Új hozzászólás Aktív témák

  • Madwe

    nagyúr

    válasz benfolds #169210 üzenetére

    Mindig kicsit elhízott voltam, nem nagyon törődtem a mozgással, normális kajálással, olyan 90kg körül voltam jellemzően. Aztán volt egy nagy törés az életemben (munka, nők, legjobb barátom+lakótársam öngyilkos lett) s elengedtem magam utána következő 5 évben, csak rendelt kaja, melóra fókuszáltam csak, s szépen felhízlaltam magam. 182cm vagyok, a csúcson 135kg lettem... (valahol 40% tzs)
    utána kicsit kevesebb mint 2 év életmódváltással lementem egészen 75kg-ig 12%tzsig.
    Azóta (2019 eleje) jellemzően tömegelek, most épp 83kg vagyok 14% tzs körül.
    jelenleg amúgy a célom egész 90-ig tömegelni, utána pedig vissza 12%tzsre, aztán meglátom merre tovább :)
    eleinte féltem a tömegeléstől előéletem miatt, de párszor visszaszálkásítottam magam 12% körülre, s láttam simán megy. Sőt, igazság szerint az étkezés, nap közbeni közérzet nekem szálkásítás alatt jobban is adja mint tömegelés esetén :) edzés közben viszont sokkal jobban élvezem ami történik tömegelés alatt ahogy folyamat fejldőök, eleve amit érzek s kb az instant regeneráció...

    angelre visszatérve: 135 kilósan 75+ kg izom volt rajtam... de nagyon nem voltam se esztétikus se egészséges :) jelenleg olyan 67-70kg izom van csak rajtam, de ég és föld....

    abban egyetértek hogy a súly a lélek tükre :) viszont millió meg egy oka lehet a konkrét esetben. Nálam pl az hogy addig sose foglalkoztatott hogy hogy nézek ki, mennyire vagyok egészséges, s amint életben totál máshova került a fókusz jött is a baj szépen...

    meg az étkezés egy öngerjesztő folyamat: azokat a szutyok szar kajákat fogyasztva ördögi kör alakul ki - egyrészt a túlízfomozott, túlcukrozott zsírozott sózott szarok etetik magukat, másrészt hasznos tápanyagban meg szegények így jól tulképp sose laksz, harmadrészt miután ezekhez a szarokhoz hozzászoksz a rendes, teljes értékű ételek nem ízlenek, mert totál eltolja az ízlésed. Ezért is nehéz sztem ezen változtatni, de pl az ízlés is elég hamar, kb 2-3 hét alatt “rezetelődik” s megváltozik, hozzáidomul az ételhez a feldolgozott mesterséges moslékról :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák