2019. január 18., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-09-16 09:43:22

IT café

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#4001) Raga

Raga
(fanatikus tag)

Üdv.

Nézegetve a Sat Tv családi csomagjának csatornakínálatát valamin megakadt a szemem.
A National Geographic Channel angol nyelvűre van írva.
Ez valóban így van?
Mert ugye mindenhol máshol magyarul megy a NGC.

(#4002) A Tejesember válasza feri19 (#4000) üzenetére

A Tejesember
(senior tag)

Hali!

Mikor rendelted meg?

"Az ember szava nem szél, ami jön és elmegy. (...) Amit az ember mond, az úgy is kell legyen. Nem csuda ez, hanem becsület." Wass Albert

(#4003) feri19 válasza A Tejesember (#4002) üzenetére

feri19
(újonc)

Karácsony előtt pár nappal!

(#4004) petne válasza Raga (#4001) üzenetére

petne
(őstag)

Nem, csak elírás. :K

(#4005) Raga válasza petne (#4004) üzenetére

Raga
(fanatikus tag)

Akkor megnyugodtam.

(#4006) Pilács válasza petne (#4004) üzenetére

Pilács
(senior tag)

SAT-TV-nél más is bejön mint az UPC-nél? Tehát nem csak az előfizetett csatornák, hanem a más kódolatlan adások... (mindig te válaszolsz ezért címeztem neked :R )

Sokan hangot adnak annak, hogy sok idő eltellt és még mindig nincs bekötve a szolgáltatás. Kicsit visszatekintenék a múltba amikor még a telefonvonalra is féléveket, sőt éveket kellett várni, és nem azért mert sokan igényelték a szolgáltatás. Szal szerintem türelem, és ez talán nem rossz irányba minősíti a szolgáltatót, hogy előrukkolt valamivel ami sok embernek kellene. Az előfizető kér egy valamit, amit a szolgáltató megpróbál teljesíteni, ha ez nem megy akkor fel lehet mondani a szerződést, és lehet kocogni a másik szolgáltatóhoz. Sajnos az embereknek a türelelmből van már a legkevesebb, mindenki mindent azonnal akar a pénzéért, nem jó irányba haladunk szerintem :N . De a hiba a rendszerben van :R

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#4007) petne válasza Pilács (#4006) üzenetére

petne
(őstag)

Nem jön be más, esetleg az ukrán, román, orosz adók érdekelnek? :K

Sajnos a jelenlegi időjárási körülmények se kedveznek a sat szerelésnek, a koax kábelek egyszerűen megtörnek ebben a hidegben és nem lehet normálisan dolgozni vele. Ez miatt sajnos a szerelők sokkal lassabban haladnak... és sajnos előfordulhat, hogy a 30 napból kicsúsznak.

[ Szerkesztve ]

(#4008) Pilács válasza petne (#4007) üzenetére

Pilács
(senior tag)

Konkrétan nem ezek hehe :) UPC-nél van további talán 300 csatorna különböző nyelven, csak érdekesség képpen kérdeztem. :U

Baráti lehet -6 fok körüli hőmérsékletben fémet fogni és szerelni. Örülök ha az orromat nem kell kidugni :DDD

(#4009) petne válasza Pilács (#4008) üzenetére

petne
(őstag)

Hát igen, a UPC mákja, hogy az Astráról ad (bár nem sokáig) és érdeke is, hogy a népszerű német csatikat belerakja a kínálatába. Hozzá kell tenni, hogy más műholdról arról a beltériről se lehet venni semmit, mert az szintén le van tiltva.

(#4010) Clard válasza Raga (#4001) üzenetére

Clard
(újonc)

nyugi, magyar itt is.

(#4011) Clard válasza feri19 (#4000) üzenetére

Clard
(újonc)

nálam az 1234 bejött. mindenhol. a gyerekzárnál is.

(#4012) Pilács válasza petne (#4009) üzenetére

Pilács
(senior tag)

Érdekes lesz ha át állnak másik műhódra, lehet tekergetni az antennákat?

Másrészt én is erősen várom a szerelőket, mert addig nem merem lemondani a kábeltv-t amíg ki nem derül, hogy lesz e rálátás a műholdra, és mivel határozatlan szerződésre billent a kábeltv, sajnos többet kell fizetni. Szal senki se várhatja jobban mint én :))

(#4013) petne válasza Pilács (#4012) üzenetére

petne
(őstag)

Hát igen, addig nem is szabad lemondani a korábbi szolgáltatást, ameddig nem biztos a rálátás.
Én is pontosan hasonló ok miatt váltottam, mint Te. Pontosabban a szüleim szolgáltatását, a lényeg, hogy természetesen január 1-től ismételten emelték az analóg kábel díját (családi csomag 6500), az újaknak 4500, ha jól emlékszem. Én nem lehetek már új, csak úgy, ha lemondom 2 hónapra és újra bekötöm. :K Ezután mondtam, hogy elég és váltottunk... :) Nem bántam meg azóta se. :K Sokkal szebb és hangminőséget kapok, több csatornát, műsorújságot, választható hangot némely csatornán stb.

(#4014) Pilács válasza feri19 (#4000) üzenetére

Pilács
(senior tag)

Vajon mit lehet ez alatt állítani, ha sikerül belépned? Nagyon jó lenne arra megoldást találni, hogy a csatornákat lehessen rendezni :) Ezt egyébbként lehet vmilyen beltérivel? Már mint ki lehet válltani a beltérit másikkkal amit lehet hangolgatni? Ja és jut eszembe ehhez is van rögzítős beltéri?

(#4015) petne válasza Pilács (#4014) üzenetére

petne
(őstag)

Sajnos csatornarendezés nem lehetséges egyik T box-szal se, viszont van kedvencek lista mindkettőben.
Csak a T beltérivel lehet használni a szolgáltatást és jelenleg egyik box se merevlemezes, viszont az idén várható olyan konstrukció is.

(#4016) Pilács válasza petne (#4013) üzenetére

Pilács
(senior tag)

Nálunk 4900 lenne az analóg és ugyan annyi a digitális (itt még rájönne még 1 beltéri bérleti díj) de én láttam, hogy a digitális beltérin is ugyan olyan rossz a csatornák minősége mint az analógon, kikockásodnak a gyorsan mozgó képek, szal nem értem miért kell digitálisra váltani, max az lenne az előnye, lehet még csatornát mellé rendelni. Én ezért váltanék, mert olcsóbb lesz a SAT TV két beltérivel, meg még egy minicsomag is belefér, és ahogy itt olvasom minőségibb adást biztosítanak.

(#4017) TeeJay válasza Pilács (#4016) üzenetére

TeeJay
(PH! nagyúr)

digitálisra azért váltanak mert egy analóg SD csatorna helyére ha jól tudom 4-5 digitális fér.
tehát ha 50csatornát adnak digitálisan akkor egy csomó frekvencia felszabadul a kábelen amit lehet internetre fordítani meg hasonlók.
a digitális műsorszórás gazdaságosabb :))

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#4018) petne válasza TeeJay (#4017) üzenetére

petne
(őstag)

Ez való igaz, viszont némely szolgáltató a digitális tömörítést szereti túlzásba vinni, hogy még több minden férjen el ;( . Ez az egyik oldal, a másik oldal a tartalomszolgáltatói oldal, ugyanis némely magyar csatorna olyan gagyi minőségben adja az adását, hogy a műsorszolgáltató hiába csinálna bármit, akkor sem tud egy rossz minőségű forrásból jót csinálni és így nem csoda, hogy ez lesz a végtermék.

(#4019) Ebit válasza petne (#4007) üzenetére

Ebit
(PH! addikt)

Azért látszik, hogy mennyire átgondoltan időzitették az akciót,, és figyelembe vették a várható időjárási körülményeket.

(#4020) redaizoltan válasza Snoop-y (#50) üzenetére

redaizoltan
(lelkes újonc)

Röviden a nagy "T" ről:
Drága,de a pénzedért azt kapod amit igértek.Megbízható sztem a netük,és hát ami jó,annak megvan az ára...Van aki nem ért egyet? :R

A számítógép nem az élet,csak az életünk egy része... http://mesterszerviz.hu

(#4021) A Tejesember válasza redaizoltan (#4020) üzenetére

A Tejesember
(senior tag)

Nem értek veled egyet. Én pont azért váltottam, mert olcsóbban jövök ki a T-vel. Jelenleg Datanates adsl( 1,7M/256. 6000Ft) + telefon (2300FT) ill digi tv (2700Ft) van. Ezért rendeltem tegnap a T-től egy 8megás netet, telefont és sat-tv-t összesen 10700 pénzért. :R

"Az ember szava nem szél, ami jön és elmegy. (...) Amit az ember mond, az úgy is kell legyen. Nem csuda ez, hanem becsület." Wass Albert

(#4022) JR Veriga válasza redaizoltan (#4020) üzenetére

JR Veriga
(újonc)

HI!!! Szerintem nem is olyan nagyon drága, mert amit most megrendelsz máshol olcsón,azt veszed észre 3 hónap múlva, hogy sokkal többet fizetsz érte és ráadásul egy megbízhatatlan rendszerért./kollegáimtól/ Az elején voltak problémák de aki melózik az tudja hogy máshol is így van ha valami új beindul, pl a melóhelyén!
Közszájon forognak különféle rémhírek, hogy milyen komplikált a csomag váltás.... én nem értem nekem vagy szerencsém volt többször is de sikerült mindig zökkenőmentesen.
Tudjátok mi a röhej a XIV. Nagy Lajoson lakunk és egyedül a T állt szóba velünk anno! :Y

[ Módosította: Racecam ]

(#4023) A Tejesember válasza JR Veriga (#4022) üzenetére

A Tejesember
(senior tag)

A fotódat muszáj volt beraknod? :F ez nem az a topic.

[ Szerkesztve ]

(#4024) Racecam válasza A Tejesember (#4023) üzenetére

Racecam
(HÁZIGAZDA)

Kiszedtem... :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#4025) JR Veriga válasza A Tejesember (#4023) üzenetére

JR Veriga
(újonc)

Bocs! Az első hozzászólásom volt :-)
Egyébként rólad készült! :K

(#4026) petne válasza Ebit (#4019) üzenetére

petne
(őstag)

Ebben viszont lehet valami, de azért az elmúlt években nem volt ilyen hideg, 1 évvel ezelőtt is plusszok voltak ezen a napon...

(#4027) Ebit válasza petne (#4026) üzenetére

Ebit
(PH! addikt)

Ez igaz, de az előrejelzések alapján , hideg télre lehetett számitani.

Szerintem, ugyanez az akció, a jelenlegi kőtéseket figyelembevéve , tavaszi inditással, még sikeresebb lehetett volna.

(#4028) A Tejesember válasza feri19 (#4003) üzenetére

A Tejesember
(senior tag)

Köszönöm a válaszod. :R Én tegnap rendeltem és két hetet mondtak.Remélem be is tartják.
Racecam: Köszönöm. :R

(#4029) petne válasza Ebit (#4027) üzenetére

petne
(őstag)

Lehetséges, bár most is óriási a siker, tehát az nem maradt el... :U Ráadásul ekkora érdeklődésre nem is számítottak.

(#4030) Chandler válasza Padló K.O (#3981) üzenetére

Chandler
(senior tag)

És a kábelnél sincs P2P korlátozás?

http://flickr.com/photos/gibert

(#4031) lakatosturbo

lakatosturbo
(fanatikus tag)

Emberek van valami hírközlés hogy az iptvnél a pro7 csatorna helyén poén csatrone lett?

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#4032) petne válasza lakatosturbo (#4031) üzenetére

petne
(őstag)

2009. január 1-től a következőképpen módosult az IPTV csatornakiosztása:

Alap csomag:
- kikerül a Sat1, helyére a Relfektor TV kerül,
- kikerül a Pro7, helyére a Poén csatorna kerül,
- bekerül a családi csomagból a TV6 és a TV Deko.

Családi és Extra csomag
- a fentieken kívül nincs változás.

Egyéb csomagokban nincs változás.

(#4033) lakatosturbo válasza petne (#4032) üzenetére

lakatosturbo
(fanatikus tag)

Hát nekem a sat1 és a pro7 eltünk helyette jött a poén és reflektor tv és nekem meg extra csomag van.

(#4034) shev7 válasza lakatosturbo (#4033) üzenetére

shev7
(PH! kedvence)

es ez miben mond ellent a fenti hozzaszolasnak? :D

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#4035) lakatosturbo válasza shev7 (#4034) üzenetére

lakatosturbo
(fanatikus tag)

Fú bocs nagyon elnézem :W most jó bagy hülyeséget írtam :)
nem szóltam semmit

(#4036) Ebit válasza petne (#4029) üzenetére

Ebit
(PH! addikt)

Igen,azért irtam " még nagyobb", mert az időjárás beleszól a telepitésekbe,ezért lassabban tudják a megrendeléseket teljesiteni és időközben a konkurencia is felkészülhet, ellen akcióval.

(#4037) lakatosturbo

lakatosturbo
(fanatikus tag)

Az én wifikártyám régi d-linkes darab és csak wep-es titkosítást tud wpa-n már behal kérdés hogy a wep-es titkosításnál miben különbözik a 64 és a 128bit-es wep mode. Pirelli Routerről van szó.

vagy van a routerben ugyanitt a wepes résznél static-nál van olyan hogy key1 key2 key3 key4 én mondjuk mindenhova beírtam hogy bebede2008 ez most a jelszóm de mire jó a key1 key2 stb?

a keyek alatt van olyan hogy Default Key ID pl eztse tudom miez.
alatta meg van hogy Passphrase ezekről tud nekem mondani valamit?

[ Szerkesztve ]

(#4038) alit válasza lakatosturbo (#4037) üzenetére

alit
(kvázi-tag)

Nem kaptál hozzá egy cd-t? Azon van használati és jól le van írva.

(#4039) Sanyix

Sanyix
(PH! addikt)

Hogyan lehetne rábírni a tcomot, hogy egy adsl hozzáférésnél adsl2+-t kapcsoljon? Mivel a vonal olyan 7 mbites linksebességet bír, 2+-al meg talán ki lehetne csikarni belőle valamennyit.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#4040) lakatosturbo válasza alit (#4038) üzenetére

lakatosturbo
(fanatikus tag)

Kaptam de angolul van én meg németes vagyok.

(#4041) alit válasza lakatosturbo (#4040) üzenetére

alit
(kvázi-tag)

Küldtem emailt.

(#4042) lakatosturbo válasza alit (#4041) üzenetére

lakatosturbo
(fanatikus tag)

köszi szépen!

(#4043) lakatosturbo

lakatosturbo
(fanatikus tag)

hát ebből a kérdéseimre nem nagyon kaptam választ pl SSID-nél nem vágom miaz a channel 6?

(#4044) alit válasza lakatosturbo (#4043) üzenetére

alit
(kvázi-tag)

A wifi által használt frekvencia sáv, fel van osztva csatornákra, Na ezek közül ő alapértelmezetten a 6-ost használja. Ezt neked nem kell elállítani, csak ha a környezetedbe sokan használják ezt a csatornát és már nagyon zajos lesz.

(#4045) Gausz

Gausz
(fanatikus tag)

Hello, egy már-már klasszikus problémával jönnek, melynek online bejelentésére magentáék már lassan 1 hónapja nem válaszolnak.
Szóval történt, hogy az eddigi 1024/96 csomagot leváltottuk 2048/192 DSL Classic Happyre. Viszont én nem lettem happy, ugyanis amint terhelés éri pl, 3megás levél küldése, skypeon hang esetleg video beszélgetés, akkor vagy teljesen ledob a net, vagy a kapcsolat megmarad, viszont 5-10mp-ig nem történik semmi (SM50B progi mindenhova 0-t ír ki ilyenkor, röviden újraszinkronizál).
D-Link DSL-360R modem van, a rajta mért adatok a képen, a letöltésen levő csillapítás +/-1dB-t ugrál, SNR is leesik néha 7dB-re.
http://prohardver.hu/dl/upc/2009-01/1277_dsl.png

Érdemes próbálkozni a szolgáltatónál? Vagy törődjek bele, hogy ez így fog maradni? Modemcsere megoldaná? Gondolok itt arra, hogy egy erősebbnél talán növelhető a transmit power.

Kösz,
Gausz

[ Szerkesztve ]

(#4046) petne válasza Gausz (#4045) üzenetére

petne
(őstag)

A csillapításod nagyon magas (54 db), 4-5 km-re lehetsz a központtól. Érdemes lenne egy vonalvizsgálatot kérni, hogy mégis mennyit bír a vonalad maximum.

Egyébként előfordulhat, hogy egy erősebb modem jobbat hozna ki, tehát annyira, hogy ne szakadjon meg a szinkron, de ez nem garantált, ezért nem mondom azt, hogy vegyél (D-Link 360T vagy 380T-re gondolok). Ha esetleg valamelyik ismerősnél van ilyen, meg kéne próbálni vele vagy akár egy másik tipussal.

(#4047) TeeJay válasza petne (#4046) üzenetére

TeeJay
(PH! nagyúr)

vagy utánaérdeklődni hogy hol lakik és netán van-e ott már azóta egy közelebbi kisközpont ahova át tudják kötni mert 54dB-es csillapítás az tényleg nagyon sok :U
minimum 4km de inkább 5körül lehet

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#4048) Narxis válasza TeeJay (#4047) üzenetére

Narxis
(PH! nagyúr)

Nekem 59dB, igaz Invitelnél de az hány km lehet?

(#4049) Raga

Raga
(fanatikus tag)

Szia petne!

8 megás ADSL csomagom van.
Hely Kiskunhalas.
ADSL modem: Dialcom ADSL Bridge 1600 (ADSL Modem)
Mérési eredményem:
[link]

Véleményed?

Egyáltalán ez a régi, de legmegbízhatóbb ADSL modem bír 8 megát?
Nem kéne kicseréltetnem?

[ Szerkesztve ]

(#4050) petne válasza Narxis (#4048) üzenetére

petne
(őstag)

Az már 5 km körül, az is jó messze van...

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.