Új hozzászólás Aktív témák

  • Atlantis

    veterán

    válasz buci #17 üzenetére

    Présszerszámot még csak egyszer próbáltam, egy kopoltyút csináltam próbakképp egy lemezre, de a munkámban nekem nem volt rá még igazán szükségem. Egyébként a kérdésedre válaszolva: ha a szokásos ProE logika érvényesül, akkor bizony nyomogatnod kell a Preview gombot, de: fura a problémád, mert nekem még nem fordult elő olyan, hogy bármilyen alkatrész beillesztésekor ne mutatta volna az előnézetet magától, feltéve, hogy a kényszerezés helyes. Én a Prewiew gombot nem is szoktam külön használni.

    Menet bekapcsolása nem lehetséges, mármint az nem, hogy egy menetes furat felületén látszódjon a menet. Az Inventor, meg a többi ''üveggyöngy'' program is csak egy textúrát tesz oda, valójában azok sem metszik ki a menet profilját(így is akkora grafikus igényük van ezeknek a programoknak, hogy kár ilyen felesleges feature-ökkel terhelni még szegény VGA-t). Meneteket a ProE csak drótvázas megjelenítés esetén mutatja a geometria színétől eltérő vonallal.

    CATIA-t nem csak a Volvo használja, több német autóipari cég is, ha jól tudom. Nagyon durva program lehet, sokat én sem tudok róla.

    Hát igen, amíg én is csak az Inventor-t ismertem, addig nekem is az volt az ász. Mióta a ProE-t és nagyobb vonalakban a kategóriájába eső többi tendszert is megismertem, azóta úgy vélem, a ProE a legnagyobb tudású program, egyedül a Solidworks az, ami már majdnem megközelíti. Solid Edge is nagyon jó, nálunk is voltak bemutatón, de egyből elvetettük, ők meg annak köszönhetik a magyarországi eladásaikat, hogy a legtöbb egyetemen ezt és az Inentort oktatják elsődlegesen és majdani szakemberek ezt veszik meg leendő munkahelyükön.

    Olyat meg nem fogsz találni, amiben minden benne van az alapszoftverben, de talán a ProE-hoz van a legkevesebb kiegészítő modul és a moduljaik igencsak komplexek.

    >>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Új hozzászólás Aktív témák