Új hozzászólás Aktív témák

  • Aristeus

    tag

    Ma lefutottam a szülinapi 10 kilométeres versenyemet.
    Endo Link
    Majdnem ideális futóidő. Borús ég, 17 °C.

    Kezdjük a lényeggel:
    Personal Best 10K,
    Time: 49:42
    Ez közel 6 perces javulás az augusztus eleji (55:39) PB-m hez.

    Kiadtam magamból amit csak tudtam. Előtte alapos bemelegítés, 3K lassú futás, 5-6db 60m sprint, a végén kb. 300m tempó. Aztán egy kis séta és nyújtás, majd nekiindultam a versenynek.
    Az elejét kicsit el is futottam, az adrenalin szintem már a verseny előtt is az egekben volt. Első kisebb fáradtság jel a 3. kilométerben (első 5 perc feletti km), de megráztam magam és utána tartottam az 5:00 alatti kilométereket. A 7. kilométerben jött a holtpont, éreztem, hogy a pulzusom szépen, folyamatosan emelkedik az ideális fölé, innentől kezdve küzdenem kellett elég rendesen, és már az 5 perc alatti kilométerek sem jöttek össze. A 10. kilométerben majdnem végem volt, a pulzusom teljesen elszállt, de kapartam, mint egy éhes hiéna! :) Nagyon akartam ezt az 50 perc alatti 10K-t.
    Mikor bemondta az audiocoach, hogy megvan a 10K és 49:42, olyan euforikus állapotba kerültem, hogy azt sem érzékeltem mi történik körülöttem!
    Kis pihenő, majd levezetésnek hazakocogtam.

    Nagyszerűen sikerült ez a szülinapi futás, de most megyek is mert vár rám egy hatalmas feketeerdő-torta! :)

    [ Szerkesztve ]

    Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

Új hozzászólás Aktív témák