Hirdetés

2019. február 23., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Politika

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2015-11-16 04:58:22

IT café

Normális hangnemet, higgadtságot, kulturált beszédet várunk el egymás és (nagy levegő) még azok iránt is. Ha nem megy normálisan, higgadtan, kulturáltan, akkor inkább ne írj be, köszi! Hírspam oldalt linkelni tilos!
Bővebben...

Összefoglaló kinyitása ▼

(#77151) salesman válasza Ringman (#77150) üzenetére

salesman
(senior tag)

Nagyon jól látod!

AKAI GX-67 eladó, DUAL 505-3 + Ortofon BLUE eladó!

(#77152) Cartevo

Cartevo
(senior tag)

(#77153) Ringman

Ringman
(PH! addikt)

A fóti Károlyi István Gyermekközpontban biztosított ellátásokat a jövőben más helyszíneken kapják meg a rászoruló gyermekek, Kalocsán, Aszódon, Zalaegerszegen és Budapesten helyezik el őket, közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma a Magyar Hírlapon keresztül.
[link]

rasi/tiborc vagy lőrinc lesz a végállomás?

multifunkciós agárstadion épül

(#77154) csicso82 válasza salesman (#77149) üzenetére

csicso82
(PH! kedvence)

Jó de tankolni nem kell a benzinen lehet spórolni.

(#77155) salesman válasza Ringman (#77153) üzenetére

salesman
(senior tag)

Lölö, vissze kell szerezni a fél disznók árát.
Tavaly még visszatáncoltak, márcusban újra kezdik.
[link]

(#77156) aprokaroka87

aprokaroka87
(PH! kedvence)

link

egy újabb "törvény" arra hogyan épitsd le az ellenfeled?

Szerintem a 2022-es válaztások már 100% csak látszat választások lesznek ha ilyen döntéseket hoz a a kormánypárt.

(#77157) salesman válasza aprokaroka87 (#77156) üzenetére

salesman
(senior tag)

o1G.

(#77158) csicso82 válasza aprokaroka87 (#77156) üzenetére

csicso82
(PH! kedvence)

Egyetértek! A korábbi két választás sokkal jobb volt csak 80%-ban volt látszat választás.

(#77159) tuki2200 válasza aprokaroka87 (#77156) üzenetére

tuki2200
(senior tag)

Párttól független akik villanyoszlopra, elektromos dobozokra meg táblák lábaira ragasztottak azt már rég büntettem volna, ha választás után nem szedik le... undoritóan néznek ki, ahogy évekig mállanak meg rohadnak le az oszlopokról...

(#77160) aprokaroka87

aprokaroka87
(PH! kedvence)

Mondjuk sokminden furcsa dolog van számomra az egész választási dologgal kapcsolatban.

Pl egy "versenyben" résztvevő párt hogyan hozhat egymaga "szabályváltoztatást".

Ez kb olyan mintha a Forma 1-ben a Ferrari meghatározná hogy az a pilóta lenne a világbajnok amelyiknek piros a ruhája és egy "álló" ló van a ruháján monogramként, persze úgy lenne megirva a szabályzat hogy azt az ellenfelek ne nagyon tudják megvalósitani.

Eleve egy választási és kampány törvényt egy teljesen párt független "szervezetnek" kellene meghatározni szerintem.

Az megint más kérdés hogy az emberek jórésze az ilyen dolgokba bele sem gondol.

(#77161) Raysen623 válasza emmm (#77090) üzenetére

Raysen623
(PH! addikt)

Családtámogatást hogyan képzeled el? Jelenleg a családi adózás van (ami szerintem alapjaiban nem rossz), majd rájött a CSOK és módosításai, és végül a mostani intézkedések. Innen indulunk ugye.

Családtámogatáshoz:
1. Én meghúznék egy felső határt a vagyoni helyzetben (ez jelenleg a fizetés alapján történhet meg) ahonnan már nem jár. Ha lennének tiszta és egyértelmű vagyonbevallások a leggazdagabbak számára még nyugdíjt sem utalnék ki, de ez t csak úgy mellékesen.
2. Speciel nekem nem tetszik az összekeverése a szociális támogatásnak és az adórendszernek. Így az adókedvezményt folyamatosan kivezetném a gyerek után járó támogatást pedig maximum 3 esetleg 4 gyerekig tartanám, tehát annak legyen nagy családja ki tényleg fel is tudja nevelni a gyerekeit (és ezzel már kicsit gondoltunk a túlnépesedésre globálisan, a nemzet lélekszámának csökkenését pedig így is meg lehet fogni). A támogatsát mint egyébként minden "segély" jellegű intézkedést feltételekhez szabnám, pl.: iskoláztatás, szülők munkahelyének megléte, az szülőket segíteném a távmunka vagy részmunkaidős foglalkoztatásban való elhelyezkedésben, aminek persze a technikai és jogszabályi hátterét is ki kellene dolgozni. Jelenleg ugyanis ez nem egy közkedvelt forma a munkaerőpiacon.
3. Lakástámogatást mint olyat már fiatal felnőtt korban elkezdeném, ami röviden arról szólna hogy mire valaki családot alapít, ne legyen probléma mondjuk egy 70 m2 körüli 3 szobás lakás megvásárlása. Mert jelenleg mindenki akkor kapálózik amikor már úton a gyerkőc és súlyos adóságcsapdába veri magát. Jelenlegi 10 milliós kamat és visszafizetés mentesség határai egy inkább kitolódnak. Az ilyen jellegű támogatást a bruttó bérből egyből el lehetne különíteni.
4. Gépjármű vásárláshoz a regadót és vagyonszerzésit jelenlegi formájában megszüntetném és a kötelezőből is kivenném a baleseti adót mert ez felesleges plussz terhet ró a vásárlóra. Ez magával hozná a fenntartási és vásárlási költség csökkenését. Másrészt egy normális adópolitikával a bérezést is lehetne segíteni, az ÁFA értékéről nem is beszélve.

Tehát nem csak és kizárólag egy területen segíteném a szerencsétlent hanem több minden adná össze az egészet. Nagyon röviden ennyi.

(#77162) Ringman

Ringman
(PH! addikt)

na látod, Giovan!, mekkora a jólét? [link]

2018 nyarán kapott Debrecen 590 millió forint, vissza nem térítendő uniós forrást „Szociális városrehabilitáció a Nagysándortelep-Vulkántelepen” projektjére. A program részeként 30 darab szociális bérlakás létrehozását, felújítását vállalták, a beköltözők pedig részt vettek volna egy másik támogatott projektben, akik szociális munka keretében egyéni fejlesztési tervet kaptak volna.

A február 21-i testületi ülésre azonban a polgármester olyan előterjesztési javaslatot írt, amelyben arra kéri az önkormányzatot, hogy vonja vissza a programot. Hogy mi történt? Az előterjesztés szövege szerint

„Az előkészítő szociális munka keretén belül felmért szegregációval és szegregációval veszélyeztetett területen élők között 5 lehetségesen kijelölhető család sincs, akik alkalmasak lennének a projektbe történő bevonásra.”

[ Szerkesztve ]

(#77163) philoxenia válasza tuki2200 (#77159) üzenetére

philoxenia
(MODERÁTOR)

Vannak plakátok amik már felragasztás előtt undorítóan néznek ki.... :(

'65-ben születtem... Így velem csak megtörtént, Te viszont olvastál róla.... ;) Tanulom a toleranciát....

(#77164) philoxenia válasza Cartevo (#77152) üzenetére

philoxenia
(MODERÁTOR)

Ezt most csak én nem értem? :F

'65-ben születtem... Így velem csak megtörtént, Te viszont olvastál róla.... ;) Tanulom a toleranciát....

(#77165) Giovan! válasza aprokaroka87 (#77160) üzenetére

Giovan!
(senior tag)

Nem értem a felháborodásod okát, ez minden pártállami rendszerben így működik. Azért várom a kollégát akit majd kirendelnek ide a központból, hogy kikérje magának a diktatúrázást. Mindig jó a másként gondolkódók érveivel találkozni :)

(#77162) Ringman: Megmondta Novák is, a Magyarok saját lakást akarnak, nem értem miért nem lehet ezt megérteni...

[ Szerkesztve ]

A katasztrófa tulajdonképpen tárgyiasult veszély.

(#77166) salesman válasza philoxenia (#77164) üzenetére

salesman
(senior tag)

Nem, de nem is érdekes.

(#77167) Ringman válasza philoxenia (#77164) üzenetére

Ringman
(PH! addikt)

cartevo dadaista szerintem

(#77168) Giovan! válasza Ringman (#77167) üzenetére

Giovan!
(senior tag)

És tényleg :DDD

A katasztrófa tulajdonképpen tárgyiasult veszély.

(#77169) salesman

salesman
(senior tag)

Aki még Káslernél is hülyébb
[link]

(#77170) viharhozo válasza Ringman (#77083) üzenetére

viharhozo
(PH! addikt)

Nyilvan hulyeseg ezt a penzt szetosztani, de nem gondolom, h a fentieknek olyan nagy jelentoseguk lenne. A legerdekesebb adat az az osszeg, amit erre szan a kormany, ebbol egyertelmuen kiderul, hanyan kapnak ilyen penzt.

Elsore persze durvanak tunik az, h hitelbiralat nelkul adjak a lóvét, de

1. kell legalabb harom ev munkaviszony (ez a nehezmenyezettek kozul kb. senkinek sincs meg)
2. nem lehet KHR-listas (cirka egymillio ember kiesik)
3. az 50k-s torlesztohoz 150k-s jovedelem eleg. Ez azert nem egy lehetetlen osszeg, foleg, ha adostarsat is viszel magaddal (ferj, szulo, akarki)

Szoval lepesnek ugyan elegge erthetetlen, de nem ettol fog osszeomlani a magyar nepgazdasag.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#77171) Cartevo válasza philoxenia (#77164) üzenetére

Cartevo
(senior tag)

1 finom alázás az aláírásod végére - tehát folytatólag - reagálva.

(#77172) viharhozo válasza wep (#77114) üzenetére

viharhozo
(PH! addikt)

A szokasos tyuk meg tojas. A GDP-aranyos hiany 2002-ben 8,5%, 2003-ban 6,2% volt, ennek tukreben vhol ertheto volt a jegybank reakcioja, inkabb az a kerdes, miert engedtek le elotte 6,5%-ig az alapkamatot.

(#77173) Ringman válasza viharhozo (#77170) üzenetére

Ringman
(PH! addikt)

a topiktársak egy részét nem értem a nehezményezettekkel kapcsolatban - aka a "cigányok ne kapjanak semmit", ugyanis ők szerintem nem fognak többletgyereket vállalni az intézkedések miatt (mivel egyébként is vállalnak gyereket), + el kellene gondolkozni azon, ha tényleg de facto ki vannak zárva az összes támogatásból, akkor hogyan várható el a felzárkózásuk (nyilván utóbbi sem csak/elsősorban pénz kérdése, sőt, de hogy oktatásban és egyéb nem pénzügyi szoc támogatást a jelenlegi kormánytól nem fognak kapni, max. a további leszakadásuk várható, nem pedig a társadalmi mobilitás elősegítése).

(#77174) viharhozo válasza Dorian (#77116) üzenetére

viharhozo
(PH! addikt)

Azert nem artana figyelembe venni, h te egy ember vagy. Lehet, h a konstrukcioban mondjuk 20% jol vagy jobban jart, de nekem mint tarsadalomnak az a fontos, h 80% meg _nagyon_ rosszul, es ilyen esetekben az utobbi cseppet fontosabb.

(#77175) viharhozo válasza Ringman (#77173) üzenetére

viharhozo
(PH! addikt)

Alapvetoen ugyanazt mondom, amit az elobb, azt kell latni, mekkora osszeget iranyoznak erre elo. En ezt most elo nem keresem, konnyen lehet, h meg nem is hataroztak meg, de ez lesz a mervado az ugyben. Szerintem vhol vmi eros szurot kell a rendszerbe epiteni, mert mar 10000 embernel is 100 milliardba kerul ez a moka, es ketlem, h ennel tobbet szannanak erre.

A kisebbsegiek nyilvan ugy jonnek a kepbe, h naluk a gyerekek megvannak, tehat kapnanak 10 milliot, amit utana nem fizetnenek vissza, mert nem lenne mibol elvenni toluk. Legalabbis ez lehet az alapveto logika.

Nekem az egesszel vannak sulyos problemaim, erosen felek tole, h a tobbseg baromsagokra kolti majd az osszeget, esetleg ebbol finanszirozza a kulfoldre koltozeset, akar kamuhazassaggal is, utana meg nem fizet vissza semmit, mert tobbet nem jon haza.

(#77176) Ringman válasza viharhozo (#77175) üzenetére

Ringman
(PH! addikt)

na de most ha már vannak gyerekek, akkor azt nem számítják bele, ha meg vállalnak&teljesítenek 3 új emberi erőforrást (de emberséges mondatrész ez így), akkor meg nem kell visszafizetni semmit.

biztos lesznek még szűrőfeltételek, mert most pl magyar lakcím sem kell a procedúrához, költségvetési számokat meg ne várj ep-választás előtt :)

Nekem az egesszel vannak sulyos problemaim, erosen felek tole, h a tobbseg baromsagokra kolti majd az osszeget, esetleg ebbol finanszirozza a kulfoldre koltozeset, akar kamuhazassaggal is, utana meg nem fizet vissza semmit, mert tobbet nem jon haza.
szerintem a meddőségi papírt olcsóbb lesz megszerezni. amit leírsz, az is egy valós lehetőség lehet. max a 3 gyerek külföldön él, a kormány szerint amúgy is:
magyar lakcímkártyával rendelkező magyarság >> külföldön dolgozó, magyar lakcímmel rendelkező magyarság

szerk:
nem hinném hogy etnikailag eltérő lenne a szabad felhasználású hitelek nemfizetésének aránya, de lehet tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#77177) Cartevo

Cartevo
(senior tag)

+ahol nagycsalád mellett folyik bűnözés, ott könnyen az utóbbit serkenti a 10-10 milliós injekció, és ha példát keresünk erre, megérkezünk az etnikai kérdéshez.

(#77178) philoxenia válasza Cartevo (#77171) üzenetére

philoxenia
(MODERÁTOR)

Mi köze az aláírásomnak Bangónéhoz? Ja, meg alázás? Be vagy nyomva? Azt akartad írni? :F

(#77179) Cartevo válasza philoxenia (#77178) üzenetére

Cartevo
(senior tag)

Nem a kérdésre reagáltam, csak az aláírásra.

[ Szerkesztve ]

(#77180) philoxenia válasza Cartevo (#77179) üzenetére

philoxenia
(MODERÁTOR)

Akkor sem értem az alázást... :N

(#77181) Cartevo válasza philoxenia (#77180) üzenetére

Cartevo
(senior tag)

Az a kép márpedig az (vagy ha csak annyit írsz, hogy próbáld újra).

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Politika
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.