Új hozzászólás Aktív témák

  • venember83

    nagyúr

    válasz Soulfly842 #166747 üzenetére

    "Komolyan képtelen vagyok felfogni a magyar (sport)sajtó működését… Tele van napok óta azzal szinte minden internetes oldal, nem csak sporttal foglalkozó, hogy napokon belül megszűnik a műsorszolgáltatás a Digi Sport csatornáin. Először lehozta egy focis oldal, azóta meg kb mindenki, jóformán változtatások nélkül, Ctrl-C, Ctrl-V.Az ő “információikra” hivatkozva.Gratulálok! Tényleg legalább húsz helyen olvastam azóta, de senki nem vette a fáradtságot a “kollégák” közül, hogy valakit felhívjon, ráírjon, megbökjön a tulajdonos vagy a csatorna környékéről, hogy igaz-e a hír - a Nemzeti Sport kivételével, amely legalább azt hozzátette, hogy tudomásuk szerint az ott dolgozókat még semmi ilyesmiről nem értesítették. Szóval nem véletlenül tenném idézőjelbe a “kolléga” szót, mert egyrészt alapvető dolog lenne szerintem egy ilyen hír megosztásánál, hogy ellenőrizzük az információ hitelességét, másrészt, tekintve, hogy a mi szakmánkban dolgozó emberek sorsa szempontjából eléggé meghatározó eseményről van szó, talán a szokásosnál is lehetne érzékenyebben kezelni a dolgot.A sajtó önmagában se egy fed le egy nagyon széles kört, a sportsajtó meg aztán végképp egy igen kicsi pocsolya, vagyis a legtöbben legalább látásból ismerjük egymást, nézzük-hallgatjuk-olvassuk egymás munkáját, de ezek szerint még csak ennyi összetartás sincs bennünk, hogy egy ilyen esetben az elvárható szinten - morálisan és szakmailag is - végezzük a munkánkat. Mert nem tudom, hogy esne például mondjuk egy aligfutball.kom című oldal dolgozóinak az, ha elkezdeném terjeszteni, hogy a jövő héten beszántják őket, anélkül, hogy nekik bármi ilyesmit mondott volna a főnökük.Mert a helyzet az, hogy a Digi Sportnál egészen ma délelőttig nem szóltak senkinek arról, hogy lehúznák a rolót… Persze, nem volt nehéz összekötni a pontokat, mi sem véletlenül jöttünk már el, akik az utóbbi években hagytuk ott a csatornát és a vak is látta, hogy mi zajlik arrafelé - de ettől még emberekről, kollégákról, barátokról van szó, akiknek a munkahelyének, egzisztenciájának a megszűnésén csámcsogott napok óta a fél sajtó.De remélem mindenki nagyon büszke lesz rá, aki lehozta, hogy legalább ezzel meg tudta előzni Fabrizio Romanót…"

    Haraszti Ádám.

Új hozzászólás Aktív témák