Új hozzászólás Aktív témák

  • quby

    őstag

    válasz mr_ricsi #5860 üzenetére

    Háát most lemértem a kedvedért (olvasgatva itt a wattokért folytatott harcok leirásait)....

    Egy asus M2A alaplapom van BE-2400 procc két winyó meg 1 8600gs 2x1gb kingmax.....
    Idle mód 80-90 w között mozog. stand by:4,2-4,6W kikapcsolva 3,2. Egy 8 vagy 9 éves 300-as FSP tápot használok, már csereérett.

    Van itthon HTPC egy aztali gép meg egy laptop két LCD monitor egy 72-es CRT tv + minden ami egy normál háztartásban. (mosógép mikró KVfőző blabla....) Igy havi 7k a villanyszámla tényleges fogyasztás után az durván 84/év annak a 17%-a 14k Ez tényleg nem kevés, de ha az a másfél watt nem lenne akkor is lenne 13k. :F . A HTPC-nél meg nagyon nem mindegy hogy gombnyomástól számitott 5 mp-re vagy 2percre tudom használni.

    Tévedés ne essék én is elöször a fogyasaztását nézem 1 kütyünek amit megveszek, sőt a későbbi esetleges választásnál lehet döntő szempont is de szerintem ennyi áldozatot megér a használhatóság oltárán

    A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

Új hozzászólás Aktív témák