Új hozzászólás Aktív témák

  • bucketb0b

    őstag

    válasz B0V9B #69393 üzenetére

    Sajnos ez egy népbetegségnek tekinthető vagy nem is biztos annak, de a jelenkor magyar "gyermekeire" szerintem túlnyomórészt ez jellemző. Mármint az, hogy feladják meg leszarják az edzéseket. Egy kis élettörténet következik részemről, nem túl érdekes, de szerintem tanulságos.
    24 éves vagyok, egy kisebb településen lakom és alig várom mikor foci van, mert annyira éhezem a focira, annyira imádom űzni minden szinten, kint pályán, teremben, gépen, konzolon egyszerűen bárhol. Ez az egyetlen dolog amire azt mondom, hogy MENJÜNK! bármennyire fáradt, álmos, éhes nem is tudom még mi vagyok, de sajnos amikor kimegyünk azt veszem észre, hogy 25-30 perc múlva a legtöbben leülnek mobilozni, cigizni, de 1-1 helyzet után amikor messzire megy a labda megállnak mobilozni meg beszélgetni perceket. Akik vesztésre állnak "nincs kedvem focizni" effektus, elhülyéskedik, kirugdossák a picsába, mert ők már "nincs kedvem" állapotban vannak. Lehet, hogy én azért élvezem, mert (és nem nagyképűsködésből) eléggé jól űzöm ezt az "ipart". Nem mondom, hogy elképesztő játékos vagyok, mert pl. cselezésben egyáltalán nem vagyok jó, amolyan Messi féle játékos vagyok. Alacsony, fürge, jó mozgáskoordináció, nem egy cselgép, max 1-2 testcsel, gyors megindulások stb. de úgy érzem bennem megvan az a plusz ami a többi külföldi játékos nagy részében. Az akarás, küzdés. Ha a gyengébb csapatba kerülök próbálom húzni a csapatot, nem pedig feladni, mert most gyengébbek vagyunk meg hátrányba kerültünk akkor kész menjünk facebookozni. Ez az ami a legtöbb magyarból hiányzik szerintem. Nem tudom amúgy, hogy a legtöbb magyar miért focizik. Hírnév, karrier, pénz? Pusztán ezek miatt sosem fognak megtanulni jól játszani szerintem, amit már korábban is említettem pont az a plusz hiányzik belőlük ami abból fakad, hogy a játék szeretetéért fociznak és nem pedig azért, hogy Ferrarijuk legyen meg külön parfüm márkájuk. Persze külföldön is vannak ilyen játékosok nem mondom, de szerintem arányaiban Magyarországon eléggé elkeserítő a helyzet ilyen szempontból. :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák