Új hozzászólás Aktív témák

  • XDmanus

    tag

    Mindig a futás, mindig, mindig. Fussanak a futók de már komolyan. A magyar focinak nem az a legnagyobb hátránya hogy nem bírnak futni, vagy haldokolnak a pályán, hanem hogy nincsenek kibékülve a labdával. Nem tudom szokta e innen valaki nézni a Fieszta című műsort, ahol ki szoktak menni spanyol első ligás csapatokhoz, interjúkat készíteni jelenlegi és volt játékosokkal, edzőkkel, utánpótlás edzőkkel. Ott valamiért tudják hogy a legfontosabb az, hogy a gyerek labdával keljen és feküdjön, labdával menjen wc-re, boltba, iskolába, és az asztalhoz is azzal üljön. A technikai képzettség az fiatalon fejleszthető nagyon, később már nem lehet bepótolni a hiányosságokat, hogy "na jóvan pityukám, má vagy 21 éves, eddig futkároztál, most már itt a labda is játszhatsz vele". Volt nemrég valahol egy kimutatás, hogy átlagban mennyi labdaérintést végeznek egy adott nap a spanyol, német és magyar fiatalok az utánpótlásban, és az eredmény kiábrándító volt. Érdekes, itt van ez a Bozsik program is, meg ilyen olyan akadémiák, meg minden, már asszem jó 10 éve is van, hogy megalakultak az első akadémiák, és sehol semmi. Németeknél a 2004-es EB (le)szereplés után döntöttek úgy, hogy na jólvan mostmár elég, csináljunk valamit az utánpótlással mert ez igy nem megy. Már a 2010-es!!!!! VB-nek úgy vágtak neki, hogy a csapat átlagéletkora valahol 24 v 25 körül volt, és 6 olyan játékost vittek ki, akik csupán 21 vagy 20 évesek voltak. Harmadikok lettek. Ez 6 év. 6! Mielőtt valaki azzal jönne, hogy "hádeh izé, ők sokkal többen vannak, meg izé, ez meg az", az nézze meg a horvátokat, vagy a szerbeket pl. Két szomszédos ország, rosszabb infrastruktúrákkal, és a horvátok minden évben piacra dobnak egy új Modricot vagy Mandzukicot. Most éppen idén az a Halilovic gyerek megy a Barcába. Mutyi az egész magyar utánpótlás képzés. Csak azt nem tudom eldönteni, hogy most tényleg ennyire nem értenek hozzá az ott dolgozók, vagy csak pénzmosoda. Nem tudom melyik a rosszabb eset.

Új hozzászólás Aktív témák