- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Proxmox VE
- Milyen NAS-t vegyek?
- Programozás topic
- Május 5-én csörög utoljára a Skype
- Teljes stratégiaváltással megy neki az európai piacnak a BYD
- Mobilinternet
- Vége: a kínai platformok nem adják vissza a pénzt visszaküldött áru nélkül
- Adobe Lightroom topic
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
Aktív témák
-
lócitrom
őstag
válasz
brazos #19198 üzenetére
örülök, hogy azért valaki árnyaltabban látja ezeket. annyival egészíteném ki, hogy ráadásul a videókódolási eljárások nem járnak kéz a kézben a műsorszórási technológiákkal, így eléggé nehéz elkerülni a lépcsőzetes váltást. persze a fogyasztó az csak fogyasztó sok esetben.
-
brazos
senior tag
válasz
Oliverda #19190 üzenetére
2011-ben véglegesítették a DVB-T szabvány második generációját. Az új DVB T2 szabvány szerint egy multiplexen már több MPEG transport stream továbbítása is lehetséges, illetve a kódolás és a moduláció már nem konstans, hanem akár adás közben is változtatható. Fejlettebb modulációt és hibajavító algoritmust használ, így a jel kevésbé érzékeny a környezeti zavarokra, és összességében jobban ki lehet használni a rendelkezésre álló multiplexeket.
A végső (korai 2011-es) szabvány Európában a DVB-T2 MPEG-4 (H.264) lett. Az első ország Európában, ahol elkezdődött a hivatalos sugárzás DVB-T2-vel az Egyesült Királyság volt, ahol a kereskedelemben kapható tévékészülékeket és a settop boxokat már felszerelték egy DVB-T2 dekóderrel, de ezek még csak a régebbi videokódolási szabvány szerint előállított képet tudtak dekódolni: AVC (más néven H.264 vagy MPEG-4 10) Ez volt a korai DVB-T2 szabvány hozama, és emiatt van az a faramuci helyzet, hogy a kereskedelemben rengeteg, ilyen első generációs készülék van még jelen. Azonban kis idő elteltével a DVB-T2 jobb kihasználására elkezdték alkalmazni a DVB-T2 rendszernél is az újabb, jobb hatásfokú tömörítési rendszert, H-265/HEVC néven. Ez a már bevezetett DVB-T2 H-264 eljárásnál akár kétszeres tömörítési arányt is képes elérni azonos minőség megtartása mellett. Maximális támogatott felbontása 7680 × 4320 pixel.
A HEVC kódolásra az első nemzetközi tervezet 2012. júliusában látott napvilágot, -ebben 16 szintet, ún profilt hoztak létre - és a szabvány végleges változatának az elfogadása csak 2013. januárjában történt meg. Ez a végleges verzió sem írja elő kötelezően a szolgáltatóknak, hogy milyen HEVC profilt használjanak, csupán ajánlásokat tesz erre, hiszen mindenhol más és más feltételek az adottak, és az egyes szolgáltatók saját hatáskörükben az előzetes tesztek alapján döntik majd el, hogy a HEVC kódolási szabvány melyik profilját fogják végegesen alkalmazni.
Szóval ezért nem lehet azonnal a DVB T2 szabványt kitalálókat ún ba@ogatni, hiszen a HEVC tömörítés csak jóval később lépett színre, és ekkorra már a gyártók elárasztották a kereskedelmet a DVB-T2 MPEG-4 (H.264) rendszerű készülékeikkel, amik azután a HEVC szabvány bevezetése után gyakorlatilag használhatatlanokká váltak, ez a helyzet van számos országban így nálunk is, tele vannak a raktárak DVB-T2 MPEG-4 (H.264) rendszerű készülékekkel, amit azután a kereskedők klf. trükközésekkel a vevők nyakára sóznak, ha tudnak.
A most nálunk folyó teszt adás is azt a célt szolgálja, hogy a szolgáltató megtalálja azt(azokat) a HEVC profilokat amikkel végül majd dolgozni fog, addig meg tök felesleges új tv készülékeket és boxokat venni, amíg ez nem fog realizálódni. És ezért jó az AH box mert arra a szolgáltató saját hatáskörében sokkal gyorsabban tudja majd a végleges profilokat tartalmazó firmware frissítéseket kiadni, mintha más tv és boxgyártó cég tenné ugyanezt.(már ha a klf. gyártók erre egyáltalán hajlandóak lesznek)
És pont emiatt van eléggé szűk keresztmetszete az itthon kapható DVB-T2/HEVC-et tudó, de nem minden profilt ismerő készülékeknek. -
lócitrom
őstag
válasz
BigBlackDog #19196 üzenetére
ameddig még van olyan mux az országban, ami T rendszerű és előfizetős csatornák mennek róla. nagyjából júniusig, de nem emlékszem pontosan meg nem tudom mire mégy ezzel az információval.
-
BigBlackDog
veterán
válasz
róland #19195 üzenetére
Akkor jó volt a sejtésem.
"Jelenleg még (és ha DVB-t2/HEVC képes készülékkel nézi akkor később is) előfordul, hogy az aktuálisan kódolatlan csatornákat ingyen nézheti."
Arról esetleg lehet tudni, hogy az ideiglenes, rövid ideig tartó, a csatornakínálat bemutatását szolgáló kódolatlan adások meddig lesznek foghatóak DVB-T tunerrel?
-
róland
veterán
válasz
BigBlackDog #19194 üzenetére
Röviden:
Előfordul
NemHosszabban:
Jelenleg még (és ha DVB-t2/HEVC képes készülékkel nézi akkor később is) előfordul, hogy az aktuálisan kódolatlan csatornákat ingyen nézheti.
Nincs információ arról, hogy az ingyenesen fogható csatornák számának bővítését terveznék. (Az ideiglenes, rövid ideig tartó kódolatlan adások mindig is inkább a csatornakínálat bemutatását szolgálják/szolgálták.)
-
BigBlackDog
veterán
Sziasztok!
Nem vagyok a jártas a témában, csak "továbbítom" a kérdést.
Előfordul, hogy Mindig TV előfizetés nélkül, csak antennával és DVB-T tuneres készülékkel a ~12 db ingyenes csatornán felül lehet nézni bizonyos időszakokban további csatornákat is? Bővülne az ingyenesen fogható adók listája, ha DVB-T2-es készüléket/settopboxot használna az ember a mostani DVB-T helyett?
-
brazos
senior tag
válasz
peppe79 #19192 üzenetére
Azt a célt fogja majd szolgálni, amire a csatlakozót annó kitalálták, hálózati, internet elérést fog biztosítani a Prime boxnak. Jelenleg a csatlakozó nem aktív, a későbbi frissítéssel fogják azt elvileg feléleszteni.
Ennek segítségével valósul majd meg a hbbtv elérése, és elvileg ezen keresztül lehet majd egyes csatornákat -ha jól emlékszem a sárga gomb megnyomásával- HD-ben is nézni.(ahogy ez a normál tv-ken már megszokott) -
peppe79
senior tag
Szegeden elvileg most lesz az átállás. Remélem, az LG tévénk támogatja az új szabványt, mert ez a set top box nagyon nem jön be. Az UTP csatlakozó amúgy mi célt szolgál rajta?
-
azbest
félisten
válasz
Oliverda #19188 üzenetére
4 év hatalmas idő. 2017-18 körül kezdett megjelenni más országokban a t2/hevc. Amikor 12 éve a mindig tv indult hivatalosan, akkor a t1/avc az élvonalba tartozott, elsők közt vezettük be. Nem véletlenül voltak drágák a boxok hozzá akkoriban. És volt kavar abból is, hogy nem mpeg2 alapú lett, mint ahogy a több éves teszt időszakban volt előtte. Ezért is tették kötelezővé, hogy fel kell tüntetni a "földfelszíni vételre alkalmas" szöveget. Csak ezt nem volt eszük frissíteni, hogy a következő generációsra is kitelező legyen valami plecsnit feltüntetni, hogy az is értse, aki nem fogékony a technikai információkra. Bár az is igaz, hogy akkor a közszolgálatit is érintette, most meg csak az "extra" szolgáltatását, ami nem közszolgáltatás, hanem egy vállalkozásé.
12 évre kell tervezni és nem lehet az elavult technikát használni, főleg, hogy kezdetben kevesebb muxszal is számoltak. Most, hogy 2-3 éve máshol már mások járták végig a korai fázisát, így most olcsóbb és többféle megoldás létezik már alapból.
Viszont az AH erősen tolja az ő boxuknak a használatát. Alapból minden élő előfizetéshez ki akartak küldeni egyet kártyánként. Később meg úgy tűnik, hogy árulják majd az 'ingyen' bérlet helyett a prime boxot. Elvileg később, ha sikerül lefejleszteniük a képességeket, akkor a saját boxukkal plusz szolgáltatásokat is tudnak indítani. Először úgy tűnt, hogy kötelező lesz szolgáltatói boxokat használni, aztán alakult ki, hogy mégsem... talán... egyelőre... vagy ki tudja. Lehet ők sem.
A kommunikáció lett nagyon magyaros, hogy senki sem tudott sokáig semmi konkrétumot, de már előre kellett egyezkedni velük úgy, hogy az ügyfélszolgálat sem tudta mik lesznek a feltételek átállás után. Meg, hogy kevés a fejlesztői kapacitás. Valószínűleg nem segített a cég működésén az sem, hogy újra magyar állami kézbe került.
Tévék kapcsán még az is előfordulhat, hogy attól függ a támogatás, hogy a beállításoknál melyik országot választjuk ki. Lehet a régiós eladások szerint fizetnek licenszdíjat a codec-ért.
-
Oliverda
félisten
válasz
Dreimus #19189 üzenetére
Nem az AH-ról van szó, ezt EU szinten kellett volna szabályozni. A szabvány alkotóinak is jár a méretes lófütty, ugyanis elég megtévesztő, hogy a DVB-T2 támogatás önmagában nem elég. Célszerű lett volna egy olyan új szabványt vagy jelölést meghatározni, ami a kodeket is magában foglalja. Számos készülék leírásában ugyanis még említés szintjén sem szerepel a HEVC, hiába van jelen a támogatás. Ez minden, csak nem vásárló- és felhasználóbarát.
-
Oliverda
félisten
válasz
lócitrom #19179 üzenetére
Bocs, de ez marhaság. Ez a rosszul élőkészített bevezetés mintapéldája. Azzal kellett volna kezdeni, hogy minimum 2016-tól csak és kizárólag DVB-T2 HEVC kompatibilis készülékeket felengedni a boltok polcaira, mást nem. Jelenleg ugyanis úgy néz ki, hogy a törvényalkotás jó magasról rápottyantott egyet a vásárlók fejére. Ennek persze a gyártók nagyon örülhetnek, hisz ismét van miért lecserélni a pár éves készülékeket, gyűljön csak az ipari hulladék.
-
DarkByte
addikt
válasz
Doky586 #19183 üzenetére
Én amúgy azt tippelem, hogy amíg a legeslegutolsó C/D/E telephely nem kerül átállításra DVB-T2-re, addig nem lesz HEVC-esítés. Valaki PC-s eszközökkel biztosan meg tudja nézni, de nekem az a tippem, hogy változatlan bitsebeséggel küldik DVB-T2-n az eddigi DVB-T csatornákat, vagyis egyetlen új DVB-T2 mux sem használja ki jelenleg a maximális sávszélesség kapacitását.
És logikusan belegondolva ennek az az oka, hogy jelenleg egy helyen fésülik össze az egy mux-ra menő bitfolyamot (MPEG-TS), így a legkisebb kapacitás, vagyis a DVB-T mux kapacitás és az AVC kodek alapján kénytelenek kódolni mindent, hogy a még régi telephelyekkel is kompatibilis legyen és ne kelljen duplán terjeszteni. Gondolom a DVB-T2 visszafelé kompatibilis transport stream szinten a DVB-T-vel (vagy legalább is ezt on-the-fly tudják konvertálni a telephelyen az eszközök).
(a terjesztés amúgy nem tudom hogy pontosan miképp történik, bérelt vonalon, vagy esetleg dedikált mikrohullámú linken, valaki ezt is biztos tudja itt, én csak kikövetkeztetni próbálom).
-
azbest
félisten
A weblapjukon a szolgáltatások részen mutatja, hogy milyen kártya / eszköz van az előfizetésedhez rendelve. Gondolom az aktiválást/feltöltést is azon a felületen csináltad.
https://ugyfelkapu.mindigtvextra.hu/ -
válasz
DarkByte #19178 üzenetére
Így van a free csatornák nem változnak (legfeljebb a frekvenciájuk).
A kérdésem a fizetős csatornákra vonatkozott, mert csak azok kockásodnak, főleg a családi és mini csomag csatornái.
Áprilistól szeptemberig egy átmeneti időszak van. Itt BP-en már minden átállt T2-re, de hogy melyik állt át már HEVC-re arról semmi infóm nincs. (Box se ír ki ilyesmit) -
bena_butus
csendes tag
válasz
DarkByte #19178 üzenetére
Nem tévedsz, sem az A sem a B technológiailag nem fog változni, marad DVB-T:
"A MinDig TV ingyenes kínálat tekintetében nem lesz technológiaváltás!
A felhasználóknál lévő jelenlegi DVB-T MPEG-4 vevőberendezésekkel (integrált televíziókészülék, dekóder) továbbra is elérhető lesz az ingyenes kínálat, nincs szükség a meglévő eszköz lecserélésére vagy új eszköz csatlakoztatására." [link] -
DarkByte
addikt
válasz
Doky586 #19169 üzenetére
Javítsatok ki ha tévedek, de a B multiplex az ingyenes csatornákkal nem fog váltani se DVB-T2-re, se HEVC-re. Ott maximum frekvencia cserék lesznek. Szóval ami most ott 1Mbps AVC-vel SD-ben érkezik, az jó eséllyel úgy is marad, esetleg az Extra muxok-ra felkerülhet ugyanazon adó HD HEVC-ben is (mondjuk az RTL Klub), bár ezt is erősen fenntartásokkal kezelem.
Ennek ellenére szerintem az AVC encoder oldali paraméterein még lehet faragni, ha kiderül hogy az tényleg kódolásbeli inkompatibilitás a Prime boxokkal. A gondom inkább csak az, hogy ezt még mindig nem vették észre, ha így van.
-
csixy
addikt
válasz
azbest #19173 üzenetére
Ezt hol sorolja?
A conax kártyán ugye van a 020 meg a 8 karakter meg még utána egy karakter az összesen 12 karakter.
A prime dtt 0901 doboz vsc id 10 karakter 25 meg utána 8 karakter, de belül a menüben van a biztonsági kliens azonosító és az megint 12 karakter : a vsc id előtt van egy 0 karakter és a vsc id után még kötőjellel a tizenkettedik egy számjegy.
Na akkor mit írjak be, vagy várjam meg holnap a 1211-et és hívjam inkább fel? -
azbest
félisten
válasz
bena_butus #19174 üzenetére
korábban írtad, hogy próbálgattad az egyszerre dekódolható csatornák számát (cam setup) változtatni, nem felejtetted 0-án?
Nem igazán ismerem ezt a részét, de valsz nem is próbálkozik most kapcsolódni.Ja és ahogy olvasom az anticascading-gal nem kell foglalkoznod, az csak az oscam felhasználó kezelésénél egy limitre való opció a leírása szerint. Az az alapértelmezett módja, nem befolyásolja szerintem nálad a működést a minipécéden belül..
-
bena_butus
csendes tag
válasz
azbest #19164 üzenetére
Valami a kártyával lehet valóban, mert kisebb fejvakarás után arra jöttem rá, hogy ugyan 66 csatornát talált, de amiket meg tud jeleníteni, azok a kódolatlanok.
A honlap szerint a Da Vinci most ápr 30-ig kódolatlanul jön és az előfizetéses, azon hagytam negyed órát, az működik, de továbbra sem jön, ami kódolt.Az oscam felületén ez látszik:
Itt elindítottam a miniPC-t:
2020/04/14 18:22:47 80063778 r cam1 [pcsc] Providers: 1
2020/04/14 18:22:47 80063778 r cam1 [pcsc] Provider: 1 Provider-Id: 000000
2020/04/14 18:22:47 80063778 r cam1 [pcsc] Provider: 1 SharedAddress: ########
2020/04/14 18:22:47 80063778 r cam1 [pcsc] found card system conax
2020/04/14 18:22:47 80063778 r cam1 [conax] THIS WAS A SUCCESSFUL START ATTEMPT No 1 out of max alloted of 1
2020/04/14 18:22:47 80063778 r cam1 [conax] Package: 1, id: 1010, classes: 018014E7, date: 2020/03/01 - 2020/03/31, name: Conax
2020/04/14 18:22:47 80063778 r cam1 [conax] Package: 2, id: 1010, classes: 018014E7, date: 2020/02/01 - 2020/02/29, name: Conax
2020/04/14 18:22:47 80063778 r cam1 [conax] Package: 3, id: 1020, classes: 0100FFFF, date: 1990/01/01 - 1990/01/01, name: Preview 2
2020/04/14 18:22:47 80063778 r cam1 [conax] Package: 4, id: 1020, classes: 0100FFFF, date: 1990/01/01 - 1990/01/01, name: Preview 2
2020/04/14 18:22:47 80063778 r cam1 [conax] Package: 5, id: 1030, classes: 0100FFFF, date: 1990/01/01 - 1990/01/01, name: Preview 3
2020/04/14 18:22:47 80063778 r cam1 [conax] Package: 6, id: 1030, classes: 0100FFFF, date: 1990/01/01 - 1990/01/01, name: Preview 3
2020/04/14 18:22:47 80063778 r cam1 [conax] Package: 7, id: 1040, classes: 0100FFFF, date: 1990/01/01 - 1990/01/01, name: Preview 4
2020/04/14 18:22:47 80063778 r cam1 [conax] Package: 8, id: 1040, classes: 0100FFFF, date: 1990/01/01 - 1990/01/01, name: Preview 4
2020/04/14 18:22:47 80063778 r cam1 [conax] ready for requests
2020/04/14 18:22:48 0 s init for all local cards done
2020/04/14 18:22:48 0 s anti cascading disabledMivel itt mindig cascadin disabled, ezért kártya kihúz, bedug (ez látszik a logokban is):
2020/04/14 18:23:10 80063778 r cam1 [conax] Error getting card status.
2020/04/14 18:23:10 80063778 r cam1 [conax] card ejected
2020/04/14 18:23:11 80063778 r cam1 [pcsc] Error getting card status.
2020/04/14 18:23:18 0 --- Skipped 6 duplicated log lines ---
2020/04/14 18:23:18 80063778 r cam1 [pcsc] PCSC was opened with handle: -368967680
2020/04/14 18:23:18 80063778 r cam1 [pcsc] card detected
2020/04/14 18:23:18 80063778 r cam1 [pcsc] ATR: 3B 34 94 00 30 42 30 30
2020/04/14 18:23:19 80063778 r cam1 [pcsc] type: Conax, caid: 0B00, serial: ##########, hex serial: ########, card: v64
2020/04/14 18:23:19 80063778 r cam1 [pcsc] Providers: 1
2020/04/14 18:23:19 80063778 r cam1 [pcsc] Provider: 1 Provider-Id: 000000
2020/04/14 18:23:19 80063778 r cam1 [pcsc] Provider: 1 SharedAddress: ########
2020/04/14 18:23:19 80063778 r cam1 [pcsc] found card system conax
2020/04/14 18:23:19 80063778 r cam1 [conax] THIS WAS A SUCCESSFUL START ATTEMPT No 1 out of max alloted of 1
2020/04/14 18:23:19 80063778 r cam1 [conax] Package: 1, id: 1010, classes: 018014E7, date: 2020/03/01 - 2020/03/31, name: Conax
2020/04/14 18:23:19 80063778 r cam1 [conax] Package: 2, id: 1010, classes: 018014E7, date: 2020/02/01 - 2020/02/29, name: Conax
2020/04/14 18:23:19 80063778 r cam1 [conax] Package: 3, id: 1020, classes: 0100FFFF, date: 1990/01/01 - 1990/01/01, name: Preview 2
2020/04/14 18:23:19 80063778 r cam1 [conax] Package: 4, id: 1020, classes: 0100FFFF, date: 1990/01/01 - 1990/01/01, name: Preview 2
2020/04/14 18:23:19 80063778 r cam1 [conax] Package: 5, id: 1030, classes: 0100FFFF, date: 1990/01/01 - 1990/01/01, name: Preview 3
2020/04/14 18:23:19 80063778 r cam1 [conax] Package: 6, id: 1030, classes: 0100FFFF, date: 1990/01/01 - 1990/01/01, name: Preview 3
2020/04/14 18:23:19 80063778 r cam1 [conax] Package: 7, id: 1040, classes: 0100FFFF, date: 1990/01/01 - 1990/01/01, name: Preview 4
2020/04/14 18:23:19 80063778 r cam1 [conax] Package: 8, id: 1040, classes: 0100FFFF, date: 1990/01/01 - 1990/01/01, name: Preview 4
2020/04/14 18:23:19 80063778 r cam1 [conax] ready for requestsInnentől akármit csinálok, nincs újabb log.
-
csixy
addikt
Megjött ez a prime dtt doboz, a régi feltöltésem lejárt.
Vettem feltöltőkártyát. A régi conax kártya száma helyett a biztonsági kliens azonosítót kell beírni a feltöltőoldalon ?
Mit kell ebből beírni?
025 xxxx xxxx - y
esetleg csak ezt: 25 xxxx xxxx ,ez a VSC ID a doboz hátulján. -
Oliverda
félisten
válasz
Lasersailing #19165 üzenetére
Csodálatos, hogy a 3-4 éve akár több 100 000 forintért megvásárolt TV-re most vagy rákötöd a hulladék boxot, vagy befektetsz több 10 000 forintot, hogy normális legyen a vétel. Mintha kissé elsietnék a HEVC bevetését.
-
válasz
Lasersailing #19167 üzenetére
Úgy látom a 1Mbps kódolású AVC csatornákon jelentkezik gyakran.
Remélem ha AVC-ről átteszik HEVC-re és/vagy megnövelik az adatsebességet akkor elmúlik..T1 T2 szerepel a listákban melyik transponder miben ad, de hogy melyik csatorna megy T2-n AVC-ben és melyik HEVC-ben vagy mikor váltanak az sehol nincs leírva.
Iptv-t nem szeretnék. Más kábel nincs nálam, mi van még? Upc tányérosTV..?
-
bul07
nagyúr
válasz
Lasersailing #19167 üzenetére
-
válasz
Lasersailing #19165 üzenetére
Ilyen gagyi minőségű a box..
-
Lasersailing
senior tag
Sziasztok,
Megérkezett a csoda vevőegység, és hangolás után azt tapasztalom, hogy korábban a tv-n hibátlan kép jött, ezen keresztül, viszont időnként kockásodik a kép egy pillanatra. Az antenna ugyanarra néz, az antenna jele megosztva eddig hibátlan minőséget produkált két panasonic tvn is, most viszont ~5 percenként szétesik a kép. Van ötlet, hogy min kellene változtatnunk? vagy reménytelen, ez ilyen és kész?
-
azbest
félisten
válasz
bena_butus #19162 üzenetére
Mivel nem volt aktív mostanában a kártya, így kellhet neki egy kis idő, hogy újra minden csatornát nyisson. Azért úgy kb negyed óra várakozás után illik aktiválódnia, de ehhez hagy valamelyik előfizetéses csatornán, hogy próbálkozzon (pl ami most épp kódolatlanul jön reklámként). Az oscam felületén tudod követni, hogy mi amúgy a problémája (talán böngészúben localhost:8888 címen a te esetedben, ha jelszót kér, akkor az oscam konfig fájljai közt azt megtalálod).
Esetleg az astrometás topicban kérdezz rá, hogy van-e olyan driver, amivel megy a t2 és a c mód is. Hátha csak beállítás kérdése. Ahogy valaki mutatta nemrég, hogy lehet váltatni módot. Ha azt tunerenként lehet változtatni a mediaportal beállításánál, akkor jó lehetne.
-
hazai
tag
válasz
bena_butus #19162 üzenetére
Szia nekem is jelen pillanatban
21 adó jön be a kódolatlan adások véget.
Nincs előfizetés. -
bena_butus
csendes tag
válasz
bena_butus #19160 üzenetére
Kicsit korai volt az öröm, megtalálta ugyan a 66 csatornát, de abból csak 21-en jön adás a főnix tv-vel együtt. A többin nem jön, pedig a mindigtv extra családi csomagban benne van, illetve van világjáró csomagom is előfizetve, szóval azok is kellene, hogy működjenek.
-
bena_butus
csendes tag
Most már csak azt nem tudom, hogy fogom tudni használni mellette a UPC csatornáit, ha a két tök ugyanolyan sticket nem lehet két különböző driverrel használni egyszerre.
-
azbest
félisten
válasz
bena_butus #19157 üzenetére
az hogy t-nek írja valsz nem baj. Viszont így direktben rákeresve valahol azt írják, hogy esetleg növelni kell az astrometa tunerrel a timeout-ot, hogy ne adja fel a hangolásnál olyan hamar. Lehet kicsit lassan hangol és nem várja meg. [link]
Méghozzá a t2 csatornáknál lassú a kommentelő szerint.Azt írják, hogy 2 másodpercről 3 -ra érdemes venni a tune idejét, a többit nem kell változtatni
general - scan tab és ott
(jó tudni ezt, nekem is van egy régebbi astrometa, csak én nem win alól használtam és alapból még most sem azt használom) -
garga01
őstag
válasz
bena_butus #19156 üzenetére
Szia!
Esetleg nézz be ide, ez dvb-t/c stick elég alaposan ki van beszélve, hátha találsz valami infót még róla, vagy tud valaki innen segíteni. -
bena_butus
csendes tag
válasz
SztiviVander #19154 üzenetére
Sajna én is az elsőre gyanakszom.
Az eszközkezelőben T2-nek látszik, mert a driverét is áttelepítettem C-ről T2-re:
A mediaportalban ezzel ellentétben csak T-nek látszik, nem T2-nek (a többi azért unknown, mert a teszt miatt az összes többi tunert kihúztam):
Ez van rajta beállítva Edit-nél:
A Preferred network providernél DVBT-t lehet még kiválasztani, azzal is próbáltam, illetve a CAM Setup résznél próbáltam a 3 helyett az 1-t és a 0-t, sajna mindegyik beállításnál ugyanaz. -
válasz
bena_butus #19153 üzenetére
Az általam használt progiban be kellett egy pipát tenni ha T1 helyett T2-t akartam volna.
[kép]
Jobb felül a pipa, csak jelen esetben az S2 helyett T2 -t képzelj oda..
Ha a hw-en ezt nem engedélyezed akkor szoftverben bármit állíthatsz nem fog menni.De mivel nekem nics ilyen képességű stickem így már a progit is töröltem a gépről.
-
SztiviVander
addikt
válasz
bena_butus #19153 üzenetére
Szerintem két dolog lehet:
1. az usb-s cucc mégsem tudja a dvb-t2 -t, BP-n pedig már át van állítva az összes extrás csatorna erre.
2. mivel ez az usb-s tuner dvb-c -re volt használva és beállítva ezért most is azon vanAz elsőn nem lehet segíteni, úgyhogy inkább nézd át a második esetet hátha... Ezen az oldalon ahogy le van írva (Edit Tuner Settings alatt), átállítottad az eddig upc-re használt usb tunert dvb-c -ről dvb-t/t2 -re?
Illetve a tv servers alatt az adott usb tuneren csinálod a scan for channels-t? Mire állítottad a tuning mode-ot és a qam-et? -
bena_butus
csendes tag
válasz
azbest #19152 üzenetére
Szkennelés közben lehet látni, hogy próbálkozik a kerek frekvencián, pl. 610000, és mivel nem talál semmit, átírja 609875-re először (tehát az offsetnyivel kevesebbre), majd mivel itt sem talál, megnézi a 610125-ön, aztán írja ki, hogy No signal.
Ahol talál, ott rögtön talál a kerek frekvencián, már nem is keres lejjebb-feljebb, pedig azoknál is 125-re van állítva az offset.
De a kedvedért kipróbáltam 0-ás offsettel, és úgyis No signal.Hát ez egyre érdekesebb. Kipróbáltam, hogy a másik DVB-T2 tunerrel megy-e, no azzal egyik transponderen sem talál semmit. Visszadugtam az elsőt, azzal az eddigiek mennek. Lehet, a másik nem is működik, hibás.
-
azbest
félisten
válasz
bena_butus #19151 üzenetére
Az 554-es főnix tévé egy helyi adó. Itt szegeden is a városi tévé megy 554-en. Ezek függetlenek a mindigtv-től.
Nem lehet, hogy az offset rossz? A táblázatban 538MHz (538000kHz) van nem pedig 538125kHz. Az offset lehet az amit hozzáadott. Próbáld átírni az offsetet 0-ára ezeknél is. Lehet melléhangolódik most.
-<DVBTTuning>
<Frequency>610000</Frequency>
<BandWidth>8</BandWidth>
<Offset>125</Offset>
</DVBTTuning>6tp- 498000 8:New TV/Radio:0/0 Updated TV/Radio:4/4
7tp- 538125 8:No signal -
bena_butus
csendes tag
Azt sem értem, hogy ha már az új frekvencia szerint működnek, akkor hogy találja meg az 554-es frekvencián a Főnix TV-t? Az tényleg bejön, látható, pedig az új frekvenciák között egyáltalán nem szerepel az 554.
A: 498 / 24 (ezen 4-et talál)
B: 634 / 41 (ezen 9-et)
Ezeken meg egyet sem:
C: 610 / 38
D: 538 / 29
E: 578 / 34
Aktív témák
- Androidos tablet topic
- Futás, futópályák
- Apple iPhone 16 - ígéretek földje
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- sziku69: Szólánc.
- Home server / házi szerver építése
- Proxmox VE
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- LG LCD és LED TV-k
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- További aktív témák...
- Apple IPhone 13 Pro Max 256GB,Újszerű,Dobozával,12 hónap garanciával
- Apple iPhone 14 Pro Max 128GB,Újszerű,Adatkábel,12 hónap garanciával
- Apple iPhone 16 Pro Max 256GB,Újszerű,Dobozával,24 hónap garanciával
- Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G 256GB,Újszerű,Adatkábel,12 hónap garanciával
- Samsung Galaxy A56 5G 256GB,Újszerű,Dobozával,12 hónap garanciával
- AKCIÓ! Dell Latitude 5440 14 FHD üzleti notebook - i5 1335U 8GB RAM 256GB SSD Intel Iris Xe
- Apple iPhone 12 Mini 128GB,Átlagos,Adatkábel,12 hónap garanciával
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE A520 R5 5600X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060Ti 8GB Rampage SHIVA Seasonic 650W
- iKing.Hu- Apple Macbook 13 M1 Pro Touchbar - 2020 - Használt, karcmentes, 22 töltés
- LG 48C2 - 48" OLED EVO - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - A9 Gen5 CPU
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest