Új hozzászólás Aktív témák

  • snyper990

    őstag

    válasz viktorhu #136222 üzenetére

    Szerintem nem lehet összehasonlítani ezt az igényt a wifivel, mivel az átlag felhasználó számára ez - a wifivel ellentétben - kb. egy rejtett lehetőség maradna. Az átlag felhasználó örül neki, hogy megy a TV úgy, ahogy a technikus bekötötte, és kész. Ha azzal minőségi probléma van, az valószínűleg ténylegesen a szolgáltató hibájából fakad.
    Azt megértem, hogy nem akarják túlterhelni a supportjukat, de szerintem ez szabadon választható lehetőségként nem vonná maga után túl sok értetlenkedő megjelenését. Ha valaki saját maga változtat a hálózaton, szerintem azért többnyire felmerül benne, hogy talán ő hibázott valahol, és megpróbál utánajárni a dolognak, és szerintem nem a supportnál kezdi. Akik a wifi sebessége miatt panaszkodnak, azok valószínűleg nem jutnak el addig sem, hogy előbb utánajárjanak a lehetséges okoknak/problémaforrásoknak, mivel számukra adottnak tűnik a szolgáltató által biztosított megoldás, nem ismernek alternatívát. Pont ezért panaszkodnak a szolgáltatónál.
    Szerintem meg lehetne oldani, csak le kéne normálisan kommunikálni.

    Passthrough esetén minden működik tovább
    Kivéve az általam említett dolgokat :) Attól még, hogy Neked nem okoz gondot, másnak még okozhat. Szerintem egy NAT loopback megvalósítására és egy saját router teljeskörű használatára való igény között azért van pár lépcsőfok, különösen átlag lakossági felhasználás esetén...

    Ha megveszik mellé a multicast szolgáltatást is, akkor nincs termék.
    Másrészről meg ha fejlesztik a hálózatukat bérlés helyett, akkor lesz termék. Ahhoz, hogy nyereséget tudjon termelni, előbb be is kell ám fektetni... Egyelőre még verseny van ezen a piacon, amelyik szereplő bealszik, az bizony lemarad, és akkor csak ilyen, nem túl optimális és költséghatékony megoldásokat tud kínálni. Mondjuk a marketingeseik előtt le a kalappal, hogy el tudják hitetni a potenciális vásárlóval, hogy az övék jobb megoldás. Hát igen, a figyelem fókuszálása a néhány meglévő pozitívumra a teljes körű tájékoztatás helyett láthatóan működik más területeken is...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák