Új hozzászólás Aktív témák

  • beencee

    senior tag

    válasz lajos001 #1380 üzenetére

    A HTPC arra kell, hogy használjuk és kellemes perceket szerezzünk vele magunknak és a családunknak.
    Ha ez az egyik hobbim, mániám, nyilván annak örülök, ha minél többen foglalkoznak vele, ráadásul a tipikus felhasználása manapság a zenehallgatás, divx filmek megnézése, on-line tartalmak megtekintése, PVR szolgáltatások, stb. Még tanuljuk ezt az új valamit a nappalinkban... Erre tökéletesen elegendő egy ''gyengébb gép'' is, ahogy te fogalmazol. Szerintem a szoftveres, a szolgáltatási és a user interface oldala sokkal kiforratlanabb és érdekesebb ennek az új eszköznek, ezekkel kellene többet foglalkozni.
    Aki pedig nagyobb erőforrásigényű HD műsorokat akar nézni, az nyilván valamilyen HD (és nem HD-ready !!!) megjelenítőn tesz azt, amelyhez nyilván nem gond az ''erősebb gép'' párosítása. Azon pedig persze lehet vitatkozni, hogy az mennyire legyen ''erős''. Mivel a HTPC az én nézetem szerint egy PC alapú szórakoztató-elektronikai eszköz, ezért az én tippem az erre egyre inkább specializált alaplapok, alkatrészek megjelenése lesz (mint ahogy ez a folyamat már el is kezdődött), ezek pedig valamilyen szinten kiváltják az erős procit, gamer video-kártyát, stb.

Új hozzászólás Aktív témák