Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz #31757056 #8621 üzenetére

    És mit szólsz ahhoz, hogy Isten az evolúció módszerét választotta teremtése eszközéül? Rengeteg kérdést vet fel, és sok mindent megmagyaráz.

    A tudomány sajnos nem ismer olyanokat, mint 'számomra logikus', 'nekem ez tudományos'. A tudomány nem ilyen szubjektív. A logika főleg nem. Számodra logikus, hogy Isten tervezte a fajokat, de egy másik ember számára abszolút nem logikus. Ezt láthatod is. Ő is nagy tudású szaktekintélyektől hallott és olvasott a témáról, sok filmet megnézett, esetleg aktívan kutat is.

    Nem tudom, mit írt lao ce a baktériumokról. De az is biztos, hogy nincs olyan általános fokmérő, ami szerint az intelligencia nagysága nagyobb erény lenne a gyors szaporodó és alkalmazkodó képességnél. Sőt, a keresztény tanításokból úgy vettem ki, hogy ezen tulajdonságok nem is érték-beli fokmérők. Okos-buta. Ez számunkra, emberek számára fokmérő, de ha kicsit általánosabban nézzük a dolgokat, láthatjuk, hogy a bacik túlélőképessége talán többet is ér, mint az intelligenciánk.

    Az ember egy majom faj. Nem a legbonyolultabb élőlény, nem nekünk van a legtöbb génünk. Nekünk az intelligenciánk magas. A termeszeknek pedig a társadalmi szervezettsége. (ebben mi sem vagyunk rosszak)

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Új hozzászólás Aktív témák