Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz tomcica #28122 üzenetére

    Én úgy tudom ez még bizonytalan. Azt mondják 1 <-> 2a <-> 2b vonalon lehet konverzió, de nehéz vizsgálni, mert csak biopsziával tudnak mintát venni, és évtizedekig is eltarthat, míg mondjuk 1-esről eljutsz 2b-be vagy fordítva több köztes lépéssel. Aztán persze ott van, hogy a szövetminta nem feltétlenül reprezentatív a teljes izomtömegre, meg hogy biopsziával veszik, és erre nem szívesen vállalkoznak emberek, és így tovább. Itt írnak erről: [link]. Nyilván emiatt a nehéz átmenet miatt sokkal érdemesebb a genetikailag adottal kezdeni valamit, mint megpróbálni konvertálni. Egy élsportolónak legalábbis nincs ideje rá, hogy 20 évet rászánjon a konverzióra, ami vagy sikerül vagy nem.

    Amit már úgy tudom, hogy ténynek lehet tekinteni az, hogy az izomrostok száma állandó és pl amikor kigyúrja magát valaki, akkor csak megvastagszanak, de nem lesz több belőlük (hiperplázia vs hipertrófia). Illetve abban sincs már vita, hogy nagyon nagy szerepe van az izommemóriának abban, hogy hogyan tudsz teljesíteni, ezért fontos fokozókat futni, hogy megtanuljanak a különböző izomrost típusok különböző sebességeken együttműködni és ez berögzüljön az izom memóriába.

    Szerinted hogyan lehet feltérképezni, hogy mi a genetikailag neked való táv és sebesség?

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák