Új hozzászólás Aktív témák

  • Agony

    aktív tag

    válasz jimpo #58608 üzenetére

    jimpo: Én kb. 8 naponta töltöm, amikor eléri a 20%-ot a töltöttség. Véroxigénszint mérésen kívül minden funkciója megy folyamatosan. 60 perc kültéri futás során merül kb. 8-10%-ot úgy hogy megy a GPS, HRM RUN mellkaspánt (Ant+), Stryd foorpod (BT) illetve zene vagy podcast megy folyamatosan Spotifyról BT fülesre. Azért is választottam az X-es szériát, hogy ne kelljen pár naponta töltögetni, ezt nagyon szeretem benne. :)
    (Ha izgalmas lesz a 7X, akkor lesz egy eladó 6X Sapphireom januárban . ;] )

    Fred23: A legegyszerűbb ha diétázás helyett az életmódodat változtatod meg és nem tartasz otthon bejglit, kakóscsigát és társait. 10 km kocogás sajnos egy marék szamócát nem ér kalória szempontjából. Sokan hiszik azt (nem rád gondolok), hogy elmennek futni, aztán felfalhatják a hűtőt, merthát ők bizony sportoltak... aztán amikor kiderül, hogy nyáron 2 gombóc fagyit ér a 10 km-es futás, akkor nagyokat pislognak. :U

    Én pl. full ülő munkát végzek ezért délután 5kor úgy indulok futni, hogy addigra kb. 1200-1300 kalória van bennem (7:00/10:00/12:00/14:30 ~300kCal/étkezés). És futás után simán megeszek 1000 kalóriát, amivel teljesen jól lakok meg vissza is toltöm ami mondjuk egy 12-15 kmes futás során elégett (~700-900 kCal). Ezzel gyakorlailag semmi nem rakódik le, évek óta 70-71 kg között vagyok. Ha 71 kg fölé megyek visszaveszek kicsit, ha 70 kg alá megyek akkor kicsit többet bűnözök. Amikor 3 hónapig nem futhattam, csak annyit változtattam, hogy a 17:00-ás és 20:00-ás érkezésemet is 300 kCal-on tartottam, így belefértem minden nap 1800-2000 kalóriába és nem is jött fel 1 kg se a három hónap alatt.

    A táplálkozás kiegészítőkre meg a helyedben nem szórnám a pénzem... Volt olyan korszakom amikor én is ittam a marketing szavait és simán elment havi 20-30eFt tápkiegekre, aztán százalékosan szinte kimutathatatlan volt a változás, így el is hagytam őket. Maradt a fehérje, multivitamin, izületvédő aztán ennyi... és semmivel nem lett rosszabb a teljesítményem.

    Ha nem gond az angol, érdemes minden tápkiegnek utána olvasni az https://examine.com/ oldalon. Egy-két régóta működő dolgon (kreatin, beta-alanin, stb..) kívül, nem sok "csodaszerről" van bizonyíték, hogy bármit is segít. :U

    Azt a pénzt amit tápkiegekre költenél, inkább költsd minőségi élelmiszerekre, amiből építkezhet meg regenerálódhat a szervezeted, sokkal jobban jársz vele. :K

    tomcica: Szerinted ha az 1-es pulzuszóna teteje már nagyon tempós, akkor érdemes visszafogni és nem pulzusra futni, hanem tempóra a lötyögős napokat? A májusi ENSPORT-os mérés alapján 158 BPM alatt van 1-es pulzuszónám és most már ilyen 4:20-4:25-ös tempón mennek a lazák.

    Holnapra 22K tempósabbat terveztem, úgyhogy gondoltam ma megyek 14K lazát... végig csak a pulzus képernyőt néztem, aztán a végén látom, hogy 4:23-as átlagot adott 156 BPM-re.

    Tegnap ugyanez volt, akkor 15K@Z1 volt a végén 10x100 emelkedőre sprinttel és ott is 4:23@157BPM lett az átlag.

    Annyira nem bánom :D, csak a kérdés hogy vajon jó ez így?

    [ Szerkesztve ]

    Start with a whisper, end with a scream!

Új hozzászólás Aktív témák