakorlatilag alapjáraton döcögő tesztótermelés mellett is ösztrogéndominancia van, és a rendesen pörgő tesztótermelés mellett meg pláne az van, akkor a két érték közötti tesztó mellett az ösztro majd miért fog eltérni ettől, és beesni a normál aránytartományba mindenféle egyéb kényszerítés nélkül? Tehát ha a kevésből is túl sokat aromatizál a szervezet, a sokból meg még többet, akkor miért gondolja, hogy a kicsivel többől viszont majd pont kevesebbet fog? :Y
    Emlegette még, hogy esetleg Androgelt lehetne majd kipróbálni, ha ezt a felezett closti próbát megcsináltuk, merthogy az nem bántja a májat annyira, de szerintem attól még ugyan úgy hozni fogja az ösztrogéndominanciát, ha van miből aromatizálni állat módon, akkor a szervezet megteszi. Illetve az szerintem a még meglévő saját tesztótermelést is tökéletesen ki fogja nyírni. :F
    Ösztrogén blokkolótól valamiért nagyon fél, (vagy nem is volt még ilyen esete) mint a tűztől, mert az őt megelőző andrológus azt bőven nyomatta, és a májam kicsit tényleg megérezte, csak az a doki meg olyat nem adott, ami a tesztót is tolta volna kicsit, tehát akkor volt egy normál ösztro szintem béka segge alatti tesztó mellé. Én azt érzem, hogy a clostilbegit mellé még egy(vagy 2-3 különböző típusú, alacsony adagú) ösztro blokkoló lenne a szükséges a megfelelő arányban, ha a májam bírná. Ezzel kapcsolatban van valakinek valami értelmes ötlete, javaslata, mit lenne érdemes mondani, sugallni a dokinak? Vagy valami olyan tanulmány, ami elég megbízható, és ezt jól kivesézi? Nyilván a "fórumon azt mondták" önmagában nem hivatkozási alap semelyik orvosnak, sőt, még hülyének is néz. Viszont azt látom, Ő sem igazán tudja, mit kezdjen a helyzettel, pedig pont azért váltottam, hátha találok olyat, aki képben van rendesen. Vagy egy hozzáértő orvos elérhetősége is jó lenne b) megoldásként, mert nem vagyok lenyűgözve a mostanitól sem. :O :W

    [ Szerkesztve ]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

Új hozzászólás Aktív témák