Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Woodslave #119318 üzenetére

    Másfél éve csak teremben edzek. :U

    Egyébként mondtam, itt nem arról van szó, hogy ugribugri aerobikot csinálok és az majd nekem milyen jó lesz. Nagyon rövid, de extrém intenzív súlyzós edzésről van szó. Teremben. Összetett gyakorlatokkal. Kétkezes rúddal. Több tanulmány is foglalkozik az ilyesmi stílusú edzéssel és vannak pozitív hatások. Tök mindegy, hogy tabatának hívod, vagy akárminek, az alapelvek a következők:

    - a lehető legmagasabb intenzitás
    - nagy volumen
    - a lehető legrövidebb pihenőidők
    - teljes testes edzések
    - egy edzés rövid ideig tart

    Mik a várható hatások?

    - vo2max fejlődik, javul az állóképesség, fejlődik a keringési rendszer
    - jelentős izomfáradás
    - metabolitok felhalmozódása, vérbőség a munkába vont izomcsoportoknál
    ↳ ebből a kettőből következtetve izomtömeg növekedés várható
    - jelentős afterburn effektus → fokozódik a zsíranyagcsere, testzsír tömeg vesztés várható
    - a rövid és intenzív edzések maximalizálják a tesztoszteron és a hgh kibocsátást → katabolizmus valószínűsége lecsökken

    Ez így elméletben nem hangzik rosszul, kíváncsi vagyok a gyakorlatra. A poweres edzés se hangzott rosszul, aztán sérülés lett a vége. Itt a sérülés valószínűsége sokkal kisebb, mert ilyen megközelítés mellett esélytelen nagy súlyokat használni, az ízületeket kevésbé terheli a módszer. Inkább az idegrendszernek b@xhat oda heti 3 ilyen edzés, de nem is kicsit. Mindegy, kipróbálom, aztán majd úgyis leírom ha izmos lettem tőle.

Új hozzászólás Aktív témák