-
IT café
Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!
Új hozzászólás Aktív témák
-
repasi
tag
válasz beencee #1255 üzenetére
Az én projektem áll idő hiányában illetve most próbálom kiokoskodni a legjobb megoldást. Semmiképp nem akarok PC-t backendnek, de az NSLU2 32 mega RAM-ja úgy érzem kevés, úgyhogy most találtam egy másik NAS-t: Buffalo Linkstation, amiben 128 mega RAM van 400-as PPC procival, szerintem ez lesz a nyerő, csak ez már nem teljesen passzív, de sebaj. Ja és 17 watt a fogyasztása
-
beencee
őstag
válasz Enszuke #1260 üzenetére
Sztem, mostanra már ennél mind a Linksys NSLU2, mind pedig a Buffalo cuccok többet tudnak, közben gyorsan elolvastam néhány cikket róluk. A kérdésem leginkább arra vonatkozik mostmár, hogy egy ilyen Buffalos megvalósítás mennyiből jön ki itthon, kb.
Az továbbra is más kérdés, hogy nekem, mint Windows eszű embernek eleve nehezebb lenne egy ilyet használni, illetve a HouseBot miatt nekem több funkció fut a home-serveren, mint ami egy Buffalo Linkstation-ön tudna (a letöltés talán még megoldható lenne vhogy). Ötletre, megvalósításra, technikailag nagyon szimpatikus cuccok amúgy, különösen a Buffalok. -
repasi
tag
válasz beencee #1261 üzenetére
Így van mindegyik sokkal többet tud. Gyakorlatilag ezek már egy kis teljesítményű, de gyakorlatilag teljes értékű számítógépek. Én nekem ugyan nem NAS van, hanem egy olyan routerem (Asus WL-500g), aminek nyílt forráskodú a firmware-e, de ez is nagyon sokat tud -> USB-n tudok rá vinyót dugni, torrent, ftp server, ftp kliens, www server, SIP proxy, XBMSP (Xbox Media Streaming Protocol) server, ssh, VPN szerver . Szóval jó sok mindent tud ez is.
Miért nehéz egy ilyet használni, ezt is beállítod egyszerre, aztán megy. Gondolom neked se kell naponta buherálnod a home-servered. Ja és van X10 script XBMC alá is. Meg láttam X10 cuccot (MisterHouse) Linux alá és szerintem simán lefordul az NSLU2-n vagy a Buffalon. Én most láttam egy 160 Gigás Buffalot az Ebay-en, meglátom meddig mennek el, de úgy 120-140 dollárt adnék én is érte.
[Szerkesztve] -
repasi
tag
válasz Enszuke #1263 üzenetére
Ez is elég jó kütyü: Asus WL-HDD. Ez egy wireless NAS drive és csak 8k [link] és ezen is megy a torrent, vpn stb. Hátránya 2,5''-es vinyó megy bele.
Ezen is gondolkoztam már, hiszen van ezen is USB csakhogy ez csak 1.1-es és hát gyakorlatban jó, ha 6-7 Mbit/sec ki tudok sajtolni USB-n keresztül, DVB-S -nél ez már elég necces.
[Szerkesztve] -
beencee
őstag
Nem általában mondtam, hogy nehéz egy ilyet használni, hanem nekem lenne nehéz átállni egy ilyen rendszerre, amelynek gyakorlatilag minden elemét újra kellene tanulni. Ezekkel a termékekkel már elég régóta foglalkozom és valóban, nem kell gyakran a home-serverhez nyúlni, de ha hiba van, vagy esetleg vmi újat találok ki, akkor itt gyorsabban, otthonosabban meg tudom csinálni. Persze ez csak jelenlegi állapot, aztán hogy majd mikor, merre kell (kell ) váltani majd...
-
repasi
tag
válasz beencee #1266 üzenetére
A jelszó: bátorság Egyébként én is valahogy így voltam vele ahogy te, és elöször mélyebben a munkám miatt kerültem kapcsolatba a (beágyazott) linux-szal. Azóta viszont ezt erőltetem, mert azokra a feladatokra amikre használom sokkal, de sokkal kényelmesebb (parancssor rulez). Ma már desktopon is azt használok.
-
j.bravo
addikt
Beírtam a geexbox-os topicba is de ez jobban pörög...
A GeexBox bootolható cd-s változatát próbáltam, a mostani verzió simán ment olyan gépen is amin a két évvel ezelőtti nem. A videokártya (ATi Rage Mobility, 8mb de most cseréltem egy Radeon 7000-re, win alatt szebb a tv-s képe a réginél, remélem itt is az lesz) tv kimenetén teljesen jó. Viszont...
van egy RealMagic Hollywood Plus kártyám, aminek a tv-kimenete (a minősége) mindkét videokártyáénál jobb elvileg. Win alatt tényleg olyan képet ad, mint a Sony asztali dvd lejátszóm.
A GeeXbox tudja használni nem csak dvd, hanem divx lejátszáshoz is, sőt a ''GUI''-t is megjeleníti rajta (írták a faq-ban és ki is próbáltam), csak van vele két baj:
1) el van csúszva a kép balra, de annyira hogy csak a jobb oldali harmada látszik.
2) fekete-fehér, illetve egy berhelt kábellel [link] bezöldül meg belilul. Ez utóbbit azért remélem tudom orvosolni ha az s-video kimenetet nem kompozitra alakítom, hanem scart-ra (annak s-video tüskéit igénybe véve).
Tudtok megoldást erre? Mit tegyek?Whatever.
-
j.bravo
addikt
válasz dabadab #1270 üzenetére
Általában véve linuxból töksíkhülye vagyok sajna, ezért is jó a geexbox, mert ezt akár windows alatt kiírod egy cd-re (van egy kész .iso illetve egy ''custom iso generator'', ez utóbbit használtam), arról bebootol a géped és voilá.
Szóval nem próbálkoztam, hacsak ez nem egy windowsos cucc (de kötve hiszem).
Ha kell hozzá egy rendes linux akkor vsz itt fel is adhatom és megbarátkozhatok inkább a radeon 7000 tv kimenetével.
Keresgéltem hollywood plus/creative dxr3 fórumokon meg geexbox fórumon, és mintha pár embernek lenne ilyen gondja (megy a cucc de a képnek csak a fele látszik és inverzek a színek), pár szaki el is kezdett segíteni próbálni de olyat még nem találtam ahol valaki beírta volna a végén hogy ''hiphiphurrá, sikerült, hálás kösz!''Whatever.
-
htpc_newbie
csendes tag
Egy kicsivel előrébb haladt a HTPC építés.
A Silverstonetek Lascala LC16SMR lesz a ház [link]
Az alaplap, mivel Accesspoint is kellett és nem akartam különállót ASUS P5B Deluxe Wifi lett [link]
Procinak valószínűleg egy Core2Duo 6300 lesz (mivel egy picit húzható)
Videókártya még nem dőlt el, egyenlőre úgy tűnik ez lesz majd: NX7600GT Diamond Plus [link]
Winchesternek vmilyen SATA 250-320 GB-ost néztem ki.
Memória: 1GB DDRII 800MHz (a típusra jó lenne vmi javaslat, de nem 50-60kFt/1GB kategóriából)
Billentyűzet: kinéztem egy MS Media Remote billentyűzetet, ami kifejezetten win MCE alá készült. Ha LC16-ban van iMon, nem tudom, hogy összehozható-e ezzel a billentyűzettel? Bill. mindenképpen kell, a távirányító nem lesz elég (MSN, email, böngészés...) és mivel kb. 4,5-5 méterről lesz kezelve a gép, ezért mindenképp kell vmi.
Táp: Milyen tápot érdemes belerakni a LC16-ba? ATX táp kell, de vmi halk jó lenne. Teljesen paszívat nem akarok, mert nincs értelme 5 méterről, félig zárt szekrényben elhelyezett gép esetében - és drága is.
Tápból is mekkorát érdemes belerakni? (C2Duo 6300 proci, Msi7600GT, 1 db xxx vinyó, 1 DVB-S pci kártya) 300, 400 v. kell az 500W?
A TV-tunerként pedig ez a kártya dolgozna (talán már említettem): Technisat Skystar 2 PCI [link] mert a kábelTV-t kikötettem itthonról. Ha esetleg érdemes a DVB-T-vel is foglalkozni, várok javaslatot.
Bocs a floodért
A segítséget pedig előre is köszönöm -
róland
veterán
válasz htpc_newbie #1273 üzenetére
Tápnak ajánlanám a Prohardveren tavaly év végén tesztelt 460 W-os Zalmant. Szerintem az elég lesz a gépedhez. Nagy 12 cm-es ventilátor szellőzteti az FSP belsőt.
http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!
-
Oliverda
félisten
Tudom, ez nem a reklám helye, de itt egy HTPC-be ideális kis proci:[link]
"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."
-
repasi
tag
Beencee, tudnál segíteni?
Na úgy néz ki, hogy a RISC architektúrás backendem több dolog miatt is befuccsolni látszik (az egyik, hogy marha drágán jönne ki, a másik, hogy nagy lutri az egész) , úgyhogy most valamilyen alacsony teljesítmény felvételű procin gondolkodom. Látom neked Geode-od van, az lenne a kérdésem, hogy szerinted, ha letekernéd 400-500 Mhz környékére akkor szerinted menne full passzívon? És kb. mennyit fogyaszt idle állapotban cakkom-pakk a géped? Nagyon sokat segítenél a válaszoddal. Most tudnék szerezni Mobile Palominokat, amiknek max. 24W ???? a teljesítmény felvétele, de én ebben nem nagyon hiszek. Ha valakinek erről van infoja azt nagyon megköszöném. Üdv -
beencee
őstag
Biztos vagyok benne, hogy ilyen szinten downclockolva simán menne passzívban. Egy darabig (még a tesztelés fázisban, az asztalon) nálam is csak egy CNPS6000Cu bordája volt rajta, úgy használtam, ritkán volt 40C fölött. Volt kraftld-nek egy Geode-s topikja, ott voltak tapasztalatok ezirányban is, sajnos az aprós átállásnál törlődött. Próbáld esetleg keresni őt.
Én egyszer (kutyafuttában) csináltam egy mérést a Home Serveren [link], de elég fantasztikus érték jött ki 5db HDD-vel, úgyhogy meg kellene ismételni, csak az idő, idő... -
atuci
őstag
Szia!
Volt szerencsém találkozni egy Mobile Athlon xp 1400+ -al, hát szegénykém 1 GHz-esen fűtött vagy 70 °C -t, nem hiszem, hogy nagyon le lehetne őket downgradelni, én inkább az s754-es venice magos sempronokkal próbálkoznék, vagy vissza kell térni a P2-P3 300-500 MHz-es procikra, azok elmentek passzívan is simán.Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''
-
atuci
őstag
válasz beencee #1287 üzenetére
Igen, csak sajna ha hangtalan (illetve kevésbé hangos ventillátorú, esetleg passzív hűtésű) gépet akarsz csinálni, akkor fent áll annak a veszélye, hogy a procit környező kondik hamarabb kiszáradnak, így instabillá válik a gép. Persze ez új lapnál akár 3-5 év is lehet, de én találkoztam olyan 2 éves P4-es gépekkel, amelyeknél a xar gyári hűtőventi nem hűtötte rendesen a kondikat, felpúposodott mind. Pedig normál irodai gépek voltak, no tuning.
De egyetértek, 60-70 fokot simán bírniuk kell az alkatrészeknek. Én epiás konfigot raktam össze nemigazán szellőző dobozba (nem házba ) és az is csak 45-55 °C volt.Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''
-
róland
veterán
Beencee, Dabadab!
Elküldtem a cikk, szerintem végleges változatát, a ti korrektúrátok alapján átszerkesztve. Kérlek benenteket, nézzétek át még egyszer!
Köszönöm: rólandhttp://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!
-
[w]
őstag
na, milyen cikk, mikor lesz kint?
cmdr PETER W. VOLKOV
-
róland
veterán
Íme a cikk:
HTPC
Mi is az a HTPC?
HTPC, azaz Home Theather Personal Computer. Magyarul talán házimozis személyi számítógépnek fordítanám, de elég suta fordítás, így inkább maradjunk az elterjedt HTPC mozaikszónál.
Lényege: egy általános célú eszközzel kiváltani a nappalinkban található szórakoztató elektronikai eszközök sokaságát, többek között a DVD-lejátszót/felvevőt, (játék)konzolt, rádiót. Miért jobb a HTPC a különálló speciális eszközöknél? Röviden: mert önmagában alkalmas minden olyan feladat ellátására, amelyre esetleg külön speciális eszközt kellene beszereznünk, valamint sok olyan feladatra is, amihez nem tudunk eszközt beszerezni (pl.: QuickTime, RealPlayer kodekek, Matrjoska container[container: egy formátum amiben valahogy kódolva van a képi és a hang információ, pl.: .mp4, melyben a kép lehet h.263, vagy mpeg4 (szerintem h.264), míg a hang AMR, vagy AAC kódolású]).
De nézzük egy kicsit részletesebben, példákon keresztül:
1.) Szeretnénk filmet nézni otthon: Miután az esti tv-műsor nem nyerte le tetszésünket, a műsoros DVD mellett döntünk. (A VHS videót szándékosan kerülöm, mert a technika kifutóban van. De megjegyzem, egy HTPC-vel általában elvégezhető a korábbi VHS kazetták digitalizálása, majd DVD-re írása.) Legegyszerűbb otthoni DVD-lejátszónkat csatlakoztatni a tv-nkhez (tv alatt itt most mindenféle megjelenítőt értek a hagyományostól, a plazmán át a projektorig), és azon lejátszani a DVD-t. Egy jól beállított HTPC-n sem bonyolultabb a DVD lejátszása. Mégis akkor mi az előnye? A jobb minőségű DVD meghajtó, valamint a lejátszóprogramok extra funkciói (előzetesek átugrása, reklámok kihagyása).
1/a.) Ismerősünktől kaptunk egy a legutóbbi közös buliról készített DVD-t. Szeretnénk megnézni, de otthoni lejátszónkon nem indul el. Legvalószínűbb probléma, hogy lejátszónk nem kezeli valamelyik írható DVD formátumot (ezek: DVD-R, DVD+R, DVD-RW, DVD+RW). HTPC-nk DVD-írójával valószínű nem lesznek ilyen gondok, mivel több éve szinte minden formátumot (kivéve DVD-RAM,amit csak az újabbak) kezelnek a DVD-írók. Előny: minden DVD formátum kezelése.
1/b.) Amerikai ismerősünk elküldte a nyáron itthon készített videót DVD-n. DVD-lejátszónk az eltérő régiókód miatt nem fogja lejátszani a DVD-t. Ugyan pár alkalommal megváltoztathatjuk a régiókódot, de egy bizonyos számot elérve az utolsó beállítás marad érvényben. Ellenben HTPC-nkben lehetőségünk van szoftveresen is emulálni a megfelelő régiókódot. Előny: régiófüggetlenség.
1/c.) Barátunk kölcsönadott egy általa DivX kódolásúnak tartott filmet, azonban a mi DivX képes DVD-lejátszónkon nem indul el. Elképzelhető, hogy a mi lejátszónk még egy régebbi DivX verziót kezel, ami ugyan egy firmware frissítéssel megoldható, de ugyanígy lehetséges, hogy XviD, esetleg más kódolást használt barátunk, amit a mi lejátszónk nem támogat. HTPC-nk esetében a megfelelő kodek telepítése után lejátszható a film. Előny: könnyen telepíthető a megfelelő kodek.
2.) TV-t szeretnénk nézni, csak nem akkor, amikor az adott műsor megy, mert akkor más elfoglaltságunk van. Korábban erre volt megoldás a VHS videomagnó, manapság a DVD-író. Az ilyen felvett műsorok nagy része egyszeri megtekintésnél többre nem érdemes, mert aktualitását veszti. Ezért merevlemezes háttértárral rendelkező DVD-írót célszerű beszerezni, melynél csak azokat a műsorokat írjuk DVD-re, amelyeket ténylegesen szeretnénk megőrizni. HTPC előnye? Ár/érték aránya jobb lehet, a jobb DVD-író és a nagyobb merevlemez kapacitás miatt.
2/a.) Kedvenc sorozatunk/sportközvetítésünk/filmünk alatt csöngetnek/megzavarnak minket. Korábban a VHS videomagnónkon ilyenkor elindítottuk az azonnali felvételt, majd mikor újra TV elé kerültünk, visszapörgettük a szalagot és megnéztük a kihagyott részt. Ma lehetőségünk van a TimeShift használatára a megfelelő készülékeken (jellemzően a drágább készülékeknél, s természetesen csak a merevlemezes háttértárral rendelkezőknél). HTPC előnye: minden adott a TimeShift használatához.
2/b.) Műsorújság. Ma még legtöbbünk megveszi a papírra nyomtatott műsorújságot, ami általában 1-2 hétre tartalmazza a műsort. Leszámítva, hogy a kézirat lezárása és a terjesztés megkezdése között is eltelhet pár nap, egy kéthetes műsorújságban a tv-adók műsorváltozatatási szokásait tekintve lehetnek egész komoly eltérések. Ellenben a HTPC-s frontendek támogatják az elektronikus műsorújságok használatát, melyek legismertebbje az EPG és az xmltv. Ezen elektronikus műsorújságok használatával mindig aktuális műsorújságunk lesz a tv-nk közelében.
(Köszönet az észrevételért és biztatásért Beencee-nek, én erről elfeledkeztem.)
3.) Játszani szeretnénk. Valamilyen (játék)konzol tv-nkhez kötésével, és a megfelelő játék beszerzésével már játszhatunk is. Barátunknak azonban más típusú konzolja van, így nem tudjuk egymás játékait kipróbálni a saját gépeinken. HTPC előnye: mivel alapjaiban egy PC, így a PC-s játékok legtöbbje működni fog. További jó hír, hogy nagy sikerű konzol játékok PC-s kiadásban is elérhetők. (Dabadab szerint eltúlzom a játék lehetőségét, főleg az integrált grafikus vezérlőket alkalmazó HTPC-knél. Azonban az ATi Radeon Xpress 1100/1150 chipsetes vezérlők Radeon X300 grafikai processzora egyenértékű a korábban nagy sikerű Radeon 9600 grafikai processzorral. Bár annak csak alap változatával.)
4.) Szeretnénk internetezni. Ez a terület ma még a PC felségterülete, bár korlátozottan már a konzolokkal is lehetséges. Legtöbb háztartásban nem a nappaliban van a számítógép (itt PC), így egy e-mail elolvasása miatt ott kell hagynunk családunkat, barátainkat. HTPC-nk segítségével problémamentesen szörfölhetünk a világhálón, csak csatlakoztassuk a billentyűzetet és az egeret.
Fenti példákban kiemeltem a HTPC előnyét a speciális szórakoztató elektronikai eszközökkel összehasonlítva. Ezeket összegezve megállapítható, hogy míg egy adott probléma felmerülésekor egy új célgép beszerzése válhat szükségessé, addig egy HTPC esetén a gondok többsége fel sem merül, esetleg egy kis ''barkácsolással'', programtelepítéssel fél-egy óra alatt megoldható, megszüntethető.
Az előnyök mellett szólnunk kell a HTPC hátrányairól is. Legfőbb hátránya az ára. Egy jól megépített, szép HTPC bizony nem olcsó. Legdrágbb alkatrésze egy HTPC-nek jelenleg a megfelelően szellőző, szép ház, ami olyan 70.000,- - 90.000,- Ft köztt kapható (az árban általában a távirányító és a VFD kijelző is szerepel). Másik hátrány a méret: míg egy átlagos otthoni szórakoztatóelektronikai eszköz már csak 5 cm magas (köszönöm Beencee!) (, addig a számítógépek közel 20 cm-esek. 7 cm-es HTPC házak kaphatók, de ott a bővítéshez RISER kártyá(ka)t kell használni. Talán a legjobb kompromisszum egy legalább 135 mm magas HTPC ház, amibe már teljes magasságú PCI-s bővítőkártyákat tehetünk. Ezen házak legtöbbje ráadásul normál méretű ATX alaplapot is támogat és szintén normál méretű ATC táp is szerelhető beléjük. Szintén hátrány az alkatrészek hűtése a ház szellőztetése. Míg egy PC-nél elfogadható a hangosabb működés, addig egy HTPC-nél fontos szempont a csend. Így csendes hűtési megoldásokat kell keresni.
S egy HTPC megépítéséhez nem árt alapszintűnél (jóval) magasabb számítástechnikai ismeretek birtokában lenni. Az ember szinte csak magára számíthat, mert sajnos a számítástechnikai boltok többségében sem tudnak tanácsot adni még a témában. Készen kapható HTPC pedig oly ritka, mint az a bizonyos fehér holló. (Bár most karácsony előtt épp ajánlottak nekem egy ilyet megvételre egy számítástechnikai boltban.)
Barkácsoló kedvű emberek régi megunt/tönkrement viedomagnó, erősítő, stb. házába is beépítheti a HTPC-jét. (Nagyon szép példája ennek Beencee megoldása, engedelmével egy fotót is feltennék róla a cikkhez.)
Hogyan is építsünk tehát egy jó HTPC-t?
1.) Mérjük fel az igényeinket! Szükségünk van rá? Szeretünk barkácsolni, esetleg a számítástechnika divathullámait követni?
2.) Miután tudjuk, hogy mire is szeretnénk használni, következik az alkatrészek válogatása. Itt nem árt valami számítógépes gyakorlat, mert ez nem a hipermarketes, Sulinetes PC-építők területe.
2/a.) Legfontosabb a háttérzajok kiküszöbölése, minimalizálása. Tehát úgy kell az alkatrészeket válogatni, hogy a keletkező hőt lehetőleg passzív hűtéssel tudd elvezetni.
2/b.) Fontosabb alkatrészek: HTPC ház, passzív hűtésű vagy nagyon halk hűtésű táp, passzív északi híd hűtésű alaplap (akár lehet integrált videóvezérlős is), kis fogyasztású processzor csendes hűtővel, tv-tuner kártya (lehetőleg hardveres mpeg2 kódolóval szerelt legyen), hangkártya (kezdetben jó az alaplapra integrált is), csendes ODD (azaz valamilyen DVD-író/újraíró), csendes HDD (mondjuk valamilyen notebook HDD). Érdemes figyelni a hang és videó csatlakozási lehetőségekre, ajánlott 5.1-es hangkimenet, s jó ha ez S/P-DIF (koax, vagy optikai). (Egér, billentyűzet, távirányító: legfonotsabb az utóbbi, mivel ezzel szeretnénk kezelni, ha szerencsések vagyunk, akkor a HTPC házhoz gyárilag mellékelték a szükséges kiegészítőkkel együtt a távirányítót is. Egér és billentyűzet kell a beüzemeléshez és a későbbi karbantartáshoz, internetezéshez, tehát ne tegyük a szekrény mélyére.)
2/b.) Szélessávú hálózat. Először csak internet, de egy jó HTPC-Home Server (Microsoft is ilyenben gondolkodik a Windows Home Server operációs rendszerrel) pároshoz otthoni hálózat, melyben mindkét gép, ha nem több csatlakozik a szélessávú internetre.
3.) Szerelés. Rábízhatod egy számítástechnikai boltosra, mivel ez is csak egy számítógép, de akár otthon is elvégezhető.
4.) Szoftver telepítés. Le kell szögezni, hogy HTPC mind Windows, mind Linux alapon megvalósítható, a szükséges szoftverek mindkét platformon elérhetők. Egyik legfontosabb elem, hogy mi is néz majd szembe kis családunkkal, ha bekapcsolják a HTPC-nket. Gondolom nem szeretne senki a Windows/Linux felületével találkozni. Mivel mások is így gondolták találták ki a „MEDIA CENTER”-nek nevezett szoftvereket. (Hallani még Frontend-et is, az azonban minden szoftver azon része, amivel a felhasználó találkozik.) !!!!!!!!! (Én a front-end szoftvert használnám továbbra is)!!!!!!!!! - átgondolom, de lehet, hogy vegyesen fogom használni, hol ezt, hol azt.
4/a.) Windows: legalább XP-t ajánlok, bár az igazi HTPC-s korszak a Vista-val kezdődik, az új Media Center (MCE) megjelenésével, mely minden Ultimate és Home Premium verziót használó számára elérhető lesz. XP alatt a legismertebb media center alkalmazások jelenleg a Meedio és a Media Portal, utóbbi viszont „csak úszóknak” kategória, mert bár nagy tudású, a beállítása rendkívül bonyolult. !!!!!!!!! (az MP-t sztem könnyebb beállítani, a Meedio-nak több beállítási lehetősége és messze több pluginje, skinje, adatbázisa, stb. van (bár most azt csak a közösség viszi tovább), gőzerővel folyik a MeediOS fejlesztése és ott van még a Tvedia, XLobby, Sage, Snapstream, a Meedio előd myHTPC-t is sokan használják még stb.) !!!!!!!!! - itt eltérően látjuk (pl.: MP alatt kész rémálom egy plugin telepítése, míg Meedio alatt egy könnyű kiválasztós telepítőt használhatsz).
4/b.) Linux: bármely disztribúció, amely alatt működésre lehet bírni a MythTV-t, freevo-t, esetleg egyéb linuxos HTPC frontendet.
4/c.) Egyéb programok: dvd-író, valamilyen komolyabb dvd-lejátszó, divx, xvid lejátszók. (Valószínű, hogy találunk a frontendekben integrált dvd-írót, de nem biztos, hogy ez lesz a kedvencünk.)
5.) A telepített gép összekötése tv-vel.
5/a.) LCD/Plazma/projektor: amennyiben ilyet használsz úgy könnyű dolgod lesz, mert ezek legtöbbje tartalmaz D-SUB, analóg komponens, vagy digitális HDMI bemenete bemenetet, amihez egy monitor kábellel kell csatlakoztatni a gépet.
5/b.) Hagyományos tv: általában a VGA-nak van s-Video kimenete is, így a megfelelő VGA driverrel konfigurálható egy tv-s megjelenítő.
6.) Bekapcsolás.
7.) Szórakozás. (Ez az egyik legfontosabb, hogy használjuk is, ne csak építsük! by Beencee)
8.) Fejlesztés. Hova, merre is fejleszthető egy HTPC? Leginkább egy otthonautomatizálási eszköz egyik vezérlőjévé, de ez már egy másik témakör.
linkek lesznek (HTPC építése, HTPC szoftverek, otthonautomatizálás topicokhoz.)
Még egyszer köszönöm Beencee és dabadab segítségét!http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!
-
MuFFo
tag
Üdv mindenkinek!
Lehet olyan htpc házat kapni, aminek az elején van médiavezérlő gombsor? (Mint egy normál dvd-nél). Alternetívaként valami félkész gombsorral találkozott-e valaki, vagy valami barkácsmódszerről tudtok-e?Ha nincs semmi gipszer, akkor minden klopfol, avagy porhab, infulzió, pénztálca, magányóvoda, pogárcsa, szandár, kaukció,anterna
-
Stalker-2572
veterán
Aki HTPC építésében gondolkozik annak van egy ajánlatom: [link] ebből szépen ki lehetne indulni. Érdeklődni privátban lehet
All Black...
Új hozzászólás Aktív témák
- Tudástár Mi is az a HTPC?
- LG V30 - vezércsel
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Politika
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Hálózati / IP kamera
- Milyen monitort vegyek?
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Autós topik
- Okos Otthon / Smart Home
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest