Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    válasz Cs1csó #24417 üzenetére

    Igazából azért nevettem mert amit ott leírtál, az annyira sok sebből vérzik, hogy nem is tudom hol kezdjem... Nekem még van összehasonlítási alapom, hogy milyen volt a net 98-99-ben. Nagyon máshogy működnek most a dolgok. Sajnos a működését még ma sem értik sokan és nem tudják hová tenni a megfoghatatlansága miatt. Mostanában meg aztán főleg előkerült a jogok hőbörgése, mindenféle előzetes ismeret nélkül... Lehet szolgáltatónak nevezni a Facebookot, csak ez nem olyan mint a Telekom, vagy egy UPC, esetleg egy autószerelő műhely. Itt te nem vagy ügyfél!! Ezt fontos leszögezni. Felhasználó vagy, de nem ügyfél. Lehet azt mondani, hogy az adataiddal fizetsz, és az oldalon eltöltött idővel... de ez már a PH-nál sem jött be mint vitaalap. Szóval te itt a termék vagy. A te profilod nem csak száraz tényadatok halmaza. Amit te profilnak hívsz az az adatlapod. Az ő szempontjukból a te összes tevékenységed és ebből kinyerhető összes metrika a profil. Ők nem a konkrét csicso82 dolgait szemlézik távcsővel. Hanem a több száz millió másik userrel összefüggéseiben vizsgálnak. Korosztály, szerint viselkedés szerint, szóhasználat szerint, meg még egy tonna egyéb tényezőt néznek. Egy csomó belsős projektjük van erre...ami nem public téma. Nem kell félre érteni ez nem az X-akták. Egyszerűen ők az adatelemzésre építi az üzleti modellt, így tudnak célzott reklámokat és szolgáltatásokat kiajánlani, amiből nagy eséllyel ügyfél lesz...a reklámozott szolgáltatásnak...

    Rátérve a lényegre. Amikor ők biztosítanak neked egy olyan funkciót mint az üzenetküldés, akkor ott ők adják neked a felületet. Ők kezelik az adatokat. Ők továbbítják, az üzeneteket. Ők írták a kódot. Te itt nem fogsz titkosítani semmit. Egyetlen lehetőséged, ha a szöveget eleve kódolt formában dobod át és a fogadó fél kimásolva egy dekódoló alkalmazással visszafejti... Kényelmetlen? Baromira...üdv a cyber security világában, ahol két véglet között próbálják megtalálni az egyensúlyt. : 1 atombiztonságos de szinte használhatatlan, 2. plain text. Szerencsére elég szép módszerek és megoldások alakultak ki. Biztonságot akarsz, akkor nem a facebook a te platformod...

    Kódolt kommunikációt akarsz "olcsón", ott a protonmail.

    Az, hogy egy algoritmus elemzi és kulcsszavakat azonosít az üzenetekben az nem egyenlő a megfigyeléssel. Évekkel ezelőtti példa, hogy a gmail-ben volt egy hosszabb levelezés amiben egy IT termékről volt szó. Egy idő után az email mellett az Adwords olyan reklámokat jelenített meg amiben ezt a terméket lehetett megvenni... Nos? Van még kérdés? Szerintem nincs...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák