Új hozzászólás Aktív témák

  • Pxs

    aktív tag

    Sziasztok !

    Egy érdekes kérdésem lenne, a szitu dióhéjban:

    1 Mbites T-Online ADSL-ről (ADSL Optimum) váltottam tegnap 8 Mbites-re (ADSL Maximum), a telefonos ügyfélszolgálaton keresztül. Az ügyintéző azt mondta, 15 napos határidővel vállalják a váltást, de elképzelhető, hogy már a napokban beállításra kerül. Nyugtáztam a dolgot, aztán kíváncsiságból felmentem az Online Ügyfélszolgálatra, ahol már az új szolgáltatás neve szerepelt előfizetett ADSL szolgáltatásként. Kíváncsiságból indítottam egy speedtest-et, ahol 2 Mbit jött ki letöltésnek és 394 Kbit/s feltöltési sebességnek (512 Kbit/s elvileg a max. az ADSL Maximum csomagnál). Ez azóta nagyjából stabilan így van (modem reset közben megvolt, firmware-t is frissítettem rajta). Azonban kérdés, hogy ez a sebesség fokozatosan áll be vagy már belőtték és ennyit tud a vonal ? Mert az utóbbi eset nagyon nem volna szerencsés (már csak azért sem hiszem, mert régebben az 1 megás netem stabilan ment 3 Mbiten is legtöbbször). Illetve, észrevettem, hogy egy ideje szűrő nélkül működik csak az ADSL csatlakozás, ha ráteszem a kis szűrő dobozt a telefonvonalra, akkor meg sem találja a központot, süket marad az ADSL/ACT LED a modemen. Ez normális ? Másik szűrővel próbálva ugyanez a dolog, tehát elvileg nem a szűrő a hibás. De gondolom, nagyobb sebesség eléréséhez kellene ez is. Fontos még tudni, hogy a fali telefonkábel csatlakozóm szét van esve és csak úgy a la natúr be van kötve a két középső drót a telefonkábelből a megfelelő 2 dróthoz a falban. A netem nagyon stabil, nem szakadozik, de ez a szűrős dolog továbbra sem hagy nyugodni. Ötletek ? Előre is köszi mindenkitől :)

    [ Szerkesztve ]

    'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

Új hozzászólás Aktív témák