Új hozzászólás Aktív témák

  • gorbep

    senior tag

    válasz axioma #4960 üzenetére

    Nekem a 2014-ben telepített 4,5 kWp-s (3,3M JMF)rendszerem még csak 50% megtérülésnél tart, akkoriban még elég durva árak voltak, és a városképi ökörködés nálam rátett még +40%-ot az árra...( ami viszont lehet hogy "megtérülő" beruházás lehet, most elkezdtek errefelé szálldosni a bontási határozatok, meg a 0,5M ismétlődő bírságok a városképi eljárás nélkül épített napelemekre... :W nem tudom ez az ország más részein mennyire lesz tendencia, itt most kezdődött, mintha időzítve lenne a HMKE szektor tudatos lebontásához - szó szerint!) A mostani 8kW bővítésem a kérdéses beruházás, mert az előre vetített változások (havi+idősávos szaldó) értelmetlenné teszi, mert nyáron a meglévőt se bírom elhasználni, télen meg amikor alig termel, a 3x alig is szinte semmire se elég...

    Amennyire én látom, az egész arra megy ki, hogy fényezze a leendő bruttó elszámolást és a virtuális erőmű/energiaközösség elképzelést... most már egyre inkább úgy látom, hogy ennél a bruttó elszámolás jobb lesz. Főleg hívogató, ha más fogyasztási helyen ( nyaraló, másik lakás, Eon utcai töltő) is elhasználhatom a pillanatnyi termelésem...

    Most nagy a dilemma, és bárhogy is döntök, gyakorlatilag a "lottó" kategória... be is jöhet, meg lehet óriási bukta is, mivel nálam minden full önerős, ÁFA-s...

    A vezérelt kikapcsolása persze nem árt a full őskori Hajdu bojlernek, de azért a mai okos/hőszivattyús bojlerek sem igazán szeretik a váratlan kikapcsolásokat... ezen sokat segítene, ha mondjuk a kőkorszaki kontaktoros kapcsolót lecserélnék egy triak-ra, ami az áram 0-átmenetnél kapcsol ki, és akkor ezek a berendezések nem pusztulnának így a váratlan kikapcsolástól...

    Amúgy meg nem kapcsolni kellene a vezérelt kört, sőt kör se kellene... központi vezérlő jellel a tarifát kellene "kapcsolni", aki meg árérzékeny /zöld, az ezt követve tudná korrekten fel /le szabályozni a berendezéseit... minden szereplőnek jobb+ olcsóbb+ hatékonyabb lenne...

    És akkor tulajdonképen el is jutunk egy időben változó, rugalmas ad-vesz BRUTTÓ rendszerhez...

    [ Szerkesztve ]

    - Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

Új hozzászólás Aktív témák