2019. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Politika

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2015-11-16 04:58:22

IT café

Normális hangnemet, higgadtságot, kulturált beszédet várunk el egymás és (nagy levegő) még azok iránt is. Ha nem megy normálisan, higgadtan, kulturáltan, akkor inkább ne írj be, köszi! Hírspam oldalt linkelni tilos!
Bővebben...

Összefoglaló kinyitása ▼

(#79351) Ringman válasza MageRG (#79343) üzenetére

Ringman
(PH! kedvence)

a fidesz egy gazdasági vállalkozás (de nevezhetném maffiának is), a politika és a kormányzás csak egy szükséges rossz a pénzszerzéshez.

multifunkciós agárstadion épül

(#79352) Cartevo válasza crey (#79349) üzenetére

Cartevo
(senior tag)

Én is ezt papolom már kb 1 éve. Jóval hitelesebb lenne a kritika birkázás nélkül.

(#79353) Ringman válasza crey (#79349) üzenetére

Ringman
(PH! kedvence)

Persze, Ő a NER embere, hogy ellehetlenítse a lobogó fákjaként utat mutató Karácsony Gergőt, akinek egyetlen célja hogy világosságot hozzék a budapestiek szürke egére.
nem a ner embere, de azzal hogy indul azt fogja elérni, hogy tarlós marad a polgármester

(#79354) MageRG válasza Mister_X (#79348) üzenetére

MageRG
(őstag)

Nem, csak a forrásra voltam kíváncsi. Az első tippem, a Wikipédia szöveg nem egyezett.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#79355) MageRG válasza Ringman (#79351) üzenetére

MageRG
(őstag)

Most lehet hogy így látszik, de a Fidesz eredetileg politikai formáció volt.
Nem Mészáros áll Orbán mögött, hanem Orbán Mészáros mögött.

(#79357) crey válasza Ringman (#79353) üzenetére

crey
(MODERÁTOR)

Ahogy ha a Puzsér lenne az alternatíva, és Karácsony nem indulna el, akkor is egy ellenfele lehetne Tarlósnak.

Csak persze ez nem illik bele a párt érdekebe. Pedig most ki merem jelenteni, hogy több szavazat esne egy egyedül induló Puzsér Robertre, mint egy egyedül induló Karácsonyra.

Mivelhogy azok akiknek mindegy kire szavaznak csak ne a Fideszre annak is egy alternatíva (lásd ti), illetve azoknak is akik elvből nem szavaznak semmire amit már az MSZP/DK páros is bemocskolt.

De persze a status quo fenntartása megint fontosabb lesz mint a valódi változás elérése.

Szóval boritekolom az eredményt előre.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#79358) Ringman válasza crey (#79357) üzenetére

Ringman
(PH! kedvence)

ezt nem tudjuk meg, de erre lett volna az előválasztás, amin puzsér többek között azért nem vesz részt, mert az lmp nem ment bele a közös jelöltállításba, mert 5 (öt) kerületi polgármesteri helyet akart és csak hármat ajánlottak fel nekik.
azt mondjuk nem tudom, hogy a jobbikkal mit akartak vagy nem akartak egyeztetni, kb semmi hír sincs erről.

(#79359) t72killer válasza pitepeti71 (#79350) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Igen, a józan ész és a valóság elleni hadjárattal Mr "Boldog Karácsonyt" pártja professzionális szintre emelte a néphülyítést.

Az állampárt totál lezülleszti+pártkatonákkal tölti fel az oktatást majd kreál egy mesterséges igényt, amit mindíg a középpontba helyez és állítása szerint kielégít. Mivel az iq-t elég mélyre sikerült süllyeszteni, az "igényt" lehet a legprimitívebbek közül válogatni, illetve az alany nem fogja fel, hogy igazából nem is teljesítették, közel sem.

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#79360) Cartevo válasza MageRG (#79355) üzenetére

Cartevo
(senior tag)

Az Orbán urat a történelmi szerep motiválja. A színész életet és a sportolást is addig erőltette, amíg ez a kapu nyitva volt. A válogatottban sem véletlen az Orbán-Kádár páros. A népfogyás is ezért szívügye, hogy ne túl kevés gyerek foglalkozzon vele az iskolában, nagycsaládosként is ezt képviseli, és a keresztény kultúra védelmével is, ezért kivételezett helyzetű a KDNP +a holdudvara.

A tőkekoncentrálás az más tészta, azzal a karrierjét akarja átlátni, egyszerűsíteni.
Miért kell az ábécét havonta elismételnem?

(#79361) Giovan! válasza crey (#79349) üzenetére

Giovan!
(senior tag)

Te és én gondolhatjuk azt hogy ideje lenne eltűnnie a jelenlegi ellenzéki pártoknak (mert félreértés ne essék, én sem kedvelem őket), csak a szavazóik meg máshogy gondolkodnak. Nélkülük hogyan tervezed leváltani a kormányt? Mert csak a "nincspártja" rétegre támaszkodva nem fogsz rendszert váltani, bármilyen széles is legyen az a réteg. Új ellenzéki erő meg nem nőhet ki, hiszen a NER árgus szemekkel figyel minden hasonló próbálkozást. A jelenlegi médiaviszonyok közepette igazán nem kerül semmibe egy embert bemocskolni és tönkretenni, legyen bármennyire gáncs nélküli az illető. Jó, talán mégis belekerül pár százezer forintnyi büntetésbe, de annyiért Lölö le sem hajol már.
Vagy te is elhiszed a mesét az ellenzéki érzelmű fideszesekről?

A katasztrófa tulajdonképpen tárgyiasult veszély.

(#79362) MageRG válasza Cartevo (#79360) üzenetére

MageRG
(őstag)

Most ez mennyiben áll ellentétben azzal, amit állítottam? Vagy nem nekem szántad?

(#79363) Cartevo válasza MageRG (#79362) üzenetére

Cartevo
(senior tag)

Nem ellentmondtam, hanem csatlakoztam (mert végre valaki érti ezt).
Az a szélsőséges ellentmondás is csak ezzel magyarázható, hogy egyszerre tudósellenes és tanárpárti. Már 1988-ban is volt kamerás embere...

(#79364) t72killer válasza Cartevo (#79363) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

"tanárpárti" - :F??

(#79365) Cartevo válasza t72killer (#79364) üzenetére

Cartevo
(senior tag)

Akkor tanárkényeztető, amivel szembemegy a munkásokkal, akik körében jóval népszerűbbek az orvosok, mint a tanárok.
Még a rádióstúdiós nyilatkozatait is kamerák előtt teszi.

[ Szerkesztve ]

(#79366) Fred23

Fred23
(PH! kedvence)

(#79367) t72killer válasza t72killer (#79359) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Apropó hülye nép version 5.0...

"Kultúra":U

(#79368) đe$|re

đe$|re
(fanatikus tag)

(#79369) Ringman

Ringman
(PH! kedvence)

Az LMP fizetett Facebook-hirdetésben szólítja fel a szavazókat, hogy a májusi EP-választáson mindenképpen rájuk szavazzanak, ellenben eszükbe ne jusson a Párbeszédre vagy a Momentumra adni a voksukat, mert utóbbiak - ahogy azt a hirdetés is kiemeli - a Medián friss felmérése szerint nem érnék el a bejutási küszöböt sem. A felmérés szerint az LMP a biztos szavazók körében 6 százalékon áll és ezzel bejutna, míg a Momentum 3, a Párbeszéd pedig 1 százalékon áll jelenleg.

[link]

azt nem értem, hogy ki szavaz még az lmp-re? :U

(#79370) tahepa válasza szupermacs (#79320) üzenetére

tahepa
(senior tag)

Simán több tizezer forintra büntetném azokat akik nem mennek el szavazni ( nem adnák le szavazatukat) Meg is érdemelnék mivel ők milyen jogon gondolják hogy tagjai lehetnek egy társadalomnak amikor a közös ügyek eldöntésének legegyszerűbb formáját sem tudják végrehajtani.Fizessenek és kész. Bulgária és más államok példája követendő lenne.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#79371) Raysen623 válasza tahepa (#79370) üzenetére

Raysen623
(PH! addikt)

Én azt el tudom fogadni ha valaki nem találneki megfelelő pártot amire le tudna szavazni, de akkor is legyen legalább jelen a szavazáson és dobjon be egy üres szavazólapot a borítékban. Svájcban ez működik tudtommal. Büntetni nem büntetném.
Bár az is igaz, hogy nálunk ez nem tudna működni mert elcsalják újabban a választásokat is. Ez a maffiaállam igazi arca.

(#79372) Jim74: erre próbáltam célozni. :R

[ Szerkesztve ]

(#79372) Jim74 válasza Raysen623 (#79371) üzenetére

Jim74
(PH! nagyúr)

Az üres lapokkal csalnának igazán...

(#79373) pitepeti71 válasza Jim74 (#79372) üzenetére

pitepeti71
(PH! addikt)

Aki nem tud kire szavazni, annak kötelező jelleggel, rá kell rajzolni egy orbitális nagy f.szt ;] Lapszéltől lapszélig érjen :))

"A moderációs elvek soha nem objektívek, mindig óriási teret adnak a moderátoroknak, a moderátorok pedig mindig saját szubjektív elfogultságuk szerint, részrehajlóan moderálnak."

(#79374) Jim74 válasza pitepeti71 (#79373) üzenetére

Jim74
(PH! nagyúr)

:DD :)) :DDD

(#79375) Raysen623 válasza pitepeti71 (#79373) üzenetére

Raysen623
(PH! addikt)

Ezeknél az dupla szavazatnak számít. ;]

[ Szerkesztve ]

(#79376) faragojof válasza crey (#79349) üzenetére

faragojof
(fanatikus tag)

"Hát végül is ha "aki nem olyan egyszerűen gondolkodik mint a hozzád hasonlók" vagy a "nem kezdünk szellemi párbajba fegyvertelen emberrel" megjegyzés nem meríti ki a személyeskedést, akkor nem tudom mi."

:F Esetleg ez?

"Fogadjátok el, hogy nem mindenki olyan, mint ti. Ez a baj a liberálfasisztákkal. Nem tetszik nekik valami és nekimennek az embernek érvek nélkülszemélyeskedve. Mint a fideszesek. Ezért ábrándultam ki a baloldali szavazókból is, azt hittem értelmesebbek ennél. .. Azt hittem ebben a topicban csak a fideszesek idióták."

:U
"A következő ilyennél kiváglak innen. Ezt remélem még jó ha az elején tisztázzuk."
De ugye ezt részrehajlás nélkül, mint pártatlan moderátor mondod. Remélem.

Mert az írásod többi része inkább magánvéleménynek tűnik.

Leírtuk már itt számtalanszor az elmúlt pár év alatt. Mi, a "topic törzsközönsége (egy maroknyi user)". A teljes politikai elitet le kell váltani!!! Elszámoltatni!!! Jöhet a szakértői kormány!!!
Azonnal jön a hiszti: de hát akkor nem tudunk kire szavazni! Brühühühü...
Aztán a másik: "Sok mindenben nem értek egyet a fidesz-el, de hát..."
És most megismerhettünk egy igazi, elveihez a végletekig hű fórumtársat is:
"A legrosszabbra szavazni? Én nem mondtam ilyet. Nem megyek el szavazni, ezért szép a demokrácia."
Aki természetesen az orrunk alá dörgölte, a mi elvtelenségünket:
"Folyamatosan azt látom, hogy senki nem akar kiállni azért amit gondol és amit tesz. Én megtettem, de ti csak tereltek és engem támadtok. Nem engem kellene, hanem megvédeni azt, amiben hisztek és amit jónak gondoltok, aminek szentnek kéne lennie számotokra."
De a sziklaszilárd hit is lehet hajlékony, ha úgy akarom!:
"Ezért szavazok 3 év múlva a Kétfarkúra."

Ugye, hogy van alternatíva a szocik meg a "töketlen ellenzék" vs. "ájtatos fidesz meg a tolvajok fejedelme" mellett is?! Ugye, hogy van kire szavazni? Nem verni a mellem, hogy "nekem elveim vannak, otthon maradok!" Úgy látom megértetted végre, az első nem a fidesz megdöntése! Hanem a mindenható kétharmad lebontása! Ha eltűnik a kétharmad, megindul az esztelen marakodás a hatalomért! Amíg ezek marakodnak, talán a NÉP is fölébred "Csipkerózsika-álmából", és tökön ragadja ezeket a g@ciket, és börtönbe vágja mind! :(((

"Formicate Under Command of the King,,

(#79377) wesder válasza tahepa (#79370) üzenetére

wesder
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Tudtommal a demokràciàba a tartózkodàs is belefér.:U
Egyébként lehet engem is szidni nyugodtan mert én meg most csak azért is a Fideszre meg Tarlósra fogok szavazni.

Na jó nem. Ha elmennék szavazni akkor most Puzsér, 3 év múlva meg kétfarkú.

[ Szerkesztve ]

"I can't pretend that I am someone that I'm not. I live for me, myself You can't convince me that I'm wrong!"

(#79378) Soul válasza faragojof (#79376) üzenetére

Soul
(őstag)

én régóta követem a topicot, és nagyon ritkán írok ide. Pont a hasonló esetek miatt, értem hogy minden áron kormányváltást akartok de akkor is... minimális tisztelet mindenkinek járna.

"latok vmi jo pillanatot es af-c + arcfelismerovel semmit nem kell csinalnom, csak az expo gombot nyomni. meg ha lassabb is a fokusz, mint tukrossel osszessegeben gyorsabb lesz a kep elkeszitese." by m3ss

(#79379) Fred23 válasza wesder (#79377) üzenetére

Fred23
(PH! kedvence)

"Tudtommal a demokràciàba a tartózkodàs is belefér."

+1

Következő országgyűlésin én is kutyás leszek szerintem, de most az európai parlamentin még nem döntöttem el; jó lenne, ha számítana a szavazatom! Talán LMP, talán Momentum, de azért még az MKKP se kizárt. Reménytelen egy ország...

(#79380) tahepa válasza wesder (#79377) üzenetére

tahepa
(senior tag)

Tartózkodni akkor amikor az elkövetkező 4 évedről van szó?
Egy magát értelmes , felnőtt embernek gondoló egyén tudjon már választani a lehetőségek közül...
Tartózkodó választó saját magát helyezi a partvonalon kívülre....ezek után mit vár a társadalom többi tagjától??
..lehet kiköltözni az erdőbe remetének...na ez a tartózkodás...

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#79381) MMIX

MMIX
(PH! addikt)

(#79382) Raysen623 válasza Soul (#79378) üzenetére

Raysen623
(PH! addikt)

Amint nem a liberalfasiszta es tarsaival nyit valaki es mellozi a kocsmai stilust lesz tisztelet is. Tizen x eve vitazom hasonlo gondolkodasu valasztopolgarokkal es rohadt nehez zoldagra vergodni veluk. Ha az elejen rendesen kifejti a velemenyet akkor nem pazarlunk el vagy 30 hozzaszolast es nem fenyitenek kizarassal sem valamiert amit en nem szemelyeskedesnek szantam.

[ Szerkesztve ]

(#79383) Mister_X válasza Fred23 (#79379) üzenetére

Mister_X
(PH! nagyúr)

Igen, belefér a tartózkodás, csak utána ne legyen senki sem fotelforradalmár, hogy neki nem tetszik a rendszer, de behúzni két ikszet már túl sok.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake." --- A warezt tiltja a bushido.

(#79384) Fred23 válasza Mister_X (#79383) üzenetére

Fred23
(PH! kedvence)

& tahepa:
Ez egy elvi kérdés szerintem, nem csak a közeljövőt nézve.

Én elmegyek szavazni, amíg azt érzem, van egy minimális értelme.

(#79385) pitepeti71

pitepeti71
(PH! addikt)

Polgári szintre "emelkedett" a jogállamiság

"A moderációs elvek soha nem objektívek, mindig óriási teret adnak a moderátoroknak, a moderátorok pedig mindig saját szubjektív elfogultságuk szerint, részrehajlóan moderálnak."

(#79387) Raysen623 válasza pitepeti71 (#79385) üzenetére

Raysen623
(PH! addikt)

Ugyan mar nem is volt ott semmi. Ez nem tartozik a velemenyterror fogalmaba.

(#79388) faragojof válasza Soul (#79378) üzenetére

faragojof
(fanatikus tag)

Sajnálom, de nekem elveim és gerinceim vannak! ;] :DDD

Viccet félretéve. Nem fogom tisztelni a nyíltan fidesz-párti, ilyen-olyan ideológiából a Pártot támogató embereket. Az elveim azt mondják:
Ha tudom, hogy elnyomókat/tolvajokat támogatok, akkor azt nem dörgölöm pökhendien a másik orra alá! Kussban maradok, és élvezem a juttatásokat.
Ha viszont nem bírok a bugyimban maradni, akkor tűröm a fikázást, és nem szaladok modihoz picsogni. Ha meg le trolloznak, azt is emelt fővel tűröm.
Ha kocsmában játszom az eszem, ott nincs modi. Ott mások a szabályok. ;]

És most újra: ÉN nem akarok feltétlen kormányváltást. ÉN azt szeretném, hogy ne legyen kétharmad. A többit a marakodók elintézik.

(#79389) Soul

Soul
(őstag)

"latok vmi jo pillanatot es af-c + arcfelismerovel semmit nem kell csinalnom, csak az expo gombot nyomni. meg ha lassabb is a fokusz, mint tukrossel osszessegeben gyorsabb lesz a kep elkeszitese." by m3ss

(#79390) salesman válasza Fred23 (#79379) üzenetére

salesman
(senior tag)

Nehogy má' az lmp-re szavazz. Nem emlékszel 2018 áprilisára?
[link]

(#79391) MMIX

MMIX
(PH! addikt)

Economist Snatched at Night, Questioned for ‘Insulting’ Erdogan Bloomberg.com 2019. április 14.

"Istanbul police briefly detained Mustafa Sonmez, an economist known for opposing the government’s policies, for allegedly insulting Turkish President Recep Tayyip Erdogan on social media."

[ Szerkesztve ]

(#79392) Soul válasza faragojof (#79388) üzenetére

Soul
(őstag)

rendben, meg tudlak érteni.

Nálam a főpolgi választás a dilemma, kizárt hogy karigerire szvazzak mivel zuglói vagyok, és itt már kiverte a biztosítékot rendesen.

(#79393) t72killer válasza Soul (#79389) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Avagy a liberálisnak is csak addig a pillanatig van baja a diktátorral, amíg az nem hoz pénzt.

(#79394) Giovan! válasza Soul (#79389) üzenetére

Giovan!
(senior tag)

Putyin hiányzik még a képről, aki szintén rajta van a témán.

A katasztrófa tulajdonképpen tárgyiasult veszély.

(#79395) salesman válasza Soul (#79392) üzenetére

salesman
(senior tag)

Mivel?

(#79396) faragojof válasza Soul (#79392) üzenetére

faragojof
(fanatikus tag)

Erre nem tudok mit mondani! :R
Pestre utazóként, a tömegközlekedés egy káosz. Autóval Budapestre utazóként, a közlekedés egy káosz.

Én ilyen helyzetben hozzáértési problémát látok, nem éppen személyit.
Persze a személyi lehet polgármester, ill. az adott feladathoz nem értő személy is.

(#79397) Cyrin

Cyrin
(PH! addikt)

(#79398) Fred23 válasza salesman (#79390) üzenetére

Fred23
(PH! kedvence)

Konkrétan mire gondolsz? Számomra az összes párt problémás, de az LMP tűnik még a leginkább vállalhatónak. A Momentum esetén ott kezdődik számomra a baj, hogy Fekete-Győr András. Egy fiatal Orbán 2-nek tartom. Ettől függetlenül teljesen nem utasítom vissza őket, mondjuk úgy, mint a Jobbikot vagy a Mi Hazánkot. Az MKKP meg egy hülyeség, de legalább nem ártanak senkinek, sőt, még hasznos dolgokat is csinálnak! Vagyis ott tartok, hogy bármilyen választáson nálam LMP, MKKP, és esetleg Momentum, ha taktikai szempontból úgy tűnik legjobbnak. MSZP meg DK pedig hajszállal a Fidesz-KDNP felett, már ami a vonzalmat illeti.

Te kire szavazol majd? Program alapján egyébként ebből és ebből már ösze tudnék ollózni egy számomra is szimpatikus jövőképet.

Lehet, elolvasom a DK-ét is, sok tekintetben egyet szoktam érteni velük is.

[ Szerkesztve ]

(#79399) Raysen623 válasza Soul (#79392) üzenetére

Raysen623
(PH! addikt)

" itt már kiverte a biztosítékot rendesen."

Ezt a részét fejtsd már ki nekem jobban légy oly kedves.

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Politika
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.