Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #31757056

    törölt tag

    válasz Dany007 #8431 üzenetére

    De egy fura topik ez... :) Az új modkereső blog topikjából tévedtem ide véletlen. :D

    És melyik tudomány az amelyik bizonyítja, hogy az ember magától alakult ki? Csak nehogy Darvin-nal támaszd alá a leendő válaszod, vagy azzal hogy csőlátásom van, mert ő kb 150 évvel ezelőtt élt, amikor még a legkisebb ismert elemi részecske a sejt volt. :U Persze azóta már tudjuk azt, hogy egyetlen sejt felépítése is olyan kb mint egy miniatűr város.
    A homo erectus és társai manapság ugyanúgy hitkérdés, akár a vallás. Csak az egyik banda ateistának, materialistának vagy evolucionistának vallja magát, a másik pedig vallásosnak. Igazából ha elgondolkodna kicsit mindkét tábor, egyik sem tudna logikus választ adni az élet létrejöttére, mindenki csak azt a választ adná, amit a biológiakönyvben olvasott, vagy a hittanórán hallott. Tisztelet a kivételnek. :)

    [ Szerkesztve ]

  • #31757056

    törölt tag

    válasz Dalai Láma #8452 üzenetére

    "A tudomány fejlődése még inkább alátámasztotta Darwin elméletét."

    Érdekes, én még ennek ellenére azóta sem láttam olyan leleteket, ásatásokat, akármi mást sehol, mi megmutatná az átmeneti állapotokat a fajok között, pl, hogy hogyan alakult ki lassan a hal uszonyából vagy bármi más állati végtagból fokozatosan egy kézfej, lábfej, egyéb emberi testrész... Könyvekben persze vannak ilyen hülye rajzok ahogyan felegyenesedünk, meg ilyenek, meg az hogy elmegyek és megnézek egy emberi csontváz maradékot, az nem bizonyítja be számomra azt, hogy a homo erectus-ból hogyan lett homo erectus, csak az derül ki belőle, hogy volt. :)

    Én nem a "miért" kérdésre gondoltam, hanem a "hogyanra", a kettő tök nem ugyanaz.

    Visszatérve az előzőre, a jelenlegi ásatások, vizsgálódások, kutatások azt támasztják alá, hogy élőlények nem fokozatosan alakultak ki, egy evolúciós fejlődés során, hanem teljesen kifejlett állapotban találhatunk rájuk a föld alatt, és a még élőkre is a föld felett, és amióta ismerjük őket nem változtak, nem mutálnak, nem nőtt második fejük, 6-odik ujjuk, stb... Így aztán a tudomány valójában azt igazolja, hogy tervezés eredménye vagyunk, ez pedig nagyon is szorosan összekapcsolódik a hittel. De ha ennyi a vallás akkor már csak az a kérdés, hogy ki "teremtett" minket, vajon Isten volt, Allah volt, vagy bárki más, vagy esetleg összedolgoztak? :)

  • #31757056

    törölt tag

    válasz Dalai Láma #8457 üzenetére

    Ezt mondom, hogy a rajz az csak egy dolog. Rajzolni én is tudok. Illetve az csak arról a konkrét fajról szól, amiről beszélgetünk.
    És akkor hol van a sok ezer féle állat, madár, hüllő, hal? Amik mind-mind állítólag aminosavak véletlenszerű csoportba rendeződésének eredményei :U Lehet találni a földben sok-sok millió elhullott állat maradványainak csontjait, komplett halak vázait, sőt, egész lefagyott mamutot is találtak már, mint tudjuk, stb, de a helyzet az, hogy ha ezek egymásból fejlődtek volna ki valóban, akkor legalább ugyanennyi, vagy még több leletet kéne, hogy rejtsen a föld az átmeneti állapotokról is, ennek ellenére biztos, hogy nem láttál még ilyet és senki se látott innen se ebből a topikból, se máshonnét. Holott az átmeneti állapotok leleteinek feltárásának mégis ugyanolyan természetes kellene lenniük, mint az, hogy kifejlett példányok csontvázaira bukkanunk.
    Az meg aztán végképp nem logikus magyarázat, hogy ha nem akarjuk, nem fogadjuk el. Ez a baj, hogy azokat könnyű megvezetni akik bele sem gondolnak mélyebben a dolgokba. A tényleges bizonyítékok az átmeneti fejlődést egy cseppet sem igazolják.

    A másik baj, hogy azok a személyek akik itt nyilatkoznak az efféle nézeteikről, majdnem biztos hogy nem szántak hosszú időd arra, hogy vizsgálódjanak, kutassanak. Maximum megnéznek néha egy-egy természetfilmet a national geographic-on, ahol a kellemes mély orgánumú narrátor elmeséli egy rakás szép természetvideó lejátszása közben, hogy a hüllőből milyen csodálatos folyamat útján lett végül rágcsáló. :o

    [ Szerkesztve ]

  • #31757056

    törölt tag

    válasz Dalai Láma #8459 üzenetére

    Ha az előző hozzászólásomból nem érted egyértelműen, hogy mire gondolok, akkor tényleg nincs mit mondanom. :) Olvasd újra kérlek... Még külön ki is emeltem dőlt betűvel a lényeges részt. Nem akarok litániákat gépelni, mert nem célom mások meggyőzése, csak gondoltam ha már ideestem, leírom a véleményem én is. De folyton önmagamat magyarázni már fárasztónak találnám. Annyit nem ér az egész. Szvsz teljesen világos, hogy mire gondolok.

    [ Szerkesztve ]

  • #31757056

    törölt tag

    válasz dabadab #8461 üzenetére

    :DDD ez volt a jól beszólok neki hsz?

    Egyébként meg vajon honnét tudod te azt rólam, hogy én mit tanultam? És ha még középiskolába se jártam, akkor mi van? :)

  • #31757056

    törölt tag

    válasz Dalai Láma #8462 üzenetére

    Rendben, igazad van. Elmondom konkrétabban. Tehát ezt írtam:
    "helyzet az, hogy ha ezek egymásból fejlődtek volna ki valóban, akkor legalább ugyanennyi, vagy még több leletet kéne, hogy rejtsen a föld az átmeneti állapotokról is"

    Mint ismered te is, a darvini evolúciós elmélet szerint a különféle fajok és törzsek egymásból fejlődtek ki. A modernebb tudomány, ezt jópár tíz évvel ezelőtt Darvin elméletére alapozva továbbfejlesztette, de alapvetően minden az aminosavakból indult az elmélet szerint. Most nem akarok a teljes részletezésre kitérni, de érzékeltető jelleggel bemutatom az elgondolást, tehát:

    Aminosavak amik fehérjékké rendeződnek - > sejtek -> többsejtűek -> halak -> kétéltűek (aztán valahol itt írják, hogy kijön az élőlény a szárazföldre) -> hüllők -> madarak -> emlősök -> ember.

    Az ábra nem tartalmazza a több irányba külön fejlődő ágakat, stb, de ugye ha végiggondoljuk, minden az alapokhoz mutat vissza. Nos ezt a fejlődést nem támasztja alá semmiféle lelet. Arra gondolok, hogy miként lett a vízben élő valamiből fokozatosan szárazföldre merészkedő kétéltű, majd abból madár, emlős, rágcsáló, stb, majom majd ember... Ezt igazoló bizonyítékot még senki nem látott soha, rajzokon, és leírt elméleteken kívül. Lényegében nem magát a fajt szeretném látni, hanem azt, hogy az egyik fajból hogyan alakult ki a másik, tehát átmeneti állapotot szeretnék látni. De ezt hiába szeretném, mert ilyen nem létezett soha.

    dabadab bocsáss meg, de ez a szint sajnos számomra nem folytatható. Már a második hozzászólásod szól arról, hogy én mit ne csináljak, hogy ne égessem magam, meg egyáltalán rólam... Azt viszont nem láttuk még, hogy te mit tudsz egyebet mondani, azonkívül, hogy engem osztasz. (Különben idézned sem szükséges, tudom mit mondtam) Talán ha valami egyéb érved is lenne a témához, nem pedig a személyemről, illetve ezen kívül valami értelmesebb körmondat, akkor szívesebben folytatnék veled is beszélgetést.

    [ Szerkesztve ]

  • #31757056

    törölt tag

    válasz Dalai Láma #8466 üzenetére

    Na, és manapság hol látsz olyat, hogy mondjuk egy kétéltű megszül egy rágcsálót? Ugye hogy sehol, és évezredes feljegyzések sem igazolják ezt. De fogalmazzunk árnyaltabban, például egy kétéltű szül egy olyan fajt, ami már tartalmaz rágcsáló és kétéltű szerveket is, ilyen sincsen. Feltételezésnek még elmegy, de a tudomány nem ezt támasztja alá.
    A tüdős hal pedig csak egy ugyanolyan hal mint a többi, de alapvetően a napjainkban az sem fejlődik tovább semmivé, nem hoz világra olyan utódot, ami másmilyen mint ő, csak egy újabb tüdőshalat nemz. Mondjuk a tudósokat is erősen megosztja az evolucionizmus kontra értelmes tervezettség, aminek leginkább a saját büszkeségük az oka, vagyis nem ismerik be, hogy tévedtek, ahogyan haladnak előre a kutatásaikban, hanem a tudományt megpróbálják a saját önigazolásukra felhasználni. Némelyek elfogadják, némelyek nem. Ez van.

    Úgy látom abban viszont egyetértünk, hogy a puszta létünk és egyéb fajok léte nem a véletlen műve, csak ezt te úgy látod, hogy a fejlődésünkre az evolúció volt egy eszköz, ellenben én úgy vélem, hogy a különálló fajok külön tervezés eredményei. Persze ez nem az én puszta véleményem csupán. Az elmúlt években nem kevés szabadidőm volt, és mivel nagyon is érdekelt mindig ez az egész, sikerült átrágnom magam a témában egy rakás íráson, könyvön, dokumentumfilmen, és nekem is be kellett látnom (nem volt könnyű felismernem és elfogadnom, hogy a közoktatásban egész végig hazudtak nekem), hogy a legmodernebb tudomány az evolúciót cáfolja, és egy sor ellenérvet hoz fel ellene. Ennek leginkább a DNS-RNS témában érdemes utánajárni, a mikrobiológia nagyon sok választ rejt. De az agykutatásban is van pár nem mindennapi csemege. :)

    Többieknek megelőlegezésül: jöhettek bátran hülyének nézni! :)

    Ennyi voltam, köszönöm, hogy itt járhattam. :) :R

    [ Szerkesztve ]

  • #31757056

    törölt tag

    válasz dabadab #8474 üzenetére

    Az én leoltásomon kívül még mindig nem láttam konstruktívabb hozzászólást tőled... Valahogy az az érzésem, hogy nem is fogok.

  • #31757056

    törölt tag

    válasz lao ce #8479 üzenetére

    Megnéztem a képet, látok rajta párféle elefántot, amik szobrok. Némelyik kisebb, vagy kicsit más formájú mint a másik, de alapvetően ugyanolyan a felépítésük, esetleg némelyik korábban létezett, más éghajlati körülmények közt élt, kicsivel másfajta élelmiszerrel táplálkozik stb... Az elefántok előtt látható néhány csont, valószínűleg élőben több csont lenne ott, kár hogy azok nem látszanak.
    De ez az egész nem magyarázat arra, hogy az elefánthoz mint fajhoz, vajon hogyan jutunk el 20 aminosavból, véletlenszerűen?

    Rajzokhoz: Igen, valóban illusztráció, ahogy magad is írod. Nem bizonyíték semmire, illusztráció csupán. Valamikor valaki aki először elgondolta ezt, illusztrálta egy rajzzal, ami aztán a világon elterjedt.
    De tegyük fel, hogy nem ismerjük hogyan készülnek a processzorok a számítógépekbe, mert eltitkolnák az emberiség elől. De jövök én, aki kitalálta a tutit, és rajzokkal felillusztrálom neked, hogy miként jutottunk el a Commodore 1 Mhz-es MOS6510-es processzorától, az Intel Core i7 Extreme-ig, és megpróbálom beadni neked, hogy mindez az egész a véletlen műve, úgy hogy a szilícium szeletek szépen maguktól egymásba rendeződtek. Nyilván most tudod, hogy nem így volt ez, ezért nevetségesnek is találod az ötletet. Nem igaz?

  • #31757056

    törölt tag

    válasz lao ce #8494 üzenetére

    Most be akarsz állítani valami dedós tizenévesnek? Öreg taktika :D

  • #31757056

    törölt tag

    válasz dabadab #8496 üzenetére

    Jéé, te még itt vagy? Hagyományosan jó érzéked van a legjobbkor hozzászólni! :K

  • #31757056

    törölt tag

    válasz Dalai Láma #8498 üzenetére

    Én nem tudok róla, hogy létezik ilyen. Majd utánanézek.

    Egyébként meg ha már itt tartunk, a szelektív olvasás nem elsősorban az én műfajom, erre mi sem egyértelműbb példa, mint dabadab fórumtárs munkássága.

  • #31757056

    törölt tag

    válasz Dalai Láma #8500 üzenetére

    Köszönöm, elolvastam. Bár túlságosan meggyőzőnek nem találtam. Először is, mert mindegyik csak rajz. Az rendben van, hogy a bálna csontváza van a rajzon, de az Ambulocetus rajza, az vajon miből született? Egy csontból ami a bálnából származik, amiről feltételezik, hogy bokacsont? Ez még a konkrét faj múltját és jelenét illetően is csak egy kis részlet, és nem magyarázat a tényleges fejlődésére.
    A többi sok ezer létező fajjal kapcsolatos kérdésekhez pedig még inkább nincsen köze.
    Hogy miért is?
    Mint már korábban is utaltam rá, ilyen vagy ettől jóval több és egyértelműbb leletnek kéne mára gyakorlatilag hemzsegnie ahhoz, hogy elmondhassuk, hogy az evolúció bizonyított. Tömegével kellene felszínre kerülniük a felfedezéseknek, amik nincsenek sehol. Mégis az emberek tényként fogadják el, és tudományos alapnak vélik az elméletet.
    Ezzel az erővel azt is lehetne mondani, hogy az én egyik ujjpercem vagy a kulcscsontom hasonlít egy koalamackóéhoz, ezért a koalamackó az én elődöm.

    [ Szerkesztve ]

  • #31757056

    törölt tag

    válasz Dalai Láma #8503 üzenetére

    Az lehetséges, hogy halomra lehet találni és linkelni hasonló oldalakat, de mindegyik alapvetően csak ködös feltételezés, egyik sem tartalmaz valós és sziklaszilárd meggyőző érveket, amikre tényleg azt lehet mondani, hogy na igen, ez minden kétséget kizáró, valós felfedezés. Igazából csak egy alapvető logikus gondolkodás kell hozzá, hogy rá lehessen jönni, hogy valami nincsen rendben.

    Vegyünk egy alapvető példát, van neked karórád? Mindegy most, hogy ténylegesen van-e vagy nincs, tegyük fel, hogy van és mondjuk egy egyszerűbb Casio márkájú, számlapos, fémszíjas, elemes óra az. Maga a karóra gyártása jópár évtizedes múltra tekint vissza, és ahogyan fejlődött az óragyártás generációról generációra egyre nagyobb munka lett a dologban. Versenyeztek egymással óragyártó cégek, mérnökök tízei-százai tervezték a vekkereket, azért, hogy a piacból minél nagyobb szeletet hasítsanak ki, és a vásárlók igényeit minél jobban kielégíthessék. Valószínűleg a tervezési folyamat során bizonyos részlegekre is osztották a fejlesztőket, akik a burkolat, a mechanika, vagy a fogaskerekek fejlesztéséért dolgoztak. Majd miután véglegesítették a terveket, csak utána kerülhetett gyártósorra a munka, ahol minden folyamat egy előre pontosan meghatározott terv szerint haladt, mire az órák részei egésszé álltak össze, ezzel emberek százainak munkát adva. Aztán piacra dobás előtt a marketinges csapat igyekezett egyre kreatívabb ötletekkel próbálta bemutatni a termék előnyeit a fogyasztók számára, akik végül döntés útján választották ki maguknak árban és tudásban a legmegfelelőbb modellt.
    De ha végigmegyünk ezen a logikán, látható, hogy minden egyes műszaki cikkel, vagy autóval, házzal, repülőkkel, mittomén, bármi mással ugyanez a helyzet. Gondolom ebben egyet értünk.

    De csak tíz centivel kell odébb pillantanod az órádtól, és megláthatod a saját kézfejedet. A te kezed vajon mennyivel bonyolultabb funkciók betöltésére képes, mint az egyszerű, csupán időt és dátumot megmutató óra? Ugye, hogy milliószor többfélére, kifinomult mechanikai mozdulatokra képes, a jelenleg létező legbonyolultabb robotok is csak az alapvető mozgásait tudják leutánozni. De te ha rajzművész vagy, akkor pl festményszerű alkotásokat tudsz vele az agyadból a lapra közvetíteni, de mit mondjak akkor a zenészekről akik számtalan féle hangszereket szólaltatnak meg vele... Soroljam tovább mire képes még az emberi kéz?
    Ennek ellenére nekem azt próbálják beadni, hogy az emberi kéz csupán egy véletlen szerű evolúciós fejlődés folyamata során jött létre, magától, a semmiből. De az órád a kezeden az bezzeg hosszú évek tervezőfolyamatának a terméke. Ettől számomra már csak az a képtelenebb ötlet, hogy az ember sokrétű intelligenciája, tudása, tapasztalat és beszédképessége, szépérzéke, precizitása, profizmusa, és minden tulajdonsága a buta csimpánz agyából fejlődött ki egy véletlenszerű evolúciós fejlődés során mindenféle előre tervezett irányítás nélkül. Egy olyan evolúció során, melynek kizárólag az a célja, hogy a túlélés fent maradjon... Egyszerűen badarság.

  • #31757056

    törölt tag

    válasz Dalai Láma #8511 üzenetére

    A vakbélnek van funkciója, csak a mai civilizált ember számára már nem annyira lényeges mint pár századdal korábban. :) [link] De nem feleslegesen, sőt inkább céllal létezik.
    Egyébként ha már így túlzol, hogy milliónyi, akkor hadd engedjek meg én is magamnak túlzásokat, és had tegyem fel azt a kérdést, melyik az a maradék 999 999 db felesleges szerv még az emberben a vakbélen kívül, ami egyébként szintén nem felesleges?

    Logikusan meg tudod-e fogalmazni, hogy az intelligens tervezettség miért nem tudományos? Mert én meg tudom a kis eszemmel is, hogy miért az. Ellenben te csak azt írod le, hogy nem az, és kész. Meg, hogy ne kezeljük úgy.

    Az embert egy baktériumhoz hasonlítani, szerintem nem túl szerencsés. A Holdon található baktériumok közül egyik sem azért került oda, mert eldöntötték volna, hogy ők ott szeretnének lenni. A baktériumok mind egy-egy funkciót szolgálnak például az ember testében is. Túlzott mennyiségben persze károsak, és ez a tény is azt sugallja, hogy az intelligens tervezettségen kívül nem kis finomhangolási utómunka is volt egy test megépítése során.
    Hogyan lehet egy baktériumot sikeresnek nevezni, mikor az nem is érzi a sikerélményt, mert nem tudja végig gondolni, mert agya sincsen...?

  • #31757056

    törölt tag

    válasz Dalai Láma #8511 üzenetére

    Ja, és melyik baktérium, illetve egyáltalán melyik élőlény az, amelyik bonyolultabb és intelligensebb mint ember? :)

  • #31757056

    törölt tag

    válasz lao ce #8504 üzenetére

    Tegyük fel, hogy 49 éves vagyok. Mit fogalmaznál meg másképpen, ha mondjuk 28 lennék, és mit ha például 17?

  • #31757056

    törölt tag

    válasz lao ce #8515 üzenetére

    27 éves vagyok. Egyébként meg nem értem, hogy mi a zavarbaejtő... :) Zavarban akkor szoktak lenni általában, amikor valaki egy kicsit rámenős, domináns, vagy ijesztő, vagy ha valakit totál hülyének néznek. Én igazából ezek közül egyik sem vagyok.

  • #31757056

    törölt tag

    válasz lao ce #8517 üzenetére

    Értem. Bár még mindig nem egészen értem azt, hogy pontosan hogy érted, a koromhoz képest butaságokat mondok?

    Értem én, hogy miért sikeres, egy baktérium azért sikeres mert betölti a funkcióját. Elvégzi a dolgát, amire rendeltetett. A belekben például segíti az emésztést, a földben a táptalajt alkalmasabbá teszi a növények fejlődéshez, és a többi, ezernyi funkciójuk van nekik.
    Az ember számára a siker az, hogy valamit eltervez. Kitűz magának egy célt, és azt eléri, majd ezután elégedettség tölti el. Viszont például egy zeneszám megkomponálásának mi köze van a túléléshez? Semmi. Ergo evolúció során a zenei képesség miért alakult volna ki, miben szolgálja ez a fajunk túlélését?

    A madarak testi adottsága valóban egy csodálatos dolog. Az embernek ez nem adatott meg, de helyette kapott sokkal komolyabb agyat, így aztán tervezett magának repülőgépet, és eljutott végül olyan magasságokba, ahová egy madár sem juthat.
    Egyébként is az állat és az ember között mindig is óriási lesz a szakadék, az ember intelligenciája miatt. Az állat sosem fog eltűnődni dolgokon, képezni magát, 10 nyelven beszélni, fejlett technológiai rendszereket alkotni, stratégiákat kidolgozni, és még sorolhatnám.

    [ Szerkesztve ]

  • #31757056

    törölt tag

    válasz adequate_cou #8519 üzenetére

    Hát az igazság az, hogy én nem nagyon látok cáfolatot a mondandódban.

    Az emberi kéz képességei ellen a pókkal érvelsz, amely állat csupán egy-két feladatra alkalmas a tudásával. Tud hálót szőni, és beszövi hálóba a zsákmányát. Ennyi. A többit remélem nem kell magyaráznom... :)

    Oké dobjuk be a csecsemőt a dzsungelbe. 20 év alatt annyit fog tudni mint egy majom. De ha kihozod onnét a civilizációba akkor pár év alatt felfejlődik az emberi szintre.
    Ellenben ha egy majomcsecsemőt bedobsz az emberek közé ( :) ) megnézheted mit fog tudni 20 év múlva. Talán megtanul pár jelet amivel kommunikál, meg rájön arra, hogy nem lehet akárhova piszkítani... :)

    Senki nem mondta, hogy az ember mint lény, tökéletes. A felépítése, ahogy anatómiailag össze van rakva, az agyának a képességei, az ami tökéletes. A pók is tökéletes, a cél betöltésére, amiért létezik. Az, hogy ezt az egészet az ember barom módon nem úgy használja, ahogy kéne, az már egy másik téma, abba most nem megyek bele, de az korántsem tökéletes.

    A társadalom kérdésében meg hát azt kell, hogy mondjam, hogy csont nélkül visszafelé gondolkodsz. A társadalmat maga az ember hozta létre. Vagy úgy véled, hogy az már eredendően létezett? Hát nem... :) Ugyanolyan kérészéletű elgondolás, mint az, hogy most itt engem kisujjból megcáfoltál.
    Az állatok hada mikor hozott létre bármilyen társadalmat is, azontúl, hogy a természetben csoportokba verődnek, esetleg odúkba bújnak, vagy szerves anyagokból egyszerűbb menedékeket készítenek?

    Szerinted ezt a fórumot most amin írunk, ki hozta létre? :)

    Az elmúlt évezredek feljegyzései alapján melyik állatfajt láttad, hogy egy fikarcnyi lépést is felmutatott volna annak érdekében, hogy emberhez hasonló fejlett képességekkel rendelkezzen?

    [ Szerkesztve ]

  • #31757056

    törölt tag

    válasz adequate_cou #8521 üzenetére

    A reagálást köszönöm! Választ nem kívánok írni, mert utálok gépelni, és a fáradtságot sem éri meg. :N

  • #31757056

    törölt tag

    válasz adequate_cou #8523 üzenetére

    Azt azért még leírom, hogy miért. A hozzászólásod elején már elfelejtettél kitérni a legfontosabb válaszra amelyre a kérdés a következő: MIÉRT? Csupán ezt írod:
    Hát ne haragudj, de teljes mértékben egy akkor blődség, hogy csak na. Ez a Leibniz féle hozzáállás az ember anatómiájához igencsak mulatságos.
    De egy szóval sem írod az okát a fentieknek.

    Az ilyen témákban mint a vallás, vagy akár az ember létezésének oka, nem célszerű pont a "miért" kérdésre elhagyni a választ, és kijelentéseket tenni, és nem megindokolni a kijelentések okát érvekkel, érdemben.

    Egy biztos, napjainkban mindannyian óriási tudatlanságban élünk, függetlenül attól, hogy ki és mennyire próbál logikus választ adni a létezésünk okára, miértjére, hogyanjára, stb. Ezért tévelygünk összevissza mindenféle vallásokban, és saját magunk felállította elképzelésekben. Mármint azokra értem, hogy tévelyegnek, akiket ez egyáltalán érdekel. Mert a legtöbb embert nem érdekli, viszont az itt jelenlévőkről, és hozzászólókról elmondható az, hogy őket érdekli, különben nem lennének itt, és ez már önmagában is pozitív. Persze ez alól kivételek a csak néha beböfögők, és a lehülyézők, ők valószínű feszültségelvezetésre használják eme fórumot.

    Egy biztos, még belátható időn belül fény fog derülni az igazságra, és kívánom mindenkinek, hogy hamar jöjjön el ez az idő, mert tudatlanságban élni nem jó. Én sem szeretem ezt az állapotot. Talán akkor majd eszünkbe jutnak ennek a beszélgetésnek a részletei is. :)

  • #31757056

    törölt tag

    válasz 7600GT #8525 üzenetére

    Agyament gondolat, de kreatív! :DDD
    Viszont mindenképpen ez is a tervezést sugallja. Miszerint Isten (ha létezik) már előre úgy hangolta be az ősrobbanást (ha létezett) hogy a robbanás után létrejövő folyamatok a mostani állapotokat eredményezzék egy x idő alatt.
    Köszi, hogy itt jártál! :))

  • #31757056

    törölt tag

    válasz lao ce #8531 üzenetére

    Nos, ez az a pont, hogy nekem is fel kell tennem kérdést az életkorodat illetően, csak hogy mindenképpen én is tudjalak hová helyezni.

    nem hiszem hogy erted.
    azert sikeres mert tulelo.
    nincs rendeltetese, nincs olyan funkcioja hogy teged kiszolgaljon.

    Ezeknek a soroknak a megírása helyett, javaslom, hogy olvass inkább szakkönyveket ahol a baktériumokról és a baktériumok szerepéről esik szók. Látszik a reakciódon, hogy soha nem vettél még a kezedbe erről a témáról szóló könyvet. Annyit tudsz a baktériumokról csak, hogy vannak, meg, hogy mekkorák.

    intelligencia, miegymas amit itt istenitesz nem mas mint a bakteriumok felsobbrendusegenek bizonyiteka
    Gyakorlatilag most tudod mit csinálsz? Nézd csak meg magad. Az emberi értelmet lesüllyeszted a gondolkodásra képtelen baktériumok szintjére, majd ezeket a mikroorganizmusokat az egekig magasztalod, hogy micsoda rafinált módon vezetnek meg és használnak ki minket. Tudod mi ez? Science fiction, de még annak is gyenge...

    A többire ezek után egyszerűen felesleges bármit is reagálnom.

  • #31757056

    törölt tag

    válasz adequate_cou #8527 üzenetére

    És milyen tökéletesítéseket szeretnél? Tegyük fel, hogy lehetne például 20x optikai zoom-os szemünk. Jó kezekben hasznos lenne, de gondold csak el... Így is mennyi a hülye kukkoló. :D

    Vagy jó, legyünk sokkal erősebbek, gyorsabbak, masszívabbak. Valószínűleg ez hasznos lenne, de a bűncselekményre hajlamosakat mennyivel inkább motiválná erőszakos bűnök elkövetésére egy brutálisabb test.

    Az agyat meg egyáltalán milyen alapon cserélnéd le? Se te, se én, se Leibniz nem használta ki soha a képességeit, annak maximum csak pár százalékát. Azt sem tudod, hogyan működsz te magad, sem pedig én sem tudom... Csupán a helyzet az, hogy sajnos nehezebb megoldás megismerni, inkább azt mondjuk, cseréljük le. akár a házasságban, kis probléma bejön, irány partnercsere, aztán a válóper. :)

    Nyugodt lehetsz abban, hogy a jelenlegi test amiben élünk, tökéletesen alkalmas lenne egy harmonikus, kiegyensúlyozott, boldog életre. De erre csak kevesen szeretnék használni, vagy pedig nem tudják, hogyan tegyék. Ez van.

    [ Szerkesztve ]

  • #31757056

    törölt tag

    válasz 7600GT #8528 üzenetére

    Én viszont ezt most először olvasom élő embertől, mert nekem már régen eszembe jutott ez az ötlet, de nem mertem közzétenni. Láthatóan itt is a legtöbben hülyének néznek, mit tettek volna ezek után? :D
    Mondjuk aztán gyorsan elvetettem ebben a formában, mert az ősrobbanás alapvetően evolucionista elmélet. :K

  • #31757056

    törölt tag

    válasz Dany007 #8576 üzenetére

    Jó, hát neked, meg nekem, meg páraknak nem nagy szám ez, azt tudom. Nekem az a nagy szám, hogy szökőévben egyszer találkozom olyan emberrel aki hasonló dolgokon morfondírozik.
    Tulajdonképpen Istenről én még eddig egy szót sem írtam itt, habár ez vallás topik, szóval talán illett volna. :)
    Én csupán azt próbálom megértetni pár emberrel, hogy nem véletlenszerű folyamatok folyományaként létezünk. De látod, időnként hova jutunk, odáig lyukadtunk ki már az előbb itt a fórumtárssal, hogy a baktérium okosabb mint az ember... Hát na, van ilyen.

    Én sem zárom ki annak a lehetőségét, hogy az univerzumban nem létezhet még esetleg jóval több olyan bolygó, ahol lehetséges az élet. A Föld az egyik ilyen, pont akkora a mérete, pont olyan távolságra van a naptól, hogy jó a hőmérséklete, pont akkora a gravitációja, hogy a légköre állandó legyen, vagy ne illanjon el. Ózonréteg védi a káros sugaraktól, stb. De ha van is még ilyen vagy több hely, akkor is mindezek felett állni kell valakinek, aki az egészet úgy ahogy van, az irányítása alatt tudja.
    Biztosan nem véletlen az sem, hogy ilyen halandó számára leküzdhetetlen távolságra vannak egymástól a galaxisok. Valószínűleg önerőből soha az életben nem jutunk el olyan helyekre, de onnan se jut ide senki hozzánk. A fizikai törvényeket nem győzhetjük le, nem is mi alkottuk őket, valószínűleg sokat még nem is ismerünk. Aki azt állítja, hogy legyőzheti ezt a távolságot, az csak képzelődik.

    Nos, igen, valóban sok a kérdés. azt sem tudhatjuk, hogy volt-e egyáltalán robbanás? Semmi nem bizonyítja most ezt sem, csak egy feltételezés ez is. Lehet, hogy volt, lehet hogy nem volt. Valószínűleg a mi generációnk élete alatt erre még nem nagyon fog fény derülni.

    Igen, én pontosan értem, hogy mire gondolsz, és örülök is neki, hogy végre van itt egy ember aki láthatóan többre is használja az agyát, azonkívül hogy túlél vele. :K

    [ Szerkesztve ]

  • #31757056

    törölt tag

    válasz Dalai Láma #8578 üzenetére

    Köszi, hogy írtál. Ha hazajövök este, akkor reagálok mindenképpen, csak most mennem kell dolgozni. :((

  • #31757056

    törölt tag

    válasz Dalai Láma #8578 üzenetére

    Na megjöttem a munkából. Kicsit fáradt vagyok, úgyhogy lehet, hogy nem leszek tételes, meg egyébként sem szeretek idézni. :)

    A baktériumokról röviden. Nem arról van szó, hogy nem ismerem el a jelentőségüket, mert igenis nagyon fontos organizmusok, mint tudod, bizony komoly feladatokat látnak el, de mindegyik csak egyre képes, vagy maximum egykettőre, amire készült.
    Egészen más az, amikor valaki egy baktériumot az ember szintjére emel, vagy inkább fölé magasztalja azt. Szerintem érezhető a különbség. Olyan ez mint mikor valaki azt emlegeti hogy a "természetanya", vagyis egy fogalmat, illetve egy intelligenciával, személyiséggel nem rendelkező dolgot, olyan tulajdonságokkal ruház fel, ami csak egy személyre lehet jellemző. Szerintem ez nem normális dolog. Tudjuk már hol a helyünk... A baktérium az baktérium, a róka az róka, az ember az ember, a gépnek nincs lelke, az ember pedig személy. Ez minden csupán.

    Na látod, abban egyetértünk végre, hogy az univerzum nem a véletlen műve. :) Abban viszont nem, hogy ez hitkérdés. Hit nagyon sokféle létezik, mindegyiknek másik elgondolása van. Igazság viszont tutira csak egy van. És amikor majd egyszer k fog derülni az igazság (ha ki fog) akkor fogunk rájönni, hogy vagy mindegyik hit tévedett, vagy pedig csak egy nem. Több igazság nem létezhet, csakis egy, ez logikus, azt hiszem.
    Ellenben hazugságból lehet rengeteg, amennyit csak akarunk, annyit találunk ki.

    Én tudományos tényként fogadom el akkor is. Nekem személyes bizonyítékom, amit én ástam ki nincs. A tudásom a dolgokról mindössze pár év alatt elolvasott irodalmakból és megnézett filmekből merítem, vagy nálam sokkal okosabb emberekkel beszéltem. Illetve eleve logikusan gondolkodom, így voltak olyan dolgok, amiket magamtól raktam össze. Minden egybevetve, én meg vagyok győzve arról, hogy nem véletlen alakultunk ki, hanem tervezés eredménye vagyunk.
    Nálam eleve ott kezdődött az egész, hogy mindenre ami létezik, arra van logikus, kézzelfogható magyarázat is. Vannak dolgok, amiket egyszerűen meg tudunk magyarázni, mert nem kell sokat kutatnunk utánuk. Vannak dolgok amiket viszont baromi nehéz felfedezni, ilyen az univerzum is. Vagy a mikroszkópikus világ. Általában az ember, ha valami nagyba vágja a fejszéjét, akkor azzal magyarázza, hogy ez "természetfeletti", pedig semmi sem az. Számomra alapvetően kétféle dolog létezik, az egyik az aminek az okára már tudjuk a választ, a másik pedig az amire még nem...
    Igen, az tényleg nem valószínű, hogy minden faj egyedi tervezésű, ezt mi sem bizonyítja jobban mint a sokféle ló, póni, zsiráf, vagy pl már volt szó az elefántokról. Esetleg hasonlóság van eltérő fajok közt is. Lehet, hogy csak bizonyos mértékben változtattak rajtuk. Abszolút lehetséges. Ha például autóban megjelenik ugyanattól a gyártótól egy teljesen új modell, azt még építhetik régi alvázra attól... Nemde? :)

  • #31757056

    törölt tag

    válasz Dany007 #8580 üzenetére

    Igen, én a felsőbb lényt valóban Istennek gondolom, mert az Isten a leglogikusabb magyarázat. Nem pedig azért, mert a világ vallásai Istent hirdetik nekem. :)
    A fejlettebb civilizáció szerintem azért nem teljesen állja meg a helyét, mert annak a civilizációnak is valahonnét származnia kéne, annak is kell hogy legyen eredete. Mondjuk lehet hogy konkrétan mi egy fejlettebb civilizáció eredménye is lehetünk, de akkor annak a fejlettebb civilizációnak is kell hogy legyen alkotója. Az Isten egy logikusabb ok, hiába vannak közötte és közöttünk lépcsőfokok, mert az istenről mint fogalomról mindenki azt tudja, hogy az nem származott semmiből, az mindig is létezett, mindenható, illetve mindent tud. Isten létezésének egyedül nincsen oka, minden más dolog rajta kívül, valamilyen okkal magyarázható.

    Valószínűleg ezért a hozzászólásért most az idejárók 90%-a fog hülyének nézni, de vállalom. :)

    A golyós magyarázat ugyan logikus, de az azért nem elég jó példa, mert ott csak egy tényezőről beszélünk, arról, hogy betalál vagy nem.
    Ellentétben a földi lét egyensúlya megszámlálhatatlanul sok egymástól függő tényező miatt áll fent. Még jobban kifejtve, ezeknek a tényezőknek egyszerre kellett megjelenniük, ahhoz hogy működjön az egyensúly. Olyan ez mint például az egérfogó. 5 részből áll, de ha az egyik építőeleme nincs a helyén, akkor nem működhet, akkor már nem egérfogó, nem tudja megfogni az egeret. Láttál már valaha véletlenül, magától összeálló egérfogót? :)

  • #31757056

    törölt tag

    válasz Dalai Láma #8623 üzenetére

    Hát ahhoz azt szólom, hogy még mindig nem bizonyított, hogy a halból hogyan lesz emlős, a belső szerveiket és a génjeiket vizsgálva ez lehetetlen, egy "teremtéstörténet" ezt sokkal egyszerűbben megmagyarázza, vagy hívjuk inkább tervezésnek. (DNS-RNS kapcsolatról, illetve a DNS láncról ajánlott sok olvasás.)

    Valójában az a helyzet, hogy az egész eszmecsere amit itt folytatunk értelmetlen, olyan értelemben, hogy az idejárók szinte mind csak a saját igazukat fújják, és ezt a helyet arra próbáljuk használni, hogy megmutassuk, hogy mi mekkora frankó csávók vagyunk, ma itt mi megmondjuk a tutit, és mindenki más rosszul tud mindent, "minden tudománytalan, csak az nem amit én mondok", szóval ez nem eszmecsere.
    Ettől már csak az rosszabb amikor személyeskedésbe is átmegy, ezt szerencsére párunknak sikerült megőrizni, hogy ne így legyen, aminek nagyon örülök is!
    Éppen ezért én inkább nem is kívánom folytatni ezt, mert csak helyben járás már az egész. Majd egyszer, ha kiderül az igazság, akkor hajlandó vagyok beismerni, hogy tévedtem. Maradjunk ennyiben szerintem. :)

    Keress rá lao ce hozzászólásaira a keresőben, szűrés felhasználó szerint. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • #31757056

    törölt tag

    válasz Dany007 #8624 üzenetére

    Hát sajnálom, ha csalódást okoztam. :) Pedig tényleg sok mindenben hasonlít az elképzelésünk, vagyis inkább a részpontokat illetően.

    Én tényleg úgy gondolom, hogy az Isten mint mindenek felett álló, lehet egy kiindulópont. Na de miért? Ugyebár az logikus, hogy minden származik valahonnét, mindennek van kiindulópontja, de kell hogy legyen akkor egy abszolút kiindulópont, amiből végülis minden egyéb más kiindul... Ez tényleg akkora hülyeség? :)
    Jó, igaz, mondhatjuk azt is, hogy "Istent is valaki teremtette" de eddig fokozni már nem lehet ezt. Olyan ez, mint amikor a 100-at elosztod 3-mal, 33.333333333333333333333333333333 és végtelen 3-masok lesz a végeredmény... Ha úgy döntesz, hogy minden áron papírra akarod vetni a helyes eredményt akkor soha nem hagyhatod abba a 3-masok írását, örökké kell élned hozzá, és 3-masokat írnod mindvégig. :)

    Az a baj, hogy az Isten szót, mint tulajdonnevet, fogalmat, annyira elcsépelték, hogy sokszor szégyelljük kimondani is, nehogy bolondnak nézzenek. Meg egyébként is, mindig másoknak akarunk megfelelni.

    De térjünk vissza a lényeghez, szóval számomra logikus a fentiek miatt, hogy Isten áll mindenek felett, és mivel maga az intelligencia, és a személyiség mint megismert, létező fogalmak amik ránk jellemzőek, ezeknek szintén származniuk kellett valahonnét, így muszáj belátnunk, hogy Isten mindenképpen intelligens lény, és sokkal intelligensebb és okosabb bármelyikünknél. Tudom, szar beismerni, hogy tőlünk még valaki lehet okosabb, de ez van. :D Ezért aztán számomra értelemszerűbb az a bibliai idézet (pedig nem vagyok vallásos), hogy "Isten megalkotta saját képmására az embert", mint az az állítólag "tudományos tény", hogy az ember és minden vele járó tulajdonsága a vak véletlen eredménye.

    ui.: a világ legkeményebb tudósai, köztük például Einstein is, aki talán a valaha legmegbecsültebb minden tudósok között, is úgy vélte, hogy Isten az abszolút totál full góré. :D

    [ Szerkesztve ]

  • #31757056

    törölt tag

    válasz lao ce #8628 üzenetére

    Ezt nem bírtam ki :D

    kerlek irjal 5 olyan emberi cselekedetet amely nem a szaporodast, a tulelest vagy a "fajtarssal" szembeni elonybe kerulest szolgalja
    Zeneszerzés, festés, utazás szép helyekre, gyönyörködés valamiben, szex (védekezéssel :D )

  • #31757056

    törölt tag

    válasz Dalai Láma #8629 üzenetére

    A kvantummechankiáról nem sokat tudok. Van valami köze az evolúcióhoz?

  • #31757056

    törölt tag

    válasz Dalai Láma #8632 üzenetére

    Jó, köszi. :) A kvantum cuccokba nem nagyon ástam még bele magam, úgyhogy örülök, hogy feljött a téma. Legalább megismerhetek valami újat! Mondjuk a wikipédia elég sokat ír róla, többek között Einstein is említve van rajta, mint a foton felfedezője (illetve ő akkor még csak feltételezte, nyilván a technikai háttér 1905-ben még nem volt adott) a megalapozó kísérletek között: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • #31757056

    törölt tag

    válasz lao ce #8634 üzenetére

    Bocsi, ezt írtad pontosan:

    ez kb olyan logika mintha azt mondanam hogy neked az a funkciod hogy eletben tartsd a beleidben a bakteriumokat. miert ne lehetne mondani hogy az egesz tarsadalom, intelligencia, miegymas amit itt istenitesz nem mas mint a bakteriumok felsobbrendusegenek bizonyiteka. micsoda mestermunka a hatterben maradva tulelni evmilliardokat es biztonsagban meghuzodva ugynevezett intelligens fajok beleiben! urutazas? megvolt, a hordozotestek altal, kenyelmesen, biztonsagban. a hordozotest meg van gyozodve a felsobbrendusegerol, kozben egy marek bakterium ki tudja vegezni ot ha ugy dont. es majd ha a hordozotestek kiirtjak egymast azzal a hatalmas intelligenciajukkal akkor ugye a bakteriumok siman tulelik es esetleg megvarjak amig mas lenyek elszaporodnak.

    [link]

    Na szerintem meg ez volt az, amire nem nagyon lehetett mit mondani már. :D

    [ Szerkesztve ]

  • #31757056

    törölt tag

    válasz lao ce #8636 üzenetére

    Az meg se fordult a fejedben, hogy esetleg azért szerzünk zenét, hogy örömet szerezzünk vele valakinek? :) Minden csak túlélés, hát így szemlélni mindent, nem lennék a helyedben, már bocs, hogy ezt mondom...

  • #31757056

    törölt tag

    válasz lao ce #8639 üzenetére

    Nos, ha egy érvelésekkel egybekötött vita közepébe irodalmi elemeket fűzöl, olyan esetben számíthatsz arra, hogy a másik partner úgy véli, hogy ezt te tényleg valóban úgy is gondolod. :U Főleg ezen a kommunikációs csatornán, ahol hangulati elemet csak jelekkel közvetíthetsz, azzal is szegényesen. :)

  • #31757056

    törölt tag

    válasz Dalai Láma #8640 üzenetére

    Szerintem is. Egy biztos, olyan látszólagosan "felesleges" dolgokat tudunk, és olyan mértékben képesek vagyunk erre, hogy evolúcióval nem lehet magyarázni ennyi túlélést nem szolgáló képességet, miközben azt állítjuk, hogy az evolúció fejlődésének a túlélés a célja. Az életünk eredeti célja nem a túlélés, hanem az, hogy élvezzük. Persze manapság meg lehet érteni azt is aki csak túlélést lát benne, főleg ilyen nehéz időkben., De hát csak egyszer ennek is vége lesz. :)

  • #31757056

    törölt tag

    válasz Dalai Láma #8644 üzenetére

    Hát erre azt mondom, hogy mindenki élje úgy az életét, ahogyan azt jónak gondolja. A végén majd úgyis meglátjuk, hogy melyik volt az az életmód, ami leginkább a túlélést szolgálta. :)

  • #31757056

    törölt tag

    válasz Dalai Láma #8645 üzenetére

    És akkor még nem is említettél egy jó alapos berúgást például. Halomra rocsolja az agysejteket, a májat mérgezi, veszélyhelyzetekbe keveredsz. Hát na ez aztán például egyáltalán nem szolgálja a túlélést. Sőt a mai társadalomra inkább az önpusztítás a jellemző. Ismét csak az evolúciós céljaink ellen teszünk. :D

    És pl azok akik halomra verik a családjukat, a feleségüket, a gyereküket otthon? Az hogy szolgálja az egyedek túlélését? Vagy akik gyilkolnak mondjuk kedvtelésből, pl Sztojka Iván. Ők a túlélésért teszik?

  • #31757056

    törölt tag

    válasz Dalai Láma #8647 üzenetére

    Most már csak azt nem értem, hogy Krisztus követése miként egyeztethető össze az evolúció elfogadásával. Krisztus a Biblia főszereplője, amely könyv pedig a teremtést támogatja. Konkrétan te magad az evolúciót fogadod el, de mégis arra buzdítasz, hogy Krisztust kövessem?

  • #31757056

    törölt tag

    válasz Dalai Láma #8652 üzenetére

    Az én egyik régi gyerekkori pajtásom is annak idején LSD-t adott a kutyájának, meg ráfújta a marihuána füstjét, szóval még tévét se kellett néznem ahhoz, hogy ilyet lássak. :D És a kutya amúgy nem borult ki tőle, sőt inkább jól érezte magát. Legalábbis úgy tűnt. :)

    [ Szerkesztve ]

  • #31757056

    törölt tag

    válasz lao ce #8654 üzenetére

    Pedig akár erre is mondhattad volna azt is, hogy mondjuk életminőség javítása=jobb közérzet=kevesebb esély a betegségre=túlélés... :P

  • #31757056

    törölt tag

    válasz Dalai Láma #8657 üzenetére

    Olvastam az egész bibliát is, több fordításban is. Nem minden fordítást olvastam teljesen végig, mert a Károli például már zavaró volt a régies nyelvezettel, én meg egy modern pali vagyok. :) A teremtés leírásának ott tényleg nem az a célja, hogy a részleteire kitérjen. De még mindig fura akkor is, hogy ezt pont te mondod, mint evolúciót pártoló egyén.
    Egyébként meg vannak olyan részek az ószövetségben is, amelyek a tudomány felfedezéseit támasztják alá, pl Jób könyvében, a Zsoltárokban... Pontosan most nem emlékszem hogy hol, régen olvastam.

    Igen, elméletileg Jézus földre jöttének egyik célja az volt, hogy megmutassa, hogy maga Isten mit tenne a helyében (legalábbis én ezt hámoztam ki belőle) ha ő lenne itt, talán ilyen részek voltak benne, hogy "én és az atya egyek vagyunk" vagy valami ilyesmi ugye? Tehát magyarán pontosan ugyanazt tennék...

  • #31757056

    törölt tag

    válasz Dalai Láma #8660 üzenetére

    Persze, lehetsz akármi ami csak szeretnél, illetve hihetsz olyan nézetekben amit a legjobbnak látsz. És én mondom, hogy higgyél inkább az evolúcióban vagy kezeld akár tudományos tényként is, és ezzel együtt legyél ilyen rendes hívő ember, semmint hogy teremtésben higgy és közben csupa szemét dolgot csinálj! Mindenképpen sokkal értékesebb az első verzió.

    Azt megértem, hogy az egyházszervezetet nehéz megemészteni, és a példának okáért pedofil papok sem ezt segítik elő...

  • #31757056

    törölt tag

    válasz Dalai Láma #8662 üzenetére

    Fura, hogy a bibliában például pont sehol sem olvasni cölibátusról, vagy hogy az kötelező lenne, ezért sosem értettem, hogy ez honnét származik.

  • #31757056

    törölt tag

    válasz Dany007 #8667 üzenetére

    Dehogy nem érted. Pontosan tudod, hogy mire gondolok. :)
    Egyébként pedig az "istenképet" nem én magam találtam ki, hidd el én voltam az egyik legnagyobb istentagadó, ameddig aztán egy szép napon valaki logikusan pár mondatban be nem bizonyította nekem, hogy Isten márpedig van, és nem lehet ez mellett elmenni. Nem tudom már milyen szavakat használt az illető, de tudom, hogy életemben nem koppantam akkorát. Persze nem ennyi az egész, van még emögött jóval több információ, ami csak ezek után következett.

    A csillagászati adatokkal tisztában vagyok, sokat olvastam, pontosan úgy van ahogy mondod!
    Az atomokat is vágom.

    Az, hogy a számok osztásában meddig megyek el, az nem számítási kapacitás függvénye. :) A számítási kapacitás a még megoldatlan feladatok elvégzéséhez kell, a 100/3 pedig nem egy megoldatlan feladat, semeddig nem tart kiszámolni. Pontosan tudod azt hogy mi lesz a végeredmény, pontosan tudod azt, hogy a végeredmény végtelen 3-masok sokasága ezért nem leszel olyan barom, hogy egy egész életet arra szánj hogy 3-masokat írogass... :) Hanem úgy értelmezed az értelmezhetetlent, hogy egész egyszerűen beismered, hogy ez akármit csinálsz, akkor is végtelen 3-mas lesz, kész. Ha fejreállsz, ha meggebedsz, akkor is!

    Az ember, akármit csinál akkor is ember marad, fizikai teste van, ezért fizikai korlátok között él, azok közül nem tud kimozdulni. És szerintem ezzel együtt jobb is, hogy nem tudja megtenni, sok baj forrása lenne, ha még ezt is meg tudná... :) Igaz az, hogy már nagyon sok mindent felfedeztünk, a távoli galaxisoktól a kvark-okig, de egyszer úgyis elérjük a fizikai korlátainkat, lesz olyan "kicsi" amit már nem fogunk tudni megnézni semmilyen eszközzel sem. Mert egyszerűen lehetetlenség lesz, nem tudunk összébb zsugorodni. És majd ha lesz olyan kicsi ami mögé már nem láthatunk, akkor leszünk olyan fafejűek, hogy elkezdünk képzelődni, hogy mi lehet vajon ott, pedig sok energiát megspórolnánk magunknak, ha inkább elismernénk, hogy ennyi volt, önerőnkből elértük a korlátainkat, úgyhogy inkább most már ezek után a kérdéseinket feltesszük Istennek, majd ő elmondja nekünk, hogy mi a pálya. És hidd el, majd azon a ponton az is el fogja ismerni, hogy van Isten, aki mindvégig tagadta, mert egyszerűen kénytelen lesz, nem lesz végül más választása. :) Ez csupán idő kérdése.
    Ami a galaxisokat illeti, jelenleg a galaxis-halmazoknál járunk, felfedezték már, hogy ezek a galaxisok is szabályos rendszerekbe állnak be. Ettől nagyobb rendeződést most elvileg nem ismerünk, illetve nem tudunk róla.

    [ Szerkesztve ]

  • #31757056

    törölt tag

    válasz cucka #8672 üzenetére

    Nos, én nem vagyok vallásos, se vallásnak tagja, de olvastam a bibliát és most én is logikusnak találom a bibliában azokat a leírt részeket az evangéliumokban, amikor Jézus valamit mondott az embereknek, és hozzátette: "akinek van füle a hallásra, hallja".

    Kérdezd csak meg a srácoktól, akik ide járnak és sűrűn olvassák a bibliát. UGYE, TÖBBIEK, hogy van benne ilyen rész? ;)

  • #31757056

    törölt tag

    válasz Dany007 #8674 üzenetére

    Nézd, én leírtam amit akartam, az hogy számodra ez most semmit nem mondott, az ellen nem tudok tenni, én amit tudtam, megtettem. :) Lehet majd később megpróbálom még, de nem most.

    A bibliát illetően nem tudok behatóan nyilatkozni, mert mint írtam is, én sem vagyok vallásos, így nem is tudom neked azt mondani, hogy az az Isten az akiről a biblia beszél, az ugyanaz az Isten akiről én állítom. Csupán én is olvastam a bibliát is, sok más könyvvel együtt.

    Most sajnos tényleg nincs időm mindenre, mert megint megyek dolgozni, ezért kiragadok egy kis részt, pedig nem szokásom idézni:

    "Látod az ellentétet? Egy matematikai egyenletről elhiszed, hogy végtelenségig folytatódik, anélkül, hogy elkezdenél számolni"
    Számomra meg pont az a fura, hogy egy egyszerű matematikai feladatról te is elhiszed, hogy végtelen 3-masok a vége, az isteni végtelenséget és a korlátlan isteni hatalmat pedig mégsem tartod elképzelhetőnek, pedig ez is ugyanolyan egyszerű lenne, ez is ugyanolyan végtelen. De mint mondtam is, Dany! Csupán idő kérdése.... És most pedig irány a munka. :((

Új hozzászólás Aktív témák