Új hozzászólás Aktív témák

  • gaspikoma

    csendes tag

    Sziasztok!

    Töröm a fejem, hogyan lehetne pici pénzből összehozni egy HTPC-t. Végigböngésztem a hozzászólásokat és van egy-pár dolog ami még nem állt össze a fejemben.

    1. Ha jól látom egy HTPC-nek nem kell ''bika'' gépnek lennie.

    2. Hogy minél olcsóbb legyen, elég az alaplapi VGA (lehetőleg a legújabb csipesek, ATi 1150, Nvidia 6150).

    3. Talán a legjobb választás egy AM2-es alaplap alacsony fogyasztású processzorral (még az is lehet, hogy egy sima Sempron elég. Megjegyzem több boltban érdeklődtem a 35 wattos processzorokról, de az eladóknak fingjuk sincs mi az.
    [link] )

    4. Ott kezdődik a problémám, hogy a HTPC-t az ember leginkább TV-re kötve szeretné használni viszont az alaplapi VGA-s lapok csak elenyésző hányada rendelkezik TV kimenettel. Kettőt találtam amit nálunk is lehet kapni ASUS M2NPV-VM (Nvidia 6150 és MSI K9AGM (ATI 1150) bár ez utóbbinál opcionálisként írta a doksi.

    5. Ár körülbelül: alaplap 21eFt, proci 15e (Sempron 3200), memória 23e (667-es DDR2 1 Giga), tápegység 15e (valami nagyon csendes márkás FSP ? ), proci hűtő 10e (ez lehet hogy sok nem tudom), TV kártya HW-s Mpeg2 20e, távirányító 15e (Imon): ez eddig kb. 119eFT.
    És még a ház (de ezt esetleg építhet is az ember magának, ha van türelme hozzá és elég ügyes).

    Ezeket kérdés jelleggel írtam le, hogy körülbelül jól látom-e a dolgokat.

Új hozzászólás Aktív témák