Új hozzászólás Aktív témák

  • Tav-Csoves

    őstag

    Sziasztok!

    Holnap jönnek hozzánk bekötni az új optikás netet, az időpontegyeztetős mondta, hogy a munkalapon Sagemcom fast 5655 router szerepel.
    A telekom oldalán található pdf alapján a router a 192.168.1.1 címen fog üzemelni.
    Jelenleg egy 192.168.8.1 címen üzemelő Huawei B525 router ad netet, a házunk hálózatának, aminek a fő Asus routere a 192.168.1.1 címen üzemel, ez a DHCP Server is.
    Holnap nem leszek itthon, csak idős rokonok, és ha rádugja az Asus kábelét a Sagemcom-ba, akkor az 192.168.1.1 miatt IP ütközés lesz.

    Kérdésem:

    - A Sagemcom üzemelhet e 192.168.8.1 címen?
    A szerelő távozása után hogyan tudom managelni a Sagemcom routert? - admin+password-ot tud e valaki nekem adni?

    - Mindig keverem a NAT és a nem NAT-olt címet, ha szeretném távolról elérni a hálózatot, a szerelőnek írt levélben melyiket is kérjem? :B

    - Továbbá kérhetem a szerelőt, hogy Modem/bridge módba állítsa a Sagemcom-ot? -> Ha ez megtörténik, mit látnék ezesetben a Sagemcom-ból, és hogy tudnám elérni? - tehát arra gondolok itt, hogy legalább újra tudnám indítani hibaesetén? - mert fizikailag nem fogok hozzáférni könnyen a dobozhoz, mert a padlásban lesz.

    - Bridge állásban lehetséges hogy PPPoE bejelentkezés lesz?
    Távolról be tudom állítani az Asus-t a jelenlegi statikus 192.168.8.100 címről, PPPoE-re.

    A kéréseimmel, a szerelőhöz egy levélben fogok fordulni, és megadom majd rajta a telefonszámom is.

    nagyon szépen köszönöm a segítségeteiket!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák