Új hozzászólás Aktív témák

  • Allien

    veterán

    válasz catty21 #2736 üzenetére

    A Hál-ép-nek valszeg CSAK a vezetékhúzás volt kiadva (normál eset, ha jól tudom). Ezek után jönnie kellene egy T-s emberkének, aki "beüzemeli". De, soxor kavarodás van, főleg, ha az ügyfél utólag módosítgat a megrendelésen. Ez néha azzal jár, hogy pl törlik az egyik megrendelést, de ha az már mondjuk ki van adva, akkor jöhetnek a kavarodások. Amúgy, az, hogy hogyan lett össze tákolva a "vonalad", egy dolog. Ha az a vezeték több eres, sodrott érpárakból ál, netalántán árnyékolt is, akkor no problemo. Ha viszont régi szürke, és jó vékony, esettleg több kötés van benne, ami mondjuk ki van téve az időjárás viszontagságainak, ÉS egy határérték közelébe vannak az értékeid, akkor már számíthatnak ezek az amúgy nem apróságok. Nálam pl bőven van tartalék a hálózatba, jó közel vagyok a központ oldalhoz. Bérházban lakom, a vezeték régi, bár nem a legvékonyabb, de nem sodrott érpáru, ráadásul, össze van tákolva, mert tőbe el vágták, és utólag bele kellett kötni, majd ebbe lett bele toldva készülékzsinór (ami jelentőssen rontja az értékeket), és mégis, lazán megy az itv-m, meg a netem is. :DDD Van, ahol meg már ettől behalna. Tehát, néha az is megoldás lehet a problémáka, ha a hgw/adsl modemet minnél közelebb helyezik a konnektorhoz. Csak, akkor esettleg sokkal hoszabb UTP CAT5-s kábelt kell huzogatni, és asszem ez pl az adsl-nél az ügyfelet terhelné talán, nem tudom (szereldmagad adsl-nél tutira). :B De az iptv/vdsl-nél is vannak hasonló távolsági megkötések, és a sattv-nél is lesznek. Ja, amúgy raktak fel szűrőt? (kis szürke doboz)

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Új hozzászólás Aktív témák