Az utóbbi időben nyilvánvalóvá vált, hogy az USA és Kína techviszálya elmérgesedett, a két fél egymás elleni intézkedései és vádjai pedig olyan tempót és mennyiséget értek el, hogy lassan eltelne az egész napja annak, aki ezt egyáltalán követni szeretné.
Az USA igazságügyi minisztériumának trösztellenes részlege például aggodalmát fejezte ki, hogy az Epic Games igazgatótanácsában van két olyan igazgató, akiket a kínai Tencent Holdings nevezett ki. Miután ez megtörtént, a két igazgató távozott a igazgatótanácsból.
Az USA-t az aggasztotta, hogy a két igazgató az Epic és a Tencent igazgatótanácsában is benne van, ez szerintük sértette az amerikai törvényeket. Konkrétan azzal volt probléma, hogy a két igazgató párhuzamosan volt versenytársak igazgatótanácsaiban. A Tencent kisebbségi részvényes az Epic Gamesben, egyben anyacége az Epic, Riot Games riválisának, tették hozzá. A Tencent ennek hatására lemondott azon egyoldalú jogáról, hogy igazgatókat vagy megfigyelőket nevezzen ki az Epicbe,
Az igazgatókat nem nevezték meg, felelősséget az ügyben sem cég, sem személy nem vállalt, közölték.
Nyomozzon az NVIDIA
Az USA számos hasonló intézkedései közé sorolható továbbá, hogy az USA kereskedelmi minisztériuma megkérte az NVIDIA-t, nyomozza ki, a múlt évben hogyan kerültek a termékei Kínába – állítja a The Information jól értesült forrásokra hivatkozva. Ügyfeleik ellenőrzését kérte ezután a zöld cég a Super Micrótól és a Delltől is, többek között (az NVIDIA AI-chipek be vannak ágyazva számos szervertermékbe, amiket ez a két cég gyárt).