2017. február 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-02-12 20:00:02

IT café

>>>>>KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!<<<<<

Összefoglaló kinyitása ▼

(#11651) nababika

nababika
(fanatikus tag)

Sziasztok. Kryptont telepitettem, es a SuperRepobol semmit sem tudok telepiteni. Vagy nem tortenik semmi vagy kiirja, hogy a kiegeszitot nem sikerult telepiteni. Mi lehet a baj? Termeszetesen a Kryptonhoz valo repot telepitettem zip-bol, de semmi nem telepul.

(#11652) dugesz77 válasza nababika (#11651) üzenetére

dugesz77
(senior tag)

Én tegnap Jarvis-t telepítettem ott is hiába telepítettem a jarvis-hoz való zipp-et Superrepo-ból semmit sem érhető el róla. Valami gebasz van náluk.

[ Szerkesztve ]

Néha összeszavakat a keverem.

(#11653) Mr Dini válasza Imco (#11649) üzenetére

Mr Dini
(Topikgazda)

Szia!

Mi volt a probléma a kiegészítővel?

Azóta egyébként készült egy új NCTV (kicsit feljebb írtam róla részletesebben), ami ugye Transmission-t kezel alapból. Ez, meg egy TM csomag szerintem Pi-n egy nagyon jó választás (ha nincsen NAS a közelben). A 40 mbps mobilnetet gond nélkül kihajtotta úgy, hogy a Pi CPUja egyszer sem ment 15% fölé és SD kártyára mentettem az Ubuntu lemezképet. :Y

Docendo discimus

(#11654) nababika válasza dugesz77 (#11652) üzenetére

nababika
(fanatikus tag)

Koszi. Akkor nem en rontok el valamit, ez is valami. :-D

(#11655) vargalex válasza Mr Dini (#11653) üzenetére

vargalex
(PH! nagyúr)

Nem használom ezeket a kiegészítőket, így csak egy kérdés: milyen pluszt ad a telepített transmission esetén amúgy is elérhető transmission webes GUI-hoz, vagy remote alkalmazáshoz képest?

Alex

(#11656) Mr Dini válasza vargalex (#11655) üzenetére

Mr Dini
(Topikgazda)

Az NCTV addonok ugye a mozaikszóba rejtett torrentoldalt dolgozzák fel. Azért hasznos, mert pl egy Pi-n LE alatt nincsen semmilyen X szerver, így TM GUI-t, vagy böngészőt nem tudsz rajta futtatni. Viszont egy TM binárist el tudok indítani a háttérben, az NCTV.Transmission segítségével pedig hozzá tudom adni az "anyagot" a Transmissionhez, ami már tölti is lefele. De tud kezelni egy bárhol futó Transmission RPC-t is, szóval akár a NASra is tud tölteni.

Különben maximum másik PC-ről, aminek van X szervere lehetne vezérelni, vagy CLI, ami nem feltétlen felhasználóbarát sokak szerint... ;)

[ Szerkesztve ]

Docendo discimus

(#11657) Imco válasza Mr Dini (#11653) üzenetére

Imco
(őstag)

Semmi komoly. Inkább az elvárásaim voltak nagyok. :)
Első sorban hiába állítottam az előtöltést / nem emléxem mi volt a pontos neve/ már 50%-ra, így is volt hogy, laggolt, megakadt, belefagyott a lejátszásba. Volt is akkor téma, hogy talán azért, volt mert a torrent nem az elejétől jön és ha hiányos szegmenshez ér a lejátszó akkor megakadt. Ha lejött akkor már ok. volt.
Ezt értem és világos.
Viszont nem tehetem fel egy olyan ember LE-jére aki a prohardver fórumra azt hiszi, hogy autó márka. :)
Nem vagyok a magam ellensége, inkább nem mondom, hogy van ilyen, minthogy naponta beszélgessek az illetővel és magyarázzam, hogy várjon már 5'-et ha elindítja filmet. :)
Nekem nincs rá szükségem, bár látrtam az újat.
De most hogy mondod, lehet kipróbálom megint.
Ennyi a "bajom" vele! :)

Üdv! Imco

(#11658) vargalex válasza Mr Dini (#11656) üzenetére

vargalex
(PH! nagyúr)

Az X szerver hiányát nem érzem annyira magyarázatnak, mert egy háztartásban jellemzően vannak legalább mobil eszközök is, amivel böngészőben/remote alkalmazásban vezérelhető a transmission. Ezért nem értem igazán. De biztosan van, akinek hasznos.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#11659) gurabli válasza TheProb (#11646) üzenetére

gurabli
(senior tag)

Mint a legtöbben linuxon, én is gyakorlatilag nem veszek tudomást az AMD-ről. Ha egyszer megéri velük foglalkozni (kétlem), akkor majd foglalkozunk vele. Volt nekem is AMD rendszerem, szívtam vele rendesen, tapasztalatból tudom. Ja, és az utóbbi időben jelentősen jobb a helyzet!
Ráadásul egyes AMD GPU-k mpeg2 kódolásnál egyszerűen leállnak (erre az a megoldás, hogy lekapcsolod, elvileg mpeg2 szoftveresen is megy).

AMD-n ez a beállítás kell (elvileg)

VDPAU: On
Prefer VDPAU Mixer: ON
VAAPI: off

De ez itt off, van erre külön topic!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#11660) pcmesteryt

pcmesteryt
(újonc)

Sziasztok! A kérdésem a következő lenne: Az Exodus +, illetve Movieshark addonoknál az Openload-os linkeknél igazolni kell az eszközt böngészőből. Az a problémám, hogy Raspberry PI3 + LibreELEC (Kodi Jarvis) alatt ezt nem tudom megtenni, mert nincsen böngésző. Várható erre megoldás, vagy esetleg javaslat? A válaszokat előre is köszönöm!

(#11661) huliganboy válasza pcmesteryt (#11660) üzenetére

huliganboy
(Topikgazda)

Legegyszerűbb ha más kiszolgálót választasz! De ki is lehet kapcsolni az ilyen forrásokat!

KODI KIEGÉSZÍTŐK - OLVASD EL A TÉMA ÖSSZEFOGLALÓT!

(#11662) szuszinho válasza the radish (#11647) üzenetére

szuszinho
(senior tag)

Viszont, ez a beállított időközönként frissít, nem rögtön.

(#11663) pkollar válasza huliganboy (#11661) üzenetére

pkollar
(lelkes újonc)

A kikapcsolást hol lehet megtenni?

(#11664) Arolotifar válasza pkollar (#11663) üzenetére

Arolotifar
(senior tag)

A kiegészítő beállításaiban.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#11665) LouiS22

LouiS22
(PH! addikt)

Megjelent a végleges LibreELEC 8.0

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#11666) mamago1972 válasza LouiS22 (#11665) üzenetére

mamago1972
(tag)

Na igen és hamarosan frissül is. :)

but v8.0.1 is tentatively scheduled in 2-3 weeks to resolve anything that needs attention

"Három dolog van, amelytől minden bölcs fél: a viharzó tenger, a holdtalan éjszaka és a szelíd ember dühe."

(#11667) junkpod válasza LouiS22 (#11665) üzenetére

junkpod
(PH! addikt)

és S905-ösön kiválóan működik is:)

egyenlőre muszály biciglizni külömben... (bármilyen általam feltöltött kép amiben film/zene listák látszódnak csak egy fiktív adatbázis alapján készültek, nem rendelkezem ezen filmek/zenék egyetlen példányával sem semmilyen formában)

(#11668) LouiS22 válasza junkpod (#11667) üzenetére

LouiS22
(PH! addikt)

Igen, láttam, hogy becsúszott egy apró baki CEC téren :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#11669) junkpod válasza LouiS22 (#11668) üzenetére

junkpod
(PH! addikt)

mesélj! nem tudok róla...
vagy a távirányító gondra gondolsz? az szerintem nem cec probléma volt hanem egyszerűen nem töltötte be a remote.cfg fájlt...

egyenlőre muszály biciglizni külömben... (bármilyen általam feltöltött kép amiben film/zene listák látszódnak csak egy fiktív adatbázis alapján készültek, nem rendelkezem ezen filmek/zenék egyetlen példányával sem semmilyen formában)

(#11670) LouiS22 válasza junkpod (#11669) üzenetére

LouiS22
(PH! addikt)

Fél szemmel láttam délelőtt egy posztot a libreelec fórumában.

A remote.conf betöltése valós hiba, én is kézzel gyilkolom ki a lircd-t,hogy működjön a saját táv. Ráadásként az utóbbi pár napban hiába csináltam saját buildet, az segmentation faulttal elszállt a frissítésnél, szóval nagyon szeretnék már hazaérni, hogy mit lép az official build.

(#11671) junkpod válasza LouiS22 (#11670) üzenetére

junkpod
(PH! addikt)

az a remote.conf hiba nálunk S905-ösön ideiglenes volt, valamit elfaragott a fejlesztő, de estére már fent volt a 8.0b változat is:) most hibátlanul működik.
Ja és ez unofficial build, de az official-ból van készítve SoC specifikusra..

[ Szerkesztve ]

(#11672) Carlos Padre válasza pcmesteryt (#11660) üzenetére

Carlos Padre
(tag)

Regisztrálod magad az openloadra, utána már csak egy okoska telefon kell, hogy aktiváld a következő 3 órára a kodit.

(#11673) Mr Dini válasza Carlos Padre (#11672) üzenetére

Mr Dini
(Topikgazda)

Sőt! Nem is feltétlenül szükséges regisztrálni. :)

Docendo discimus

(#11674) Carlos Padre válasza huliganboy (#11661) üzenetére

Carlos Padre
(tag)

Sajna ez nem minden esetben megoldás, sok anyag csak openloadson van fenn.

(#11675) Mike88 válasza pcmesteryt (#11660) üzenetére

Mike88
(senior tag)

Igazold telefonról, tabletről, valami csak van kéznél a TV mellett, nem muszáj ugyanarról az eszközről "igazolni" azaz párosítani, nem az adott eszközt, hanem az IP címet párosítod.
Egyébként emlékeim szerint E+-ban nem szükséges párosítani, csak először felugrik ez a figyelmeztető ablak, pár másodperc elteltével viszont elindul a videó, mintha elvégezted volna a párosítást, lehet, hogy ez a pár akár 10-15mp is lehet. Aztán az is lehet, hogy ez már nincs így, majd ránézek...

LouiS22! Jó tudni, hogy más is szív ezzel, azt hittem csak nálam van a hiba. Wetek-et is csak részlegesen tudtam távirányítani egy IR távirányítóval. Mindenesetre 7.95.3-nál play-el több hiba is volt ennél. Tunernál a csatornaváltás ideje nagyon bizonytalan, valamikor hozza a kb. 2-3mp-et, valamikor 6-7mp, ami már a tűrhetetlen kategória. Továbbá "OSD-nél" enyhén akadozik a kép a háttérben, gondolok itt A/V infó ablakra, csatornalistára teljes képernyőnél, vagy szimplán a now-next info bar-ra.

[ Szerkesztve ]

(#11676) Carlos Padre válasza Mike88 (#11675) üzenetére

Carlos Padre
(tag)

Már nem indul el.

(#11677) _ ĐanieL™ válasza LittleShark (#1) üzenetére

_ ĐanieL™
(lelkes újonc)

Sziasztok,

a feliratok letoltesehez szeretnek segitseget kerni.
Probaltam mar tobb felet, de egyik sem huz le semmi.

Koszi elore is! :)

(#11678) Cesta válasza _ ĐanieL™ (#11677) üzenetére

Cesta
(újonc)

Most probáltam nálam párosítás nélkül elindul

[ Szerkesztve ]

(#11679) joddye

joddye
(újonc)

[ Exodus+ ]

Valaki meg tudja mondani, honnan szerzi be a feliratokat a filmekhez automatikusan?

Manuálisan Opensub kieggel nem találom ugyanazon sorozathoz a feliratot.

(#11680) junkpod válasza joddye (#11679) üzenetére

junkpod
(PH! addikt)

Szerintem azt a sztrím-szolgaltato előre osszelopkodja, mert a webes sztrim-néző célcsoport képtelen lenne utólagos letöltésre... Mellé van pakolva szerintem.

(#11681) gazso75 válasza junkpod (#11680) üzenetére

gazso75
(tag)

Én azt tapasztaltam, hogy ha a filmre rakja a feliratot, akkor a film mellett van a stream-en, ha alá, akkor külön szedi a beállított felirat addon.

(#11682) csori23

csori23
(senior tag)

Közel 4 éve használom a Kodi-t BOX-on, PC-n, nagy megelégedéssel. Állandóan csak kérdésekkel bombáztalak titeket, és eszembe jutott, hogy még meg sem köszöntem neketek azt a rengeteg munkát, amit beleöltök. :)
Szóval szeretnék köszönetet mondani a fejlesztőknek és az IPTV lista szerkesztőinek azt a rengeteg munkát, amit mi a fotelból csak úgy élvezünk. :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#11683) LouiS22 válasza Mike88 (#11675) üzenetére

LouiS22
(PH! addikt)

Egyébként javították a release-ben a hibát, gond nélkül működik a saját távirányító és nem kell kilőni a lircd-t sem.

(#11684) Mike88 válasza LouiS22 (#11683) üzenetére

Mike88
(senior tag)

No, akkor legalább ez megoldódott, majd erőt veszek magamon és kipróbálom, de tartok attól, hogy a többi hiba nem került javításra.

Carlos Padre! Openload-ról és úgy egyébként Torba-ról is elindul a lejátszás társítás nélkül, tegnap nem tudtam ránézni, mert társítva volt az IP-m. Torba-nal cancel után, Openload-nál meg ahogy írtam, várni kell. Kb. 10mp-et. Szóval immár ketten állítjuk az ellenkezőjét annak, amit te állítasz, én feltételezem szimplán türelmetlen vagy, de ha így van, akkor társíts mobillal/tablettel!

(#11685) gazso75

gazso75
(tag)

Van egy ilyen shell scriptem, ezzel szoktam a cs.m3u-ból kiszedni a HUN csatikat.
Esetleg ezt a CS downloaderbe nem lehetne beépíteni ?

grep EXTM3U $1 > $1_hun
echo "" >> $1_hun
grep -A 1 "HUN" --no-group-separator $1 >> $1_hun

(#11686) loosht válasza Mike88 (#11684) üzenetére

loosht
(senior tag)

Nekem sem megy se a Torba, se az openload. Torba-nál ha cancel-t nyomsz, a következő találat indul el. Openload-nál ha várok, ugyanez a helyzet, társítani meg nem lehet.

http esetén:

https esetén meg 403-as hiba.

(#11687) htom127 válasza loosht (#11686) üzenetére

htom127
(tag)

Ezt meg tudom erősíteni, nálam is a következőre ugrik mindkettőnél.

[ Szerkesztve ]

" bazinga !"

(#11688) Martin Eden válasza loosht (#11686) üzenetére

Martin Eden
(újonc)

Az m nem kell a végére, helyesen openload.co, illetve openload.co/pair

(#11689) loosht válasza Martin Eden (#11688) üzenetére

loosht
(senior tag)

Ooops! :B :B Köszi!

(#11690) Mike88 válasza loosht (#11686) üzenetére

Mike88
(senior tag)

Akkor ezer bocs... Én vagyok a hülye. :D Ezt nem figyeltem, hogy a következő indul el.
Mindenesetre OL-nál társítani tudok. Openload.com-ot írsz be? openload.co/pair oldalon tudsz társítani!

Szerk.: Mire leírtam, már más is jelezte.

[ Szerkesztve ]

(#11691) junkpod válasza gazso75 (#11685) üzenetére

junkpod
(PH! addikt)

Nagyon támogatnam :)

(#11692) Bicsko válasza gazso75 (#11685) üzenetére

Bicsko
(lelkes újonc)

ha beépítésre kerül, akkor azért lehessen lécci a beállításokban ki/ bekapcsolni, mert van aki nézné a külföldi adókat is :R

(#11693) morefire válasza Mike88 (#11684) üzenetére

morefire
(kvázi-tag)

törölve

[ Szerkesztve ]

(#11694) flamario válasza Bicsko (#11692) üzenetére

flamario
(lelkes újonc)

igen a környezetemben is sokan nézik külföldi adókat is.
jó pár értékes angol nyelvű, spanyol mozi és sportcsatorna létezik
semmi kép nem kéne szűkíteni a kínálatot.

(#11695) szendo777

szendo777
(tag)

Már korábban is írtam róla, van egy Optibox Evo Xfinity boxom, nem tudtam a Frodoval mit kezdeni rajta. Most felraktam [ezt]. Android 4.0+Kodi 16, és láss csodát gyönyörűen működik. Ezután MSrepo 2.2 fel, Movieshark és SimpleIPTV beállít és szépen működik is minden. A renszer gyors és stabil. :) Csak 2 kis problémával találkoztam, ebben kérném a segítségeteket:
1. Movieshark szépen lejátszik mindent, ám ha keresést indítok lefagy.
2. simpleIPTV szépen betölti a csatornákat, az epg-t is hozzáadja, de bármelyik csatornát indítom, fél másodpercig úgy tűnik mintha elindulna majd visszaáll alaphelyzetbe.
Mi lehet a hiba, Más eszközökön ugyanezzel a beállítással és verzióval működik. :o

Honor 8 kék

(#11696) the radish válasza htom127 (#11687) üzenetére

the radish
(fanatikus tag)

Szerintem mindenkinél, csak páran azt hiszik, hogy az openload indul el párosítás nélkül. Pedig nem...

(#11697) Carlos Padre válasza Mike88 (#11684) üzenetére

Carlos Padre
(tag)

Nem indul el, tovább lép ha van egyéb forrás, és az indul el, ha nincs, akkor megáll hibaüzenettel.

(#11698) Carlos Padre válasza Martin Eden (#11688) üzenetére

Carlos Padre
(tag)

Openload.com oldallal vigyázat, adathalász oldal (volt).

(#11699) zodes

zodes
(fanatikus tag)

Sziasztok! Pár napja észrevettem, hogy nem működik az Exodus. De más se. Ez alatt azt értem, hogy elindítom és üres átlátszó kép fogad a feliratok helyett.

Visszaolvastam.... újra telepítettem az MSRepo-t 2.2 a legfrisseb zip fájlt. De még mindig ugyanaz. Újraindítottam a RPI3-at. Ja, pár hete volt LE frissítés.
Valakinek volt valami hasonló?

(#11700) szuszinho válasza zodes (#11699) üzenetére

szuszinho
(senior tag)

Pont most próbáltam ki egy Pi 3-at. Hiba nélkül ment az Exodus+.

(#11701) Keef_Lee válasza zodes (#11699) üzenetére

Keef_Lee
(fanatikus tag)

Nézd végig a beállításaid. Nagyobb frissítésnél előfordulhatnak dolgok. Nekem osmc kyptonra átálláskor felejtett el néhány dolgot. Filmon nem ment, azóta sem megy az a verzió. Médiaklikkben újra kellett állítani a felbontást, stb. VAgy próbálj metadatot, cache-t is törölni. mennie kell annak. Most konkrétan szerintem egyetlen gond ismert az "átlag" rendszereken, hogy nem megy a superrepo.

(#11702) huliganboy

huliganboy
(Topikgazda)

Tisztelt Fórumlakók!

Van szerencsém bejelenteni, hogy az elmúlt hónapok bőségét tovább fokozva, útjára indítjuk az MSrepo saját RSS hírcsatornáját. A fejlesztésnek köszönhetően a KODI-n is értesülhettek a legfontosabb kiegészítőket érintő információkról.

MSrepo RSS címe:
rss.movieshark.hu

Aki nem tudja, hogyan kell ezt beállítani, az ide kattintva ezt is megtudhatja!

Továbbá Tapatalk alkalmazásban is fellelhető már a hírcsatorna!

A fejlesztést köszönjük Mr Dini topikgazda társamnak!
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

KODI KIEGÉSZÍTŐK - OLVASD EL A TÉMA ÖSSZEFOGLALÓT!

(#11703) Vakbolha

Vakbolha
(lelkes újonc)

Sziasztok!
Valaki használ Plexus Addont ?

(#11704) air válasza huliganboy (#11702) üzenetére

air
(PH! nagyúr)

Köszönjük a rengeteg munkát és a sok remek fejlesztést. :R

Megkíséreljük szinergizálni a reakcióképes eredményjavító hatást. (http://www.vancso.hu/bullshit/)

(#11705) gamerhun válasza huliganboy (#11702) üzenetére

gamerhun
(újonc)

Koszonjuk szepen! ✌️

(#11706) zodes válasza szuszinho (#11700) üzenetére

zodes
(fanatikus tag)

Tudom, hogy nálam van a gond, mert a Youtube sem mükszik :)

Átnézem a beállításokat. de azt azért észrevettem, ha újra indítom a PI-t akkor helyreáll. Ha elindítom az nctv-t megint kaka. :F

(#11707) the radish

the radish
(fanatikus tag)

Valahol nem lehet beállítani, hogy az alábbi képen látható, lejátszás közben "OK" gomb megnyomására előtűnő alsó menü egy idő után eltűnjön?

+1:

Estuary felszínnél (17) az alábbi menünél ha beállítom jó is a felszín-illusztráló csomag, azaz a háttér változik. De.
Az időjárás-illusztráló, valamint a "genre fanart pack" módosítása esetén semmi nem változik, vagy legalábbis nem vettem észre.
Ez természetes? Vagy mit kéne figyelnem?

(#11708) joddye válasza junkpod (#11680) üzenetére

joddye
(újonc)

Ezek külföldi streamek, nem gondolom, hogy magyar feliratokat tennének fel hozzá.

Most jobban utána nézve...az OpenSubs-al lesz nálam a gond. Alapértelmezésként angol feliratokat keres nekem a magyar helyett. Feliratoknál nem volt beállítva.

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.