Új hozzászólás Aktív témák

  • Parson

    addikt

    válasz buci #962 üzenetére

    hogy azt mondom-e? háát... mental ray már picit komolyabb szintű.... hollywood-i film-ekhez is használják, pl Holnapután, Matrix 2, Matrix 3, Star Wars II, Terminator 3, stb, de nézz szét a honlapján: [link]
    igaz, itt elég kevés kép van, és az is igaz, hogy nem ez az egyetlen, általam csak csúcsrendernek nevezett program van a piacon, úgyhogy, ha gondolod nézz szét egy két CG Artist oldalon, (pl: [link] ) mert ők használnak igazán komoly software-eket, ha renderelésről van szó. Persze ezek a képek témájukat illetően már nagyon ritkán tartalmaznak gépészeti megoldásokat, de az is előfordul... ezzel persze csak azt mondom, hogy ilyen szinten már kevesen használnak gépészeti eszközök fotorealisztikus megjelenítéséhez ilyen szintű software-eket, mert talán nincs rá szükség... egy fröccsöntőszerszámot nem fognak pl olyan nagy közönség előtt reklámozni, meg olyan részletességgel kidolgozva (itt a renderelésre gondolok) mint mondjuk egy autó-karosszériát (vagyis komplett autót), vagy pl egy metró aluljáró épitészeti látványtervét... szóval én azt mondom, ezzel érdemes foglalkozni, mert igazán jó dolgokat lehet vele csinálni... valósághű képeket. És ezért jön kapóra a Catia, mert igaz, abban vmi lebutitott verziója lehet (én magam sem tudom pontosan) de legalább egy komoly renderelőmotorral rendelkezik, ami gépészeti szinten sem elhanyagolható, mi több, nagyon is látványos, és ráadásul pont egy gépészeti rendszerben van, amit nem kell már annyira nulláról tanulni. Szóval én a magam részéről erre voksolok.
    A Catia-ba pedig ugyanugy be tudod importálni a proe-s cuccaidat, nem kell teljesen ''átálnod'' rá. (feltéve ha nálad működik az iges meg a step generálás, mert nálam nem 100%-osan, de ez már más kérdés... :DDD )

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Új hozzászólás Aktív témák