Új hozzászólás Aktív témák

  • shabbarulez

    őstag

    válasz lukacr #555 üzenetére

    Technikailag megoldható, hisz a microsoft mediaroomra egy software ami tetszőleges hardware környezetben futtatható. A gyakorlatban viszont nem, mivel az ms-től nem tudsz letölteni médiaroom klienst x86 platformra, windows alá. De természetesen ez csak egyik része lenne a történetnek, szolgáltató oldalról is kellene támogatás egy ilyen jellegű használathoz.

    Pl. az ms az xbox360-ra fel akarja rakni a mediaroom softwarét hogy a konzol IP STB-ként is funkcionálhasson. Ilyen jellegű demonstrációk már voltak, de a gyakorlati felhasználás még ott sem elérhető, valamikor jővőre tervez ilyet az egyik angol telecom cég.

    Az IPTV kliens software x86-os elérhetősége más gyártóknál sem jellemző. Én eddig egyetlen esetről hallottam ahol a szolgáltató ilyen jellegű felhasználást engedélyezett, a francia Free-nél. Ott a szolgáltató tett fel az weboldalára egy módosított VLC playert, amivel számítógépen keresztül el lehetett érni az IPTV szolgáltatásukat. Persze azt nem tudom mennyire volt ez teljes értékűen használható, mivel nem értek franciául.

Új hozzászólás Aktív témák