Új hozzászólás Aktív témák

  • Sliderxy

    senior tag

    Sziasztok!
    Kb. 1,5 hónapja kezdtem el rendszeresen futni, igyekszem tartani a heti min. 3 alkalmat. Időszerűnek éreztem már az életmód váltást, mert ugyan nem vagyok túlsúlyos (183cm, 76kg), de közel a 40-hez kezdek egyre fáradékonyabbá válni, meg már kezd mindenem fájni, főleg a jobb oldalam. Jól esik futni, de az utóbbi 2-3 alkalommal a bal térdem elkezdett vacakolni. Először csak a belső oldalán éreztem egy kis fájdalmat, ami inkább csak zavaró volt, de tegnap már a térdem alatt is fájt és ez már gátol a futásban.
    Úgy kezdtem neki, hogy vettem egy olcsóbb futócipőt, mivel itt is azt olvastam, hogy ez az egyik legalapvetőbb dolog amit meg kell tenni. Nem akartam rögtön high-tech cipőt ezért tényleg csak egy olcsóbb pumát vettem. Lehet itt szúrtam el? Egyébként van egy enyhe gerincferdülésem is, ami miatt a keresztcsontom mellett a derekamban állandó jelleggel van fájdalom, plusz gyakorlatilag a jobb oldalamon minden ízület problémás, recsegek-ropogok. Orvosok persze semmi kézzelfoghatót nem tudtak mondani, ultrahang, röntgen minden volt, nem látnak semmit, azt mondják sportoljak. Szeretnék, de nem tudom, hogy jót teszek-e most ezzel, mert a bal térdemmel eddig semmi gond nem volt. Nem szedek semmilyen gyógyszert sem étrend kiegészítőt. Esetleg valami ízületerősítő készítményt tudnátok ajánlani?

Új hozzászólás Aktív témák