Hirdetés

2016. december 9., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2016-07-02 15:02:29

IT café

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

(#48951) Pityu.

Pityu.
(őstag)

Na még ilyen vicceset ublock orgin :DD
És más kiegészítőre is ezt írja

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#48952) Normi™ válasza Pityu. (#48951) üzenetére

Normi™
(őstag)

Dátum stimmel az op.rendszerben?Nem merült le véletlenül az elem az alaplapon?Az előző letöltés probléma is adódhat abból,hogy nem egyezik a dátum/idő.Régebben pl.a skype el sem indult ha nem volt jól beállítva az idő meg a dátum,.

[ Szerkesztve ]

(#48953) hackeeeee

hackeeeee
(Jómunkásember)

Felpakoltam a ublock origin-t. Több helyen olvastam, hogy már ajánlottabb mint az adblock.

A fórumban "szétfolyó" betűk sajnos még mindig jelen vannak. :( Persze teljesen random, hogy mikor jelentkezik.

Véleményem szubjektív... - Cooler Master Silent Pro M2 tápegység eladó

(#48954) movax válasza DS39 (#48949) üzenetére

movax
(tag)

Ahogy nézem, nem egészen, a pipettás módszerrel ki lehet választani pl. a reklámot tartalmazó div blokkolását is, jobbklikkel nem, tehát a pipettával egy szinttel feljebb lehet szűrni. Nem?

[ Szerkesztve ]

(#48955) Matthewus válasza movax (#48945) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Az egyéni filtereket is át tudod vinni.

(#48956) Pityu. válasza Normi™ (#48952) üzenetére

Pityu.
(őstag)

Most már mindent normálisan ír ki,egyébként laptopban hol az elem?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#48957) movax válasza Matthewus (#48955) üzenetére

movax
(tag)

Ja, közben beimportáltam, ezek szerint ismeri az AdBlock-szintaxist.

[ Szerkesztve ]

(#48958) movax

movax
(tag)

Hgy lehet uBlock-ban engedélyezni pl. cikkek végi Facebook-plugin (kommentek) megjelenését? AdBlockban könnyű volt, de itt nem találom.

(#48959) Matthewus válasza movax (#48958) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Nem kell engedélyezni, valamelyik szűrő blokkolja, nézd meg a loggerben, hogy melyik.

(#48960) Normi™ válasza Pityu. (#48956) üzenetére

Normi™
(őstag)

Alaplapon elég gáz helyeken szokott lenni általában.Amiket én eddig láttam mind komoly bontás után volt hozzáférhető,de biztos van kevésbé idegtépő megoldás is más gyártóknál.

[ Szerkesztve ]

(#48961) laszlohu válasza hackeeeee (#48953) üzenetére

laszlohu
(PH! addikt)

Nem próbáltad ki, hogy ha kikapcsolod a hardveres gyorsítást a
firefox beállításokban, akkor is jelentkezik-e a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#48962) DS39 válasza movax (#48954) üzenetére

DS39
(PH! kedvence)

Alapból de ha bal klikket nyomsz utána és viszed az egeret akkor ugyanúgy kijelöl bármit.

(#48963) movax válasza DS39 (#48962) üzenetére

movax
(tag)

Nem ezt tapasztalom. Amin megnyomod a jobblikket, az aktív, semmi egyéb, nem reszponzív. Tehát a flash, gif, jpg stb. amin megnyomod a jobbklikket, azt blokkolja, de nem tudod átvinni a fókuszt az azt tartalmazó konténerre. A pipettával igen.

(#48964) movax válasza Matthewus (#48959) üzenetére

movax
(tag)

De mit nézzek? A loggerben van egy 150+ soros lista kb. 80 darab Facebook-elemmel. És hogyan kell deaktiválni a szűrését?

[ Szerkesztve ]

(#48965) Matthewus válasza movax (#48964) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Az oszlop amibe ezt látod: -- erre kell rámenni. Ha rámész a szűrőre - balról a harmadik oszlop - kiírja hogy melyik listában van a szűrő. Én úgy emlékszem, hogy az alapértelmezett listák nem rejtik el a commentbox-ot.
Jobb klikkes blokkolás: a jobb alsó sarokba megjelenik egy doboz, ott a Választ gombra kattintva elő tudod hozni a pipettát, és a kozmetikai szűrők is ott vannak sorrendben.

[ Szerkesztve ]

(#48966) movax válasza Matthewus (#48965) üzenetére

movax
(tag)

Megvan, bár rettentően nyakatekert, és ha nem ismered fel URL-ről a dolgot, esélytelen.

Kösz.

(#48967) Matthewus válasza movax (#48966) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Megnéztem, az alap szűrők nem rejtik el a Facebook comment box-ot.

(#48968) hackeeeee válasza laszlohu (#48961) üzenetére

hackeeeee
(Jómunkásember)

Próbáltam még annó, akkor is csinálja.

Az 50-es verzió óta van, előtte nem volt ilyen.

(#48969) laszlohu válasza hackeeeee (#48968) üzenetére

laszlohu
(PH! addikt)

Ahogy olvasom a fórumokat driver gond is lehet,
és ha pl. a legújabb vga driver van fenn, akkor esetleg egy korábbit kell felrakni,
és az automatikus driverfrissítést kikapcsolni.

Illetve, ha nem a legújabb, akkor meg lehet próbálni a legújabbat.

(#48970) hackeeeee válasza laszlohu (#48969) üzenetére

hackeeeee
(Jómunkásember)

Azóta 4. vagy 5. drivernél tartok, és minddel előjött.

Nincs auto driver frissítés, magam frissítek.

Amikor lefrissült 50-esre a Firefox, akkor jött elő először, azóta folyamatosan megvan a jelenség.

(#48971) ALFA válasza flash- (#48943) üzenetére

ALFA
(kvázi-tag)

Én egyszer kipróbáltam chrome-ot, de amint közölte, hogyha privát módba váltok, akkor letiltja a reklámblokkolást, kiléptem. Részemről ennyi volt vele. :K

A feleségem mindent tud, így nincs szükségem kuglira! - - - SOS SOS: A feleségemnek memóriabővítésre van szüksége SOS SOS!

(#48972) csako válasza ALFA (#48971) üzenetére

csako
(őstag)

Be lehet állítani, hogy inkognitó módban is aktív legyen az adott kiegészítő, mint pl. az adblock.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#48973) vince

vince
(senior tag)

Egy-két napja csinálja azt a Firefoxom (50.0.2, Win10), hogy ha gépelek a címsorba, szépen megjeleníti az előzményekből a javaslatokat, de gépelés közben (a 2. karaktertől) folyamatosan, automatikusan betölti azt a weboldalt, ami a legjobb találat az eddig begépelt webcímre. Megőrjít!

Próbaképpen készítettem egy új profilt, ott nem így viselkedik a böngésző, de az about:config részt nézegetve sem találok kapaszkodót, hogy mit kellene átállítanom, hogy a korábbi profilom is jól működjön

[ Szerkesztve ]

''Miután az emberek az igazságot nem fogadták el hatalomnak, megtették a hatalmat igazságnak'' - Blaise Pascal

(#48974) alratar

alratar
(őstag)

Sziasztok,
milyen rss reedert ajánlotok?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#48975) vlevi válasza alratar (#48974) üzenetére

vlevi
(PH! kedvence)

Én a feedly.com oldalt használom. Androidos telóra pedig a greader-t, ami a feedly-vel összekapcsolható.

(#48976) vince válasza vince (#48973) üzenetére

vince
(senior tag)

Meglett a bűnös, a Fastest Search kiegészítő Instant search opciója "kapcsolódott be".

''Miután az emberek az igazságot nem fogadták el hatalomnak, megtették a hatalmat igazságnak'' - Blaise Pascal

(#48977) br.rak

br.rak
(őstag)

Sziasztok!

Olyan megoldást, vagy addon-t keresek, amivel meg lehet tiltani, hogy valaki az adott felhasználóként bejelentkezzen egy oldalra, de attól még az adott oldal ne kerüljön blokkolásra.

Szóval az akarmi@freemail.hu-s felhasználó ne tudjon a blokkolt gépről bejelentkezni a facebook-ra, de más igen, uez. freemail, stb esetén is jó lenne.
Megvalósítható -e ez így?

(#48978) DS39 válasza br.rak (#48977) üzenetére

DS39
(PH! kedvence)

Nem, egy weboldalon a bejelentkezést a szerveroldali kód szabályozza. Ahhoz nyilván nem férsz hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#48979) br.rak válasza DS39 (#48978) üzenetére

br.rak
(őstag)

Nekem az kellene, hogy szűrje azt a karaktersort valamilyen alkalmazás, és ha észleli, akkor ne engedje elküldeni, kvázi blokkolja a belépést adott jelszóval ( tudom, ez más valahol a spyware határát súrolja...)
vagy éppen az is jó lenne, ha nem lehetne beírni a jelszót, csak ctrl+v-vel bemásolni, már azzal is célt lehetne érni.

(#48980) colomb2 válasza br.rak (#48979) üzenetére

colomb2
(PH! addikt)

HTTPS-en alapbol nehezebb az ilyen.
Amugy valami proxy vagy hasonlo.

Vigyázat, csalok!

(#48981) DS39 válasza br.rak (#48979) üzenetére

DS39
(PH! kedvence)

nem tudom kit akarsz megszívatni, kizárni ezzel, de szerintem ez a kérdés túlnő a Firefox topicon (meg némileg az etikusságon is). nagyon ágyúval verébre megoldás lenne egy keylogger program ami a kívánt karaktersorozat beírása utána blokkolná a karakterbevitelt. (saját gépen bohóckodni lehet vele, de más gépére telepíteni illegális szvsz)

(#48982) Penty válasza br.rak (#48979) üzenetére

Penty
(tag)

Mikor még vindózon voltam, volt valami olyan tűzfal (talán az Outpost, vagy valami hasonló nevű), ahol be lehetett állítani, hogy mely szavakat ne engedje ki a tűzfal. Persze ott főleg jelszavakat lehetett beleírni ebbe a beállításba (és ezzel védeni azokat az ellopástól), de szerintem működik felhasználónevekkel is. Tehát letiltod pl. a nagymama szót és akkor a nagyi nem tud belépni a nagymama@freemail.hu oldalra, de te a br.rak@freemail.hu fiókra továbbra is be tudsz lépni, meg maga az oldal sem kerül blokkolásra.

[ Szerkesztve ]

(#48983) pendre54

pendre54
(őstag)

Üdv!
Alapvetően nem a Firefox az elsődlegesen használt böngészőm, viszont most kíváncsi lennék rá, hogy pontosan melyik verzió is van települve, mert a jelenlegi verzióval nem tudok netbankolni, plugin problémák miatt.(KH Bank)
Viszont nem találom a "Firefox névjegye" menüt, ahol megnézhetném. Hol lehet ezt a funkciót előhívni, mert se a menüben, se a beállításokban nem látom.

(#48984) Normi™ válasza pendre54 (#48983) üzenetére

Normi™
(őstag)

Érdekes,ott kellene lenni,de így is megnézheted,címsorban:

about:support

(#48985) snakebait válasza pendre54 (#48983) üzenetére

snakebait
(kvázi-tag)

Nálam a Súgó alatt van,az utolsó ;)

Huawei P9 Lite

(#48986) br.rak válasza DS39 (#48981) üzenetére

br.rak
(őstag)

Mondjuk úgy, valaki túllépi a "fair use" kereteit, de direktben nem lehet leállítani, mivel "csókos".

Tudom, hogy nem egyszerű, valószínűleg minden marad a régiben.

(#48987) pendre54 válasza Normi™ (#48984) üzenetére

pendre54
(őstag)

Köszi, lehet, hogy csak én nem látom a fától az erdőt, de a menü így néz ki:

A beállítások általános része meg így, de a többi opció alatt se találtam, de amit írtál az működik :) :

(#48988) SharpSA

SharpSA
(őstag)

A testreszabás mellett a kérdőjelre nyomj.

[ Szerkesztve ]

(#48989) pendre54 válasza snakebait (#48985) üzenetére

pendre54
(őstag)

Ajjaj nagy a baj, mert a súgó se látszik. :D

48988: és tényleg ott van. :C

[ Szerkesztve ]

(#48990) wanted5 válasza pendre54 (#48987) üzenetére

wanted5
(senior tag)

Bal ALT és nem kell küszködni semmivel. Régimódi, de legalább működik.

(#48991) Kékes525

Kékes525
(PH! nagyúr)

Firefox 50.0.2 64bit (mega 3.6.18 pluginnal) összeomlik amikor a letöltés elindul a megán. :W A régebbi pluginoknál nem volt probléma.

Rablótámadás, kezeket fel! Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb.

(#48992) Winner_hun

Winner_hun
(Webcaritas)

Egy ideje eléggé nyögvenyelősen ment a böngésző. Ma kapott a gép egy újabb processzort, elég jól megtáltosodott. Egy dologgal viszont továbbra is gondom van: indavideón ha bekapcsolom a HD-t akkor amíg a letöltés megy addig szaggat a videó. Amint letöltődött a tartalom kisimul a lejátszás. Másnál is előfordul ez?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#48993) csako válasza Winner_hun (#48992) üzenetére

csako
(őstag)

2 videón próbáltam, az egyiknél induláskor 2 másodpercig döcögött, majd minden rendben volt, a másiknál ez sem történt, konfig az adatlapomon.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2016 PROHARDVER Informatikai Kft.