Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz MaCS_70 #90312 üzenetére

    Az oka elég prózai - a NAS -okban általánosságban (azaz adott háztartásokban értett párosítások esetén) sokkal erősebb hardver van. Nekem vagy 4 évig volt párhuzamosan Synology router (ez már egy évvel korábban is megvolt) és Synology NAS párhuzamosan. Ezeket mégis a NAS -on intéztem ...

    Nálam speciel kicsit fordult a kocka. Ugye Te is tudod milyen routerem van most ( [link] ) - bár a Synology -t sem dobtam ki. Ez 32 db egyidejű VPN kapcsolat esetén (VPN Mesh -ben is) 5 Gbps -ig bírja. Az internet kapcsolat fennmaradó részét 9.6 Gbps -ig NAT -ol (azaz mondjuk egy 10 Gbps internet kapcsolatot kihajt maximálisan gyakorlatilag így is). Igazi brutális erőgép - az Asus -os megfelelője is pl. egy USB3 -ra aggatott SSD -ből kihajtja az max. USB3 sebességet ... WiFi -ben beltéren meg kb. egy AX82U -t körbeh@gyoz - lefedettségben is ...

    A DDNS pedig még egy LAN oldali dupla-NAT (router után router) esetén is jól működik. Próbáltam - igaz, üzemszerűen nem így használom.

    Bár a kérdező 30-40K HUF között keresett routert - ugyanakkor inkább a 30K HUF felé "kacsintgatott". Ugyanakkor sokan ennél is olcsóbb routert keresnek. Azoknál meg jellemzően a VPN eléggé meg tudja enni a hardvert.

    @an0ny, #90313

    Esetleg a garázsba (kapunyitó, öntözésvezérlő stb. nek) még egy router AP módban? Avagy lehetne mondjuk mesh WiFi ethernet backhaul -al? Keret?

    @Dudee, #90315

    Akkor az olvasási sebesség már stimmel. Írásra 55 MB/s -et tudni kellene ... Mondjuk sok apró file -nál le tud menni az általad is írt sebességre - igaz, azokat sem 70-75 MB/s -el olvassa ...

    Azaz amire utalni próbálok, hogy ugyanazokat a file -okat írod-olvasod amikre a megadott sebességpárost megadtad?

    Egyébként fw frisítés és azt követő gyári visszaállítás volt (utóbbit én sem szoktam erőltetni TP-Link -eken, de biztos, ami tuti ...).

Új hozzászólás Aktív témák