Új hozzászólás Aktív témák

  • zh73

    újonc

    válasz andrew911 #120525 üzenetére

    Köszi a választ Andrew911.
    A link aggregation-hoz mindkét oldalnak ismerni kell. Tehát nem elég ha linux oldalon beállítok ilyesmi, hanem (esetemben) az 5670 vagy 5655-ben is meg kell csinálni. A kérdésem pedig az, hogy az eszköz lebutított firmware-je enged-e ilyesmiket vagy sem.

    A "felrajzolt" hálózati "design" meg ilyesmi. Az IPTV marad a telekom routeren. Az én számítógépem mögé tenném a teljes hálózatomat. Én szivesebben tennék 2x1G-t mert akkor valami kis hűtés nélküli 8G memóriával 4-6 portos kügyüt tudok szerezni és szépen elvinne mindent.

    optika--->5670/5655 (rajta az IPTV) --> 1x2.5G VAGY 2x1G (bonding)számítógép 1-1 port a 2 switchhez --> switch1, másik portján a switch 2

    A kérdés az, hogy a számítógéphez vegyek 2.5Gbps kártyát vagy megoldható 2 db 1G bondigjával az, hogy a LAN-om 2G-vel csatlakozzon. Még az is lehet hogy a switchemen össze tudom fűzni a portokat, de ha nem akkor marad 2 eszköz.
    Nyilvánvaló, hogy nincs olyan eszközöm ami 1G-nél gyorsabban menne, inkább csak játszani akarok vele egy picit (tanulni). Hűséget szerintem 1G/1G-re kötök, bár pár száz Ft a különbség csak havonta.

    Zoli

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák