Új hozzászólás Aktív témák

  • HUTCHDB

    nagyúr

    válasz aelod #179812 üzenetére

    Igen, diétakor mást csinálok.
    Azért néha kell a változatosság.

    Ez nem hát gyakorlat, ennél csak jobb hát gyakorlatok vannak.

    Maradjunk annyiban, hogy SZERINTED vannak jobb gyakorlatok.
    Szerintem, meg ezek a jók, amit én csinálok. :P

    Ez a csigás lehúzás:

    Nyomás csigán:
    Ezt, hogy kell elképzelni? Milyen csigán? Hogyan?

    Itt két feszítő és egy hajlító van ha jól látom. Van valami oka, hogy nem guggolsz szabad súllyal?

    Sajnos korábbi sport sérülèsek miatt többször volt már meniszkusz szakadásom és egy gyermekkori térd kalács mögötti tumor miatt, jobb lábamat 4x a balt 2x operálták. Ezen kívül gerincemen több helyen (főleg az alsó, lumbáris részen) kopás, meszesedés, és porckorongsérvet ugyan el nem érő, de több mm-es ún. kiboltosulások vannak.
    Magyarul súly nélkül sem tudok leguggolni, fáj a térdem, fáj a derekam.

    Ezt hívjuk merev lábas felhúzásnak.

    Szerintem nem.
    Ez az alsó hátizom és farizom gyakorlata. Részben ugye az előtte levő hiperhajlitas folytatása.

    Y emelés

    Ez mi? Vállra nem végzel nyomásokat, oldalemeléseket? "hátsó váll" a legtöbb esetben kap elég terhelést húzásoknál nem kell úgymond külön megedzeni. Viszont a nagyobb izmokat én 3-4 gyakorlattal edzeném meg.

    Íme az Y emelés:


    Nálam tolódzkodásnál, fekvenyomásnál az első váll is dolgozik, így azt tömegeléskor külön nem edzem, viszont a hátsó váll gyakorlat szintén csigán csinálom és lényegében egy bemelegítés a többi váll csigás gyakorlat előtt.
    Oldalemelést csinálok (azt kihagytam véletlenül az előző hsz-ból), az Y emelés után, szintén csigán.

    " Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

Új hozzászólás Aktív témák