Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz #31757056 #8671 üzenetére

    hidd el én voltam az egyik legnagyobb istentagadó, ameddig aztán egy szép napon valaki logikusan pár mondatban be nem bizonyította nekem, hogy Isten márpedig van, és nem lehet ez mellett elmenni.
    Na, megosztanád velünk ezt a bizonyítást?

    És majd ha lesz olyan kicsi ami mögé már nem láthatunk, akkor leszünk olyan fafejűek, hogy elkezdünk képzelődni, hogy mi lehet vajon ott, pedig sok energiát megspórolnánk magunknak, ha inkább elismernénk, hogy ennyi volt, önerőnkből elértük a korlátainkat, úgyhogy inkább most már ezek után a kérdéseinket feltesszük Istennek, majd ő elmondja nekünk, hogy mi a pálya.
    Igazából a mostani technikai fejlettségünk is annak köszönhető, hogy nem Istennek tettük fel a kérdéseinket. Képzeld el, mennyi energiát spóroltunk volna, ha kijelentjük, hogy pl. az atomok az anyag legkisebb, oszthatatlan építőkövei és kár ezt tovább kutatni, inkább olvassuk a Bibliát útmutatásért, a kutatás fölösleges. Szerencsénk, hogy volt/van pár ember, aki nem így gondolkozik, és nem a Bibliában kereste a nem létező válaszokat arra, hogy hogyan működik a világunk.

    Amúgy meg mi van a számok osztásával vagy a végtelen tizedesjegyekkel? Egyáltalán mit bizonyít az egész? Nem látom, hova szeretnél ezzel kilyukadni.

  • Dany007

    veterán

    válasz #31757056 #8671 üzenetére

    Jaj, ez olyan szép. Amikor ennyi mindent írsz de semmit nem mondasz vele :)

    Pedig én kíváncsi lennék azokra a szavakra, amivel neked ezt bizonyította. És itt most nem egy felsőbbrendű lény létezésére gondolok, hanem azt a bizonyos Istent bizonyítsa, amelyiket a Biblia leírja és úgy, olyannak ahogyan leírja. (csak h a félreértést elkerüljük, én nem tagadom, illetve nem tartom lehetetlennek egy nálunk jóval feljebb álló lény létezését, de nem oly módon, ahogy azt a Biblia és a vallások leadják)

    Na, akkor mazsolázzunk:)

    A csillagászati példákat csak példának hoztam fel. Szemléltetésképp, hogy mindig, amikor már azt hittük itt a vége, kiderült hogy még messze nincs vége, sőt!
    Igen, a számok osztásában is pont az a lényeg, hogy tudod magadtól is, hogy nincs vége! Ez is egy példa a sokból, ami azt igazolja, hogy mindig - kivétel nélkül - van feljebb valami. Más kérdés, hogy foglalkozunk-e vele, vagy sem. Ahogy írtad, a számoknál tisztában vagyunk vele, hogy mindig van feljebb/lejjebb, pedig valójában sose próbáltuk még ki... (nem számolgattunk / írogattunk a végtelenségig) A vallásban terén meg pont azt mondod, hogy Isten a csúcs, nincs feljebb semmi, holott még magát Istent se láttad / hallottad, ismerted. Látod az ellentétet? Egy matematikai egyenletről elhiszed, hogy végtelenségig folytatódik, anélkül, hogy elkezdenél számolni - a vallásnál meg figyelembe se veszed az egyéb lehetőségeket.

    "És hidd el, majd azon a ponton az is el fogja ismerni, hogy van Isten, aki mindvégig tagadta, mert egyszerűen kénytelen lesz, nem lesz végül más választása. :) Ez csupán idő kérdése."

    Igen, ezt a bizonyos pontot már elértük évszázadokkal korábban. Akkor is mondhatták volna az emberek, hogy nincs tovább, itt vége. Ugyanis a molekulák, atomok felfedezése után rengeteg ideig nem találtak semmit. Szentül hitték, hogy az atom a legkisebb részecske! És ez az időszak nem csak pár évig tartott. De mégse mondták ezt a tudósok, és mégis megtalálták a kisebbet!
    Szóval annak a pontnak az eljövetele már eljött csomószor. Csak a tudomány közben fejlődött, tovább egyre tovább, és előkerültek az új felfedezések. Így ez is csak azt bizonyítja, hogy a folyamat az eddigiek alapján végtelen.
    Bár a (szuper)húrelmélet lehet a vége a dolgoknak. Miszerint minden egyfajta energia szálakból tevődik össze. Amelyek, egyesek szerint 11 mások szerint 26 (tér)dimenzióban történő mozgása / rezgése határozza meg a világ alkotóelemeinek a tulajdonságait.
    Többek között az LHC-ben erre is kaphatunk biztos választ...

Új hozzászólás Aktív témák