2016. augusztus 29., hétfő

Gyorskeresés

(#34901) Gubek-Einste válasza Somatom (#34900) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Én ilyen célra inkább valami Linux/BSD alapú rendszert használnék, jobban testre szabható lenne az egész.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 & Asus RT-N18U

(#34902) Somatom válasza Gubek-Einste (#34901) üzenetére

Somatom
(PH! félisten)

Én is. A Tomatos routeremmel kezdtem. De, nem kezeli a HiLinkes E3372 -t. A 4.6.3 -as kernelű Puppylinux sem. Lsusb -re látja, azonosítja az eszközt, de, ennyi. A hálózati konfignál már nem érzékel csatlakoztatott modemet.

[ Szerkesztve ]

My name is User. Super User! ZOPO ZP999 XXX

(#34903) Gubek-Einste válasza Somatom (#34902) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Valami spec router/tűzfal disztroval próbáltad már?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 & Asus RT-N18U

(#34904) Somatom válasza Gubek-Einste (#34903) üzenetére

Somatom
(PH! félisten)

Nem. Nem is ismerek olyat, és szerintem a tudásom is nagyon kevés egy ilyen rendszer konfigolásához. Tomatot is azért használok, mert tök egyszerű volt telepíteni, és Intruder2k5 -nek :R köszönhetően remek a support. De, pl. egy optware, entware nekem már magas. Igazából azt sem tudom, hogy eszik, vagy isszák. :)

[ Szerkesztve ]

(#34905) Gubek-Einste válasza Somatom (#34904) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Akkor W7?

(#34906) Somatom válasza Gubek-Einste (#34905) üzenetére

Somatom
(PH! félisten)

Mi az a W7? Windows 7? Azzal mennyivel lennék előrébb, mint most, a Win 10 Anniversary -val?

(#34907) Gubek-Einste válasza Somatom (#34906) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Igen Windows 7, talán az alatt könnyebb lenne a megvalósítás.

(#34908) Somatom válasza Gubek-Einste (#34907) üzenetére

Somatom
(PH! félisten)

Nem lenne könnyebb. Itt a modem a probléma. Virtuális ethernet port jön létre. Ez a HiLink lényege, ez van integrálva a modem firmware -ébe. Ezért van a 192.168.8.1 -es IP, és ezért nem megy Linux alatt.

[ Szerkesztve ]

(#34909) Nova96 válasza Intruder2k5 (#34895) üzenetére

Nova96
(őstag)

Köszi. :R

(#34910) sepsi0

sepsi0
(senior tag)

Sziasztok!

Kérdésem lenne.
Van itthon egy működő hálózatom 6 pc és egy smart tv gigás hálózattal.
Ezt a feladatot most 2 router látja el.
Egy WDR4300 fő router ebbe jön a net és osztja a másik WDR3600 felé. Ezeken vannak a vezetékes eszközök plusz még a 4300 a wifi kiszolgáló.
Most ezek az eszközök egy emeletes vasbeton szerkezetű ház emeleti szobájában vannak.
Lent elég gyenge a wifi jel. Gondolkodtam egy repeater router beszerzésén, de arra jutottam, hogy kell a gigás háló és egy ilyen router sok erre a célra.

Amiben a segítségetek kellene.
Vennék egy ilyen switch-et kiváltani a WDR3600-at (Tenda G1005D) az emeletre.
A WDR3600 leköltözne a földszintre a tv kábelére lenne csatlakoztatva így megmaradna a belső háló.
A WDR3600-bol még kellene, hogy kapjon netet a smart tv és egy HTPC. Ez eddig nekem is tiszta sor...

Az megoldható, hogy a WDR3600 switch-ként működjön lent, ahogyan eddig is, de wifi repeater is legyen?
Szóval a WDR4300 wifi jelét ossza lent tovább a WDR3600, de még vezetékes switch-ként is menjen, megmaradjon a otthoni vezetékes hálózat is?

Bocs a hosszú írásért.
Ha igen leírnátok mit és hogyan állítsak be?
Előre is köszönöm a segítséget! :R

A legfontosabb lemaradt... :B mindegyik routeren Vargalex féle OpenWrt van.

[ Szerkesztve ]

(#34911) mezis válasza sepsi0 (#34910) üzenetére

mezis
(PH! kedvence)

A 3600-al maradnék az UTP kábeles kapcsolatnál és egy "foldszinti AP"-t állítanék be, az emeleti WiFi-től jó távoli frekvencián.

mezis

(#34912) sepsi0 válasza mezis (#34911) üzenetére

sepsi0
(senior tag)

Akkor ezek szeint nem megoldható?
Több gond is van ezzel... Sok a gyerek tablet, amit az emeleten is használnak. A lenti wifi térereje fent elég gyér lenne, mert volt már így. Az eszközök csak akkor váltanának, ha eltünne a gyenge wifi jele, de szerintem nem mindegyik.
Társasház 8 lakás plusz van céges wifi is itt.... Nagynehezen magamévá tettem a 12-es csatornát.
1-2-3-5-6-8-10 foglalt többszörösen.
Az 5ghz-et kevés eszköz tudja...
Csak ennyi bajom van. :DD

[ Szerkesztve ]

(#34913) Laci.M

Laci.M
(senior tag)

Sziasztok!

Vettem egy Asus N18U routert, ami mostmár a ház fő rotere lett, viszont a régi routereim egyik se tudom beállítani, hogy a szobámban sima vezetékes switch-ként üzemeljenek, nem látok rajtuk bridge üzemmódot.
A két itthoni router amiből választhatok: Linksys WRT160Nv2 és egy TP-Link WDR3600
A switchen egy számítógép és egy tv lógna állandóan. Mindkét routeren gyári FW van, de hajlandó vok felrakni mást. A net 30megás T-home egy HG8245 modemmel. Az Asus routeren van egy mobilwinyó, amit látnia kéne a switch utáni tv-nek is, meg a gépnek is.

Modem->Asus router->vezetékes switch-> eszközök kábelen ->ez lenne a cél

(A TP-n volt már régebben openWRT, csak eltévedtem a millió beállításban és nem tudtam úgy összehozni hogy minden jó legyen)

Melyiket ajánlanátok, és mit állítsak be? WAN-t használhatom ethernetként?

(DHCP kikapcsolása, IP cím a modem által kiadható tartományom belül legyen - ennyit csináltam)
Előre is köszönöm a segítséget! :)

Gubek-Einste
Ha ezt látod elnézést, nem is értem korábban hogy írhattam rossz csoportba... Beírtam a keresőbe, hogy router és arra kattintottam, elnézést...

LG G4, Dell Latitude E5430, Samsung UE40F6400, Chuwi Vi10

(#34914) Tin

Tin
(őstag)

sziasztok,

TP-LINK TL-SG108 switch ajánlott?

Digi ZTE 668-ra dugnám ezt, és egy Asus RT-N18U-t, utóbbit egyelőre switchként és wifihez, aztán lehet, hogy router lesz, akkor meg arra fűzném fel a TP-LINK switchet.

nem tudom, ez a TP-LINK mennyire megbízható, stabil, illetve ezekkel az eszközökkel jól működik együtt?

(#34915) Gubek-Einste: köszi! padlást amúgy bírja? (nyáron meleg télen hideg)

[ Szerkesztve ]

(#34915) Gubek-Einste válasza Laci.M (#34913) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

ÍGY kell beállítani a másodlagos eszközt.
Inkább a TP-Link-et használd.
Gyári firmware-rel a WAN-t nem tudod használni, CFW alatt már igen.

#34914 Tin
Jó lesz, nem lesz vele gond.

[ Szerkesztve ]

(#34916) Laci.M válasza Gubek-Einste (#34915) üzenetére

Laci.M
(senior tag)

Köszönöm szépen, úgy néz ki működik!

Annyi a baj, hogy 8-9 MB/sec felé nem akar menni a másolás. A winyó egy WD elements 1TB USB3. NTFS fájlrendszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#34917) nimfas válasza Laci.M (#34916) üzenetére

nimfas
(őstag)

Ha a tplinkre van dugva a winyo akkor az ntfs felejtős, ext4 kell. Tplink 1043 esetén 12-13MByte/s. Ez a max....

(#34918) Laci.M válasza nimfas (#34917) üzenetére

Laci.M
(senior tag)

Az Asus N18U-ra van dugva, a TP csak egy egyszerű vezeték nélküli switchként van használatban.

(#34919) kakadu78

kakadu78
(újonc)

sziasztok!

vettem egy asus rt-ac1200g+ routert és van egy qnap ts119 nas-om 2tb vinyóval.
a problémám a következő: a nas torrentezik csak nagyon lassan: 25kb-3mb /sec max
hálózatba másolás 38-40mb/sec az sirály az rtn14u-hoz képest.
legújabb gyári fw van rajt, ja és a kliens lista sem mutat semmit hiába látom, hogy 8-an vannak a routerre kapcsolódva, nem látom az eszközöket..
esetleg valaki , help? köszönöm

(#34920) bostone válasza mezis (#34864) üzenetére

bostone
(őstag)

Amikor csak a router és a noti csatlakozik egymáshoz a router egyik lan portjában, a wnetwatcher kidob egy ip címet, amelyen a notit jelöli meg. Rákeresek és az eredmény ugyanaz: a webhely nem érhető el.

"Nekem ne mondja senki, hogy ne legyek kemény! Anyámmal élek, babettával járok, macskám van és ne is legyek kemény?!"

(#34921) Gubek-Einste válasza bostone (#34920) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

CMD-ben az ipconfig parancs kimenetében a default gateway a router admin IP címe.

(#34922) rukh

rukh
(tag)

Hi!

Hogyan/milyen programmal tudnám megmérni az otthoni PC - UTP kábel - router - UTP kábel - médialejátszó rendszerem átviteli sebességét (másolás a HDD-ről a médialejátszóra)? A PC-n belül mi hat legerősebben a másolási sebességre (HDD, driverek, processzor, hálózati kártya ...)? A router és a PC-ben lévő hálózati kártya gigabites, CAT6-os kábelekkel összekötve.

Kösz,
Rukh

Üdv mindenkinek, Rukh

(#34923) Somatom válasza rukh (#34922) üzenetére

Somatom
(PH! félisten)

A processzor, de sztem a médialejátszó portja, vagy az adatírási képessége lesz a szűk keresztmetszet.

(#34924) bostone válasza Gubek-Einste (#34921) üzenetére

bostone
(őstag)

Arra sem reagál. :W

"Nekem ne mondja senki, hogy ne legyek kemény! Anyámmal élek, babettával járok, macskám van és ne is legyek kemény?!"

(#34925) Gubek-Einste válasza bostone (#34924) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Reset volt már?

(#34926) bostone válasza Gubek-Einste (#34925) üzenetére

bostone
(őstag)

Arra sem hajlandó a drága.

(#34927) Gubek-Einste válasza bostone (#34926) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Akkor sajnos le kell cserélni.

(#34928) ronson

ronson
(őstag)

Lenne egy olyan problémám, hogy van 2 laptopom, mindkettő Wifin kapcsolódik a hálózathoz.
Az egyik asztali gépként üzemel 3 külső HDD-vel, amik meg vannak osztva. Ebben a gépben Intel AC7260-s wifi van, az 5Ghz-es hálóra csatlakozik 300Mbs-al.

A problémám az, hogy miért lehet lassú a fájlátvitel 2 gép között? Kb. 2-3MB/s ha file-t masolok, ha a masik laptopomon FullHD filme nezek, a megosztott meghajtokrol, akkor sokszor meg az is akad.

Amíg élek én, nem érdekel más: Csak a DIÓSGYŐR, csak a DIÓSGYŐR, csak a DIÓSGYŐR!

(#34929) Gubek-Einste válasza ronson (#34928) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Milyen router van használatban?
A másik laptopban milyen wifi adapter van?
Gyártói/chipset wifi driver van használatban vagy az OS sajátja? Mindkét gépen
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva? Mindkét gép
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.

(#34930) perempe

perempe
(PH! addikt)

használ vki régi Edimax routert (6204WG)[link], hogy UPC vezetékmentesre csatlakozzon? milyen beállítás kell? (Windows XP az oprendszer.)

[ Szerkesztve ]

* George Benson : White Rabbit *

(#34931) Gubek-Einste válasza perempe (#34930) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Akkor kliens/WISP módban szeretnéd használni az eszközt?
Ha igen akkor a UPC-t topikban linkelt leírás alapján kellene beállítani.

(#34932) perempe válasza Gubek-Einste (#34931) üzenetére

perempe
(PH! addikt)

köszönöm a választ. a UPC jelszóval védett. hogyan lehetne beállítani?

(#34933) Intruder2k5 válasza perempe (#34932) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

WiFree-re szeretnél csatlakozni routerrel, vagy saját UPC-s WiFi?

(#34934) perempe válasza Intruder2k5 (#34933) üzenetére

perempe
(PH! addikt)

sajátra. köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#34935) Intruder2k5 válasza perempe (#34934) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Akkor a Gubek-Einste által linkelt írás jó Neked.

(#34936) perempe válasza Intruder2k5 (#34935) üzenetére

perempe
(PH! addikt)

köszönöm a válaszokat, megpróbálom még egyszer. (nem nálam van a net.)

(#34937) makoss

makoss
(őstag)

Üdv!

Egy windows 7-es gép videóit, képeit, fájljait szeretném elérni windows 10-es tableten.
Mit kell beállítsak és melyik eszközön, hogy probléma mentesen tudjak pld videót nézni tabomon?
Köszönöm! :R

Semmit nem rendelek külföldről, semmilyen akciós cuccot, kizárólag itthoni boltból!!!

(#34938) Gubek-Einste válasza makoss (#34937) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

A sima otthoni csoportos megosztás nem jó?

(#34939) makoss válasza Gubek-Einste (#34938) üzenetére

makoss
(őstag)

Otthoni kellene, távoli nem érdekes, melóban úgy sem tudnám használni.
a youtube-on ezt találtam, de ehhez nem értek:
[link]

Semmit nem rendelek külföldről, semmilyen akciós cuccot, kizárólag itthoni boltból!!!

(#34940) Gubek-Einste válasza makoss (#34939) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Végig csináltad a videóban lévő dolgokat?

(#34941) makoss válasza Gubek-Einste (#34940) üzenetére

makoss
(őstag)

Láttam a gyerek hogyan csinálta, de mivel nem vagyok jártas a témában, féltem, hogy lefagy a netem és nem tudok egyáltalán gépezni! :(
Tik azért csak szakértők vagytok, jó volna valami okosság :K

[ Szerkesztve ]

(#34942) makoss válasza Gubek-Einste (#34940) üzenetére

makoss
(őstag)

Nincs ötleted?
Azért nem vágtam bele a videóban szereplő dologba mert nem tudom milyen kapcsolatban áll azzal a nettel amin éppen vagyok.
Ha valami az otthoni kapcsolatban gáz, inkább nem vágok bele :U

(#34944) Gubek-Einste válasza makoss (#34942) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Csináld meg a videóban látottakat.
A netet nem kellene, hogy befolyásolja.

(#34945) makoss válasza Gubek-Einste (#34944) üzenetére

makoss
(őstag)

Köszi!

(#34946) makoss

makoss
(őstag)

Na nagy nehezen majd csak rájövök mit hogyan kell, most találtam egy olyan részt, amit mind a 2 gép lát [link] itt az egyik mappába tettem 1 videót a win 7-es gépen próbaképp, és megjelenítette és le is játszotta a videót a win10-es tabon.
Na most rájöttem, hogy ez a "C" meghajtómat (128GB-os SSD) terheli le, mivel a "H" (2TB-os HDD) meghajtóról tettem át.
A kérdésem az, hogy a képen látott mappákhoz, vagy egyikébe hozzá lehetne tenni úgy a "H" meghajtóm teljes tartalmát, hogy az semmi mást ne terheljen le, csak virtuálisan legyen ott? :R

Copyright © 2000-2016 PROHARDVER Informatikai Kft.