Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adequate_cou

    senior tag

    válasz #31757056 #8518 üzenetére

    Az ember számára a siker az, hogy valamit eltervez. Kitűz magának egy célt, és azt eléri, majd ezután elégedettség tölti el. Viszont például egy zeneszám megkomponálásának mi köze van a túléléshez? Semmi. Ergo evolúció során a zenei képesség miért alakult volna ki, miben szolgálja ez a fajunk túlélését?

    Ez így nem teljesen igaz véleményem szerint. A sok tízezer év alatt kialakult társadalomba beleszületett ember számára jelent elégedettség érzést egy cél elérése, ahogy ezen társadalomba beleszületett ember számára érték a zene.

    Dobj le egy csecsemőt a dzsungelbe, és ha túléli nézd meg 20 év múlva, semmiben nem lesz több mint más állatok.

    A fejlődés képességét csak generációk tudásának felhalmozása mutatja meg, az egy helyzet csak, hogy az emberé a leggyorsabb.

    Ugyanezt lassabb variációval tetten tudod érni az emberszabásúaknál, akik eszközöket használnak.

    Vagy ha már a kéz finom mozdulatainál tartunk, figyeld meg a pókot, hogy a teljes végtagjával milyen finom mozdulatokra képes miközben hálóját szövi.

    Van abban ráció amit írsz, de az érveid minden erőlködés nélkül cáfolhatóak, túl kellene lépned azon, hogy az ember mennyire tökéletes. Mivel nem ő az, hanem a kifejlett társadalom az amibe beleszületik.

  • lao ce

    aktív tag

    válasz #31757056 #8518 üzenetére

    "Értem én, hogy miért sikeres, egy baktérium azért sikeres mert betölti a funkcióját. Elvégzi a dolgát, amire rendeltetett. A belekben például segíti az emésztést, a földben a táptalajt alkalmasabbá teszi a növények fejlődéshez, és a többi, ezernyi funkciójuk van nekik."
    nem hiszem hogy erted.
    azert sikeres mert tulelo.
    nincs rendeltetese, nincs olyan funkcioja hogy teged kiszolgaljon.

    ez kb olyan logika mintha azt mondanam hogy neked az a funkciod hogy eletben tartsd a beleidben a bakteriumokat. miert ne lehetne mondani hogy az egesz tarsadalom, intelligencia, miegymas amit itt istenitesz nem mas mint a bakteriumok felsobbrendusegenek bizonyiteka. micsoda mestermunka a hatterben maradva tulelni evmilliardokat es biztonsagban meghuzodva ugynevezett intelligens fajok beleiben! urutazas? megvolt, a hordozotestek altal, kenyelmesen, biztonsagban. a hordozotest meg van gyozodve a felsobbrendusegerol, kozben egy marek bakterium ki tudja vegezni ot ha ugy dont. es majd ha a hordozotestek kiirtjak egymast azzal a hatalmas intelligenciajukkal akkor ugye a bakteriumok siman tulelik es esetleg megvarjak amig mas lenyek elszaporodnak.

    "A madarak testi adottsága valóban egy csodálatos dolog. Az embernek ez nem adatott meg, de helyette kapott sokkal komolyabb agyat, így aztán tervezett magának repülőgépet, és eljutott végül olyan magasságokba, ahová egy madár sem juthat."
    meg mindig az az allitas hogy a madarak biologiailag fejlettebbek mint az ember (szerintem). sajnos a repulot nem tudom beszamitani mint biologiai erv.

    "Az állat sosem fog eltűnődni dolgokon, képezni magát, 10 nyelven beszélni, fejlett technológiai rendszereket alkotni, stratégiákat kidolgozni, és még sorolhatnám"
    ennek sincs a biologiai fejlodeshez semmi koze.

    de ha mar itt tartunk:
    az allat is gondolkodik dolgok megoldasan.
    kepzik magukat, tanulnak.
    az emberek nem beszelnek allatok nyelven egyebkent. miert kellene az allatoknak az emberek nyelven beszelni?
    az allatok is dolgoznak ki strategiakat vadaszatra peldaul
    technologiai rendszereket meg nincs szukseguk alkotni. jol elvannak a nelkul is mert a termeszet az o rendszeruk.

    nicht kompot

Új hozzászólás Aktív témák