2019. április 21., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-03-14 09:15:57

IT café

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#103001) LantosBerry8

LantosBerry8
(őstag)

Sziasztok!

Van a telekomnál egy otthoni előfizetés csomagom (tv+internet+telefon). 2017 decemberben lejárt a hűségidő, majd 2018 februárban a meglévő csomag mellé vásároltam tőlük egy okos Tv-t, amit egyösszegben ki is fizettem nekik akkor. - viszont a Tv szolgáltatásra újabb 2 év hűséget jegyeztek be.

Adódott egy sokkal jobb lehetőség (UPC), amire szeretnék váltani. Sajnos a telekom nagyon gyenge internetet tud szolgáltatni Debrecen belvárosában.... (Az elérhető legnagyobb csomag a címemen 50 Megás net, amire anno elő is fizettem, de sajnos a gyakorlatban jóval gyengébb... + mikor előfizettem 2015-ben a csomagra, volt rá ígéret, hogy hamarosan a nagy fejlesztéseknek köszönhetően lehetőségem lesz gyorsabb internet választására.... Ennek lassan 4 éve, de semmi jele a telekomos fejlesztéseknek :( )

A kérdésem az lenne, hogy ha a fentiekre való tekintettel 10 hónappal a hűségidő lejárta előtt felmondanám a szerződést, mire számíthatok kötbér tekintetében?

(#103002) djszido

djszido
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Optikai netem van Huawei ONT-vel. 2-3 napja vettem észre, hogy nem tudok csatlakozni a NAS-omhoz az internetről. A böngésző minden kérésre invalid requestet ad (HTTP 400). Volt már restart is, kaptam új IP-t, de nem tudok csatlakozni. Ami még fura, hogy minden portra tudok telnetelni. Látott már valaki ilyet?

(#103003) lszlogal válasza LantosBerry8 (#103001) üzenetére

lszlogal
(tag)

Gondolom Telekom kedvezménnyel vásároltad azt a TV-t. Annak az egyik feltétele a két év hűség vállalása (függetlenül attól, hogy részletre vagy egy összegben fizetsz). Nem akarok hülyeséget mondani, de ha felmondod, akkor szerintem visszafizettetik veled a készülékkedvezményt, amit kaptál.

[ Szerkesztve ]

(#103004) LantosBerry8 válasza lszlogal (#103003) üzenetére

LantosBerry8
(őstag)

Az idáig okés, csak az a kérdés, hogy a teljes külömbözetet, vagy időarányosan....

(#103005) DJ. Ru$y válasza LantosBerry8 (#103004) üzenetére

DJ. Ru$y
(Topikgazda)

Komplett készülékkedvezményt elvileg. Mivel azt egy összegben kapod, nem havidíj kedvezmény, mint a régi rendszerben.

Keresek külföldi vagy régebbi/ritka Hell energiaitalos dobozokat gyűjteménybe! | Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#103006) LantosBerry8 válasza DJ. Ru$y (#103005) üzenetére

LantosBerry8
(őstag)

Értem, köszönöm.

Még így is megéri szerencsére :)

(#103007) DJ. Ru$y válasza djszido (#103002) üzenetére

DJ. Ru$y
(Topikgazda)

Ha eléred a NAS-t és úgy kapod a 400-as hibát, akkor a NAS-nak van valami kínja. NAT-oláat ellenőrizheted még az összefoglalóban leírt módszer szerint, na meg a DDNS helyes működését is.

Keresek külföldi vagy régebbi/ritka Hell energiaitalos dobozokat gyűjteménybe! | Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#103008) djszido válasza DJ. Ru$y (#103007) üzenetére

djszido
(kvázi-tag)

Nem csak a NAS-t nem érem el, hanem az asztali gépet sem. A DDNS-t próbáltam átállítani egy másik accountra, de úgy sem lett jobb. Talán másik DDNS szolgáltatót kéne kipróbálnom?

(#103009) djszido válasza djszido (#103008) üzenetére

djszido
(kvázi-tag)

Nem hiszem, hogy a DDNS lenne a gond, mert IP-vel sem működik.

(#103010) DJ. Ru$y válasza djszido (#103008) üzenetére

DJ. Ru$y
(Topikgazda)

NAT-ot ellenőrizted, hogy az ONT-ban ugyanaz a külső IP van, amit egy külsős IP lekérdező vagy a DDNS mutat?

(#103011) djszido válasza DJ. Ru$y (#103010) üzenetére

djszido
(kvázi-tag)

Ugyan azt a publikus IP-t írja, mint a DDNS oldal.

(#103012) DJ. Ru$y válasza djszido (#103011) üzenetére

DJ. Ru$y
(Topikgazda)

UPNP-vel vagy port átirányítással oldod meg a dolgot? Akkor csak a port átirányításon mehet el a dolog.

(#103013) djszido válasza DJ. Ru$y (#103012) üzenetére

djszido
(kvázi-tag)

Portot szoktam nyitni, de akármilyen portot próbálok behozni a böngészőben, http 400 hiba jön. Még arra is, ami nincs nyitva.

(#103014) DJ. Ru$y válasza djszido (#103013) üzenetére

DJ. Ru$y
(Topikgazda)

https://portchecker.co/ mit mond a portokra? Lehet megpróbálnék egy factory resetet nyomni az ONT-nak, ha másnak nincs jobb ötlete.

(#103015) Beniii06 válasza djszido (#103013) üzenetére

Beniii06
(fanatikus tag)

Tipp: Esetleg nem port triggering-et nyitottál port forward helyett? Mert van különbség a kettő között, az első csak addig van nyitva tudomásom szerint, amíg él a szolgáltatás, a másodiknál folyamatosan nyitva van.

Revolut, Transferwise regisztrációhoz meghívót tudok küldeni/Curve kupon kódot adni(5£ neked-nekem is - EJ66B4JD), így mindkettőnknek megéri. Érdeklődni privátban!

(#103016) djszido válasza DJ. Ru$y (#103014) üzenetére

djszido
(kvázi-tag)

A portchecker minden portot (1-65535) nyitva lát.

(#103017) djszido válasza Beniii06 (#103015) üzenetére

djszido
(kvázi-tag)

Évekig ment, tegnap óta minden service elérhetetlen.

(#103018) DJ. Ru$y válasza djszido (#103016) üzenetére

DJ. Ru$y
(Topikgazda)

Factory resetet neki, meg nézd meg az upnp-t nem kapcsolt-e be véletlen.

(#103019) djszido válasza DJ. Ru$y (#103018) üzenetére

djszido
(kvázi-tag)

Megoldotta, köszi! :) Kicsit bosszant, hogy mindent manuálisan kellett megint beállítani. Nincs lehetőség fájlba menteni a konfigot.

(#103020) viktorhu válasza LantosBerry8 (#103001) üzenetére

viktorhu
(PH! addikt)

Hívd fel őket, kiszámolják pontosan. Minél közelebb a hűség vége, annál több a felmondás díja.

(#103021) zolokas válasza zolokas (#103000) üzenetére

zolokas
(fanatikus tag)

Senkinek sincs itt a fórumon akinek van? És hogy lehet be állítani?

IPTV Szuper Családi Mozi HD - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Samsung Galaxy A8 Dual Sim Fekete

(#103022) Livius válasza zolokas (#103000) üzenetére

Livius
(őstag)

Ennek mi köze a telekomhoz?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i5-6600K, Corsair Vengeance 2x4GB DDR4-3000MHz, Samsung SSD 840 120GB, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#103023) zolokas válasza Livius (#103022) üzenetére

zolokas
(fanatikus tag)

Samsung EuroBox GX-MT730EK ezt kaptam SAT tv szolgáltatáshoz!

IPTV Szuper Családi Mozi HD - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Samsung Galaxy A8 Dual Sim Fekete

(#103024) blackmajesty válasza viktorhu (#103020) üzenetére

blackmajesty
(fanatikus tag)

Eszközvásárlás miatti kötbért teljes egészében ki kell fizetnie, mert a kedvezményt teljes egészében megkapta a TV árából. Ha szolgáltatás havidíjából kapott kedvezményt akkor csak annyit kell kifizetni amit már igénybevett.

(#103025) Z0necoder

Z0necoder
(újonc)

Sziasztok! A Telekom optika dobozokat kb. két éve felszerelték nálunk a társasházban, szintenként, de a szolgáltatás még mindig nem rendelhető. A Telekom weboldalán mostanában jelent meg egy értesítés, miszerint a tulajdonosi hozzájárulási nyilatkozat hiányzik még nálunk, és ha ez megvan, elkezdik kiépíteni az optikát.. A közös képviselő szerint a nyilatkozatot két éve leadtuk, és nekem úgy tűnik, valóban, hiszen a dobozok meg is jelentek. Mi lehet a probléma? Önkormi engedély? A jelenlegi rézdrót már nagyon megbízhatatlan, régi, nagyjából minden reményem az optika. Köszi a válaszokat előre is!

(#103027) DJ. Ru$y válasza Z0necoder (#103025) üzenetére

DJ. Ru$y
(Topikgazda)

Talán a közös képviselőnek kellene felvenni a kapcsolatot a Telekommal, és megkérdezni, hogy mi a pálya?! Nem véletlen fizetitek a közös költséget.

(#103028) HTomee

HTomee
(tag)

Sziasztok,

Hosszabbítottam a hűségem és kihoztam online rendeléssel egy TV-t részletre.
Itt is eltudok állni a vásárlástól 14 napon belül? Mert hát nem olyan nagy szám ez mint írták. inkább lenne egy drágább..
Bevihetem Telekom üzletbe is leadni vagy csak postán?

(#103029) DJ. Ru$y válasza HTomee (#103028) üzenetére

DJ. Ru$y
(Topikgazda)

Elállási jogod van. Szinte biztosan csak futárral viszik vissza, mivel online rendelés, és az "elállás is online". Ilyenkor azzal szokott probléma lenni, hogy nem veszik le a 2 évet és nem tudsz rá új készüléket kihozni, ez nem mindig egyszerű menet, hosszabb időbe is telhet.

(#103030) AttyVin

AttyVin
(senior tag)

Szolgáltatóváltás miatt a net "telekomos" lett.

Küldték a "szereld magad" csomagot, de a mi "igényeinkhez" a ZTE modem/router nemigen konfigurálható rendesen.
Most beállítottuk korábbi rendszert ("saját" modem + router) a telekomos eléréssel, ami persze így is működik.

Kérdés, hogy a ZTE kiiktatása jár-e valamilyen negatív következménnyel (pl. kommunikálnak-e a "központból" a ZTE-vel, szoftverfrissítés, forgalmi adatok figyelése, stb.)?

Köszönettel.

Üdv, Vino

(#103031) Spirit

Spirit
(őstag)

Sziasztok!

Optikai net, évek óta hibátlanul működő Huawei ONT-vel, 2 set top box-al. Találkozott már valaki olyan hibával, hogy az egyik boxnál kimerevedik a kép csatornaváltás után pár mp-el? Nem kockásodik, nem akadozik, egyszerűen megáll a kép. Újabb csatornaváltás után ismét megy pár mp-ig és ismét megáll. Van hogy órákig, van hogy napokig csinálja, majd rendbe jön néhány hétre is akár. Ha lejelentem hibára, biztos vagyok benne, hogy nem fogom tudni produkálni, amikor jön a szerelő.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.