Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moma

    őstag

    válasz #31757056 #8571 üzenetére

    ne nagyon lelkesedj azért, mert, abból amit a 8525-ben ír, egyszerűen nem következik isten léte:
    ha (1) semmiből nem lehet semmi (2) valami van. akkor ezekből csak az következik, hogy valami mindig is volt. az nem következik, hogy ez a valami mi volt. ha feltette, hogy semmi nem volt "valamikor"(pl. az ősrobbanás "előtt"), akkor ezt itt csak max megcáfolta(abban az esetben ha (1) és (2) garantáltan igaz), de azt nem mutatta meg, hogy mi az a valami ami volt "korábban". szóval ez csak egy tök elemi következtetési hiba :DDD

    [ Szerkesztve ]

    we all deserve a bit of luck.

  • Dany007

    veterán

    válasz #31757056 #8571 üzenetére

    Ugyanmár. Ebben nem volt semmi új, se meghökkentő.
    Egyértelmű, hogy minden után van valami más. Ahogy írtad is, a semmiből nem nagyon lesz semmi sem.
    Ergo ha ezzel Isten létezését akarta volna bizonyítani, akkor utána egyből kezdheti is a következő kérdés bizonyítását, hogy Istent ki alkotta? Mert az ő levezetéséből adódik, hogy csakúgy nem lehetett, mert a 'semmiből nem lesz semmi'. Ergo azok után logikus kérdés, hogy Őt ki teremtette... És ezzel vissza is jutottunk ugyan oda, ahonnan elindultunk, csak egy szinttel feljebb.
    Az eddig is egyértelmű volt mindenki számára, hogy mindig van egy előtte és egy utána. Amolyan fraktál szerű végtelennek mondható világban élünk. Mindig van egy 'nagyobb hal'.
    Ugye naprendszerek, csillagok, ami galaxisba tömörülnek. Egy nagyobb halmaza ennek a galaxishalmazok, amikor a galaxisok tömörülnek halmazba. E fölött ott van az univerzum, ami több száz milliárd ilyen galaxist és így tovább.
    Ugyan ez kiindulhat atomi szinten. Ugye az elemi részecskék megalkotnak egy atomot. Az atomok egy molekulát, a molekulák egy-egy sejtet, a sejtek meg már szöveteket, a szövetek meg már egy élőlényt és így tovább és így tovább...

    Tehát eddig is egyértelmű volt, hogy az Ősrobbanás se a semmiből lett. A tudósok ezt a részt 'meg is hagyták' Istennek, mint teremtés. Viszont pont azért, amit az elején fejtegettem, a kérdés egy végtelen kérdéssorozatot szül maga után. Mert mi volt a robbanás előtt, és azelőtt? Meg azelőtt? És honnan jött az anyag? És az honnan jött? Ki tette oda? És őt ki tette oda? És így tovább...
    És pont ezért nem foglalkozik vele a tudomány, mert egyrészt megvizsgálhatatlan, másrészt nincs értelme, mert még ha fel is fedeznének valamit, az csak újabb kérdést idézne elő jóformán ugyan abban a témában.

    Az, hogy létezik egy felsőbbrendű lény valahol az univerzumban, az szerintem nem is kétséges. Én nem mondtam azt, hogy nem hiszek ilyesmiben, de közel sem úgy, ahogy azt itt a vallásosok hiszik.
    Elég belegondolni, ha létezik egy civilizáció, ami csak ~ 1000 évvel fejlettebb nálunk, akkor azok technológiai szintje számunkra elképzelhetetlen lenne. Nem csoda, hogy isteneknek hinnénk őket. Ezt már egyszer kifejtettem. De a lényeg, hogy az univerzum mérete és kora bőven megadja a helyet annak, hogy létezzen ilyen civilizáció.
    Elég csak a saját történelmünkbe gondolni. 1000 évvel ezelőtt vajon mit gondoltak volna az akkori emberek a mai technológiákról? MRI? Ultrahang, gépfegyver, rakéta, repülő, helikopter, éjjellátó stb...
    Na, mind1, remélem sikerült elmagyaráznom, hogy mire is gondoltam.

Új hozzászólás Aktív témák