- EU: a Facebook, a YouTube és az X is többet tesznek a gyűlölet ellen
- Donald Trump a tech szektort is felkavarja, Musk vihetné a TikTokot
- A fizetett hirdetésekre nem terjeszti ki a Meta a közösségi jegyzeteket
- Gyerekek, adatvédelem: kiegyezett a Genshin Impact kiadója az USA-val
- Jót tett a Netflixnek, hogy nyitott a sportok felé
-
IT café
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
ricsip
addikt
válasz alaves #60698 üzenetére
600+ ezer pénzt nem olyan sűrgős nekem esetleges selejtre eltékozolni :) szóval utána akarok járni alaposan, csak nem akarok beleesni itt is a hónapokig fórumokat túrok betegségbe. Van az embernek millió más dolga is a mindennapi életben mint a kurva tv-hez tanulmánykörútra indulni.
-
-
alaves
addikt
válasz ricsip #60692 üzenetére
Ha nem sürgős, akkor ezeket ajánlanám még megfontolásra egy jó akció keretében:
- LG OLED65G1 - ez az amely biztosan evo kijelzővel szerelt
- Sony 65A80J
- Panasonic 65JZ1000
- Philips 65OLED706Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]
-
ricsip
addikt
Sziasztok. A "régi" (2014/2015) Samsung 48-os LED tv-met szeretném lecserélni egy bombasztikus megjelnítésű OLED-re. Nappaliban lesz. PC-t nem valószínű h. kötök rá (esetleg szökőévenként 1x), inkább csak TV-t ill bluray-t (most még csak 2K de lehet beszippant a 4K UHD is) néznék vele. Természetesen jó ha tud SMB-ről (NAS) is lejászani x264 filmeket gond nélkül.
Ez az "LG OLED65CX" sorozat ami most szembejön velem mindenhol, és megéri árban gondolom? A C11 az már idei 2021-es széria, még irreálisan drága, és nem tudni a defektjeit. Ahogy olvasom az LG CX-nél (is?) magas a selejtarány, ez bizony 1 rizikó. Legszívesebben nem fizetném ki teljesen, csak ha már megy legalább fél éve gond nélkül.
Ahova tervezem lerakni, ott 3,5m-ről fogjuk nézni. Illetve van 1 b opció alternatíva ahol viszont 4,5m-ről.
Olvasom h. van pofájuk nyomorult 100mbit-es csatlakozót rárakni fél milliós - 1 milliós TVkre, ez igaz? Mikor a 4K UHD filmek bitrate-je már 70+ megabit/sec-nél jár, amit wifivel meg kb. esélytelen stabilan hozni ha bármi más is lóg az AP-n.
A beégésről OLED-nél olvastam, a panel beszarik bármikor, értem. Mi más nyűgje van ezeknek, amik majd csak otthon derülnek ki kidobozolás után ("hoppá b+ erre nem gondoltam")?
A beépített hangszórója mindenképpen kiváltandó, ha blu-ray filmeket akarok rajta nézni? Jelenleg egy edifier R1250DB-re van rákötve a samsung SPDIF-en keresztül, és ennél már belefutottam h. nagyon szarul szól a beszéd a filmeken. A blu-ray filmeken levő mindenféle DTS-Atmos-MasterAudio szabványokkal mit tud kezdeni külön erősítő használata nélkül ez a TV? Remélem egy sztereo Dolby Digital 2.0-nál okosabbat ki tud hozni a gyári felszereltségből is?
Ha bővíteném külső hangcuccokkal, akkor a talp elé raknám pl. a középső hangszórót. Akkor viszont nem mindegy milyen a talpa ezeknek, oda fog-e férni a hangszóró anélkül h. kitakarná a kép alsó közepét.Nagyjából ennyi. Az LG-nek külön dedikált OLED topic miért nincs?
[ Szerkesztve ]
-
-
Abel-0101
aktív tag
válasz Pro Koryak #60687 üzenetére
Hát a meglátásod nem igaz, Samsungom van, attól hogy nem gyárt a Samsung Oledet konkurens Tvt csinál.
Szimplán az a k*rva idegesito hogy nem all masbol az olded topik, hogy a hisense, tcl igy jo ugy jo, de az LG egy szar, marha nem a legalja minőség az Lg de hagyjuk, nem szeretnék belemenni én is a márka harcba.
Tegyünk úgy pontot a téma végére, hogy az összes belföldi Tv-nek vannak hiányosságai, előnyei hátrányai, de végül ott vagyunk hogy mindegyik túl van árazva... -
Mankó
veterán
válasz ReFleXx #60683 üzenetére
Szép vélemények vannak. Vétel előtt úgyis kiderült volna, mert én is utánanézek már mindennek. Ez esetben majd megkérdezem akkor a lakás biztosításnál (AB AEgon), hogy mi a helyzet. Lehet ott még kedvezőbb ajánlatot kapok.
viera
"Nálam is ki van kapcsolva minden képjavító." - Na és az IFC?
A Panasonic képe nálam is odabasz egy normális minőségű filmnél, vagy Series X-el. A mozgása lehetne kicsivel simább, de az már csak Sonynál lesz jobb szertintem.
Az LG CX-e csak a hdmi 2.1 miatt csábított, meg a kicsivel hosszabb gari. -
-
Abel-0101
aktív tag
válasz Pro Koryak #60680 üzenetére
Nem csak ő, es engem ez zavar, Samsung, panasonic utobbi par hónapban se volt 10/10
-
viera
őstag
válasz ReFleXx #60681 üzenetére
Így van,én is a garancia lejárta előtt 2 hónappal kötöttem a Panasonic-ra.Az LG-re is fogok kötni mert nekem megér +2 év 20000ft-ot.
Mankó: Nekem a Panasonic-nak kicsit simábbnak tűnik a mozgása a CX-hez képest de nem nagy a különbség.Nálam is ki van kapcsolva minden képjavító.VT-60-as plazmáról váltottam Samsung Q9 QLED-re de néhány nap után megbántam és inkább vissza vittem. Engem zavart nagyon a mozgás meg a fekete sem volt az igazi hiába volt zónákra osztva a háttérvilágítás.Utána vettem egy LG B8-at ami már ehhez képest nekem sokkal jobban tetszett de a képi világa számomra nem volt az igazi.Ehhez képest a CX jobban tetszik,kellemesen csalódtam benne. De az LG többnyire Netflix-re van használva.A webOS szerintem jobb mint a Panasonic kissé fapados rendszere de engem az FZ-800-on csak a képminőség érdekel mert azon 4K Blu-Ray megy meg PS5.Számomra a Panasonic képi világa tetszik a legjobban ezért is maradnék annál csak nagyobb méretben.Soha ne mondd,hogy soha!!!
-
Mankó
veterán
válasz ReFleXx #60681 üzenetére
Nekem a +3év kiterjesztett 29k, még az sem vészes, havi ezrest nekem simán megér, hogy nyugton vagyok, meg eladáskor is biztos nyom a latba.
Az 5 évre kiterjesztett balesetis 66 ezre azért már nyögvenyelősebb lenne. Azt majd egy következő tv-nél, ami még kitudja mi lesz, Sony vagy Pana lenne a terv , csak a fránya áruk közelíthetne az elfogadható felé. -
ReFleXx
addikt
ha jol latom akkor egy 3 ev garancias TV eseten meg lehet kötni a kiterjesztett garanciat a vasarlast követő 2év 10. hónapjáig? Mondjuk 2és fél éves korában már látod hogy még megtartod a tévét pár évig vagy eladod hamar igy el lehet dönteni hogy akarsz-e +2évet kötni rá. Meg olyan 19k az 55"-s OLEDre a +2év annyit megérhet.
2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"
-
Mankó
veterán
Köszi szépen a garis ötletet. Mindjárt utána is járok.
Ha van LG CX-ed és Pana FZ800-ad is írhatnál egy kis összehasonlítást kép minőség és mozgás megjelenítéssel kapcsolatban! Nagyon érdekelne a különbség egy tulaj szemszögéből.
Sony LCD után a Samsung Q80-as Qledjét állítgattam 3 hónapig, aztán csere Panasonic Oled. Nem bántam meg. Bár mozgás megjelenítésben még mindig visszasírom a Sony-t. Nálad hogy van beállítva a mozgás?
Nálam Mpeg, Zajszűrés, Felbontás javítás KI, IFC Egyedi 5, 8Pro Koryak nem lesz csere, kiderült hogy tartozás van az utód CX-re, ebben a mai világban pedig meg nem játszunk ilyennel.
BaLee: Dinamikus kontrasztot OFF-old ki!
[ Szerkesztve ]
-
BaLee
addikt
Engem érdekel mindenképpen. Igaz csak 55" de gondolom nem sok különbség van.
Jó azt tudom, hogy minden panel más amúgy.LG CX-nél maradva. Megnéztem hétvégén a trónok harca 8. évad 3. részét amikor az éjszakai csata van és Dolby vision meg minden de tök zavaró volt, hogy állítgatta a fényerőt a TV különböző jelenetek alatt. Ezt ki lehet valahogy kapcsolni? Nem zavar, ha emiatt sötétebb marad az adott jelenet de az nagyon zavaró, hogy a jelenet közben világosodik meg sötétedik a kép...
[ Szerkesztve ]
-
HeZ_
csendes újonc
Ennyi LG OLED TV fikázás és kákán csomókeresés mellett érdekel valakit 65CX3 Media Markt általi kalibrálás beállítások ("ISF sötét helyiség" és "ISF világos helyiség" nevű képbeállítás)?
A TV-nek egy baját látom eddig: nem 77 inch-es . -
viera
őstag
válasz Pro Koryak #60670 üzenetére
Igen,maradok a Panasonic-nál csak nagyobbat szeretnék.Én teljesen elégedett vagyok vele.
Amikor az FZ-800-at vettem akkor közvetlenül előtte volt egy LGB8 meg egy Q9-es Samsung de mindegyik 1 hetet bírt ki nálam.
[ Szerkesztve ]
Soha ne mondd,hogy soha!!!
-
viera
őstag
-
viera
őstag
Itt tudsz rá kötni még 2 év kiterjesztett garanciát.A Panasonic-ra én is itt vettem még +3 évet.
Nekem is CX van csak 55-ös és szintén Telekom-os vásárlás de kötni fogok rá még +2 évet.
Az enyémnek egyelőre semmi baja de annyira nem is érdekel mert az FZ-800-at szoktam én használni.Egyébként jövőre én is tervezem lecserélni csak jó lenne ha a Panasonic is csinálna legalább 77-es méretet. Egyébként már van vevőm a 65FZ-800-ra és 350e ft-ban egyeztünk meg.[ Szerkesztve ]
Soha ne mondd,hogy soha!!!
-
alaves
addikt
válasz Per Degaton #60619 üzenetére
OLED754-en: ASBL teszt PC-vel: 25 OLED fény, címkézetlen HDMI, 'szabványos' és 'monitor' képüzemmódban is: az ASBL 5 perc inaktív állapot elteltével kapcsol be és 5-8 percig fokozatosan csökkenti az OLED fényt 0-ra (vagy az alá). Egér mozgatásra és billentyűzet lenyomására (gépelés oldal mozgás nélkül) az ASBL nem kapcsol ki. Egér középső gomb két kicsi léptetésre kikapcsol az ABSL.
[ Szerkesztve ]
Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]
-
alaves
addikt
válasz kircsi21 #60650 üzenetére
Látom, de nem gondolnám, hogy egy esetleges beégésnél belekötnének a halasztott kompenzációkba. Még az is lehet, hogy nálam azért 0 a halasztáshoz beírt szám, mert még az első halasztás előtt lefuttattam a 'Maradékkép törlése' eljárást (JB count) (erre biztosan emlékszem).
Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]
-
adm
őstag
másik hdmi port a tvn? új ez a tv, ha nem: factory reset?
ilyen szinten nem ismerem a gamer laptopokat, nem kavarhat be a laptop saját kijelzője? tükrözöd vagy kiterjeszted?van lehetőséged kipróbálni a laptopot egy másik hdr képes tv-vel?
de ez itt már off.16core - 32thread - 64gb
-
adm
őstag
a hdrt kellene valahogy kibogozni, sdr-ben az egekig emelheted a fényerőt attól wow érzésed nem lesz.
mondjuk a sötétnek találod is tág fogalom, a wow érzés maradt el hogy ez egy oled vagy konkrétan félhomálynak néz ki a nappali futam is? g-syncet bekapcsolható?
c1-ről tudok nyilatkozni, a gameoptimiser előtt sem kellett a tvn semmit sem állítani, driverben hdr és gsync on és kész. aztán finomhangolás subsamplingnál a saját prefenrciád alapján.
#60657 2018
hdr hatás profil?[ Szerkesztve ]
16core - 32thread - 64gb
-
adm
őstag
a laptop megvolt? vagy a gamer laptop automatan érzékeli?
bekapcsoltad a gépház/kijelző/windows hd coloron belül a hdr használatát azon a kimeneten amin a tv van? mert ha nem eddig sdr-ben ment...#60655 2018
felismeri a tv-t a driver? kiírja hogy lg electronics lg tv sscr stb. ?[ Szerkesztve ]
16core - 32thread - 64gb
-
2018
senior tag
válasz Abel-0101 #60651 üzenetére
Udv vegul egy jo darabig a tv elé raktam tartóra a g733qs laptopot es az lg bx oled 2020as tvre csatlakoztattam. Tul sotetnek tartom a forzat. A gaming beallitas profil nem az igazi. Valaki tudna segiteni szamitogephez beallitani a tv-t? 4k 120 hz high speed kabellel kotottem ossze.
-
Elektrosokk
veterán
Nagyon köszönöm mindenkinek aki reagált!
Az èlet sport vagy szórakozás! :)
-
salapp
addikt
válasz Abel-0101 #60645 üzenetére
Nem nagyon van mihez viszonyítani, mert míg tömegével szabadulnának a tulajdonosok az LG OLED tévéktől, Pana, Sony nagyon-nagyon ritkán bukkan fel. Mihez lője be az árat? VA paneles LCD tévékhez vagy QLED, NanoCell vagy ULED kamu technológiai megnevezésekkel operáló koreai, kínai szutykokhoz? Nem is olyan egyszerű egy két-három éves normális OLED-et beárazni.
Cathrine Tate: -Computer says: nooo!
-
Abel-0101
aktív tag
válasz salapp #60644 üzenetére
Vagy megnézed a többi hirdetést, illetve a jelenlegi új árat, és aszerint árazod be, te magad.
Sose értettem azt, aki oda írja hirdetésébe, hogy ennyiért vettem "1évvel ezelőtt 2", ő maga írta be az ellenérvet a szövegébe...
Nem az a lényeg ekkor mennyi volt, hanem, hogy most mennyi...
(Videokártya eladásban ugyan ez van...) -
salapp
addikt
Két évet adtak, mások írták, hogy az LG-nél is van valami jótállás kiterjesztési lehetőség, ha van, kérdés, a vásárlás után hány hónapon belül lehet igényelni...Idén pedig új szabályok szerint 250ezer forint felett 3 év a kötelező jótállás.
A Pana meghirdetési árának tervezéséhez lehet írni a beárazás topikba javaslatokért.
Szerintem, mivel hárommal ezelőtti modell, talán úgy 350ezer körül lehetne elkezdeni hirdetni, de majd ott megmondják.[ Szerkesztve ]
Cathrine Tate: -Computer says: nooo!
-
Mankó
veterán
válasz salapp #60641 üzenetére
Hát az remek, akkor lehet mégis rá kell néznem arra a CX-re a több gari miatt?. Különben mennyi gyári garanciát ad az LG? Avagy lehet azt hosszabbítani? Egy telekomnál vásárolt modellről van szó.
Mit lehet elkérni eladáskor egy Panasonic 65FZ800-ért, még 2 hónap gari van rá és hibátlan, doboz mindene meg van természetesen.
-
salapp
addikt
válasz no!smak3r #60636 üzenetére
Már a második után kérhetted volna vissza a vételárat, nem? Én tuti nem szenvedtem volna már harmadjára sem vele.
Mankó: Mivel minden OLED tévében jelenleg az LG Display gyártó paneljei vannak, ezért bármikor, bármelyik betojhat sajnos.[ Szerkesztve ]
Cathrine Tate: -Computer says: nooo!
-
Mankó
veterán
válasz no!smak3r #60636 üzenetére
Ez azért elég elkeserítő és szmorú is.
Na és amelyiknél jó a panel, az is később elcsesződhet nagy eséllyel vagy csak lutri, jogy kifogjunk egy jó panelt?
Amiket láttam hibás paneleket ott a szürke 5-10-15%-os képen elég durva hibák voltak, meg a kép szélein voltak elszineződések, ez a tingtin vagy mifene. Van valami más is amikre figyelni kell?
A szóban forgó tv-ről kapott képek eddig biztatóak, persze majd a tényleges teszt fog dönteni. -
no!smak3r
kezdő
válasz Elektrosokk #60637 üzenetére
Az 5. panelem Sony A8 lett. A szervizes intézi, szakvéleményt ír, LG központtal e-mailezés, telefonálgatás és a vége, hogy adnak egy igazolást amivel vissza lehet menni a bolthoz ahol visszaadják a vételárat.
-
Abel-0101
aktív tag
válasz Elektrosokk #60637 üzenetére
Nem, mindegyik panel, kijelző meghibásodhat, mint bármi, bármikor.
Mivel jóval több az eladása az LG-nek jóval több lesz a meghibásodás is. -
no!smak3r
kezdő
-
Methox91
junior tag
válasz Elektrosokk #60633 üzenetére
cxnek fele minimum selejt paneles. Maga a tv jó de csak akkor érdemes megvenni ha nemgond a többszöri panelcsere vagy a visszaküldés.
-
Mankó
veterán
Ismerősön keresztül venném, nagyon jutányos ron. Októberi vétel, ezért az árért kár lenne kihagyni.
Mindenképpen kifogom tesztelni, mert a sok panel hiba elvette a kedvemet.
A Pana képe gyönyörű, az összes többi tulajdnoság aa felejthető kategória. Menü, távirányító, küllem,, hang.jookomak: a jó ára miatt cserélnék, meg hogy több rá a gari. Újonnan meg se fordulna a fejemben a csere, úgy semmi értelme nem lenne.
Bár ez is kérdéses, mert a telekomos papíron csak 1 év garit írnak. Na majd ennek utána kell járni az LG-nél. -
adm
őstag
tv(/audio) fronton vélhetően még mindig ez van többség fejében. hogy ez vélt vagy valós az más kérdés, de ezt biztosan kikutatják és butaság lenne nem kihasználniuk. ha nem így lenne, pár tv generáció alatt büntetne a piac. és igen, mindig kihagyjuk a különbségek közül hogy a g1-ek már gyárilag kalibrálva érkeznek, egyértelműen feljebb tolták az egykori E sorozat helyére.
nincs mindenhol ez, mobilban mindkét japán gyártó elbukott, de pl. más területen a panasonic vrf rendszerei nagyon jók, a sony meg képalkotásban alkot nagyot.
és az sem véletlen hogy egy tömeggyártó és nem egy prémium gyártó vette meg a szabadalmat. itt az oled 25 éves története, ezen látszik mennyire összetett a fejlesztés.
a legjobb példa hogy az lgchemnek a dupont-tal kell kooperálnia hogy előre jusson, holott egy csomó más területen a legnagyobb konkurensek. a világ egyik fele a dupont corian-ra a másik az lg himacs-re esküszik.
#60624 ΞΔGLΞ
azt sem látom ennyire feketén fehéren, hogy ez fejlesztetlenség lenne.
nem tudjuk hogy a sony és a pana pénzzel kívül beszáll-e valamivel a üzletbe. simán benne van hogy elektronikát ők fejlesztenek és abban ők járnak egy generációval előrébb. de a sony pl a világ legnagyobb képalkotó gyártója, ne csodálkozzunk hogy előrébb járnak.16core - 32thread - 64gb
-
ΞΔGLΞ
nagyúr
Igen, erről még a múlt nyáron írtam, amikor az AG8 tévét visszavittük és helyette GX lett a lányoméknak. Mivel friss volt az élmény, igen csak el kellett tökölni, hogy legalább hasonló szintre lehessen beállítani a GX-et.
És arról is írtam, hogy egymás mellett volt a CX-szel, többször megkérdeztem az eladót, hogy ugyanaz a demó miért sokkal szebb a sony-n, de állandóan csak terelt. Ezért lett a legnagyobb bánatára a sony választva, de sajnos azon a tévén a droid egy optimalizálatlan foshalmaz volt, ezért elálltak a vásárlástól és a GX lett elhozva, amin kétszer is cseréltek panelt, végül ők is csereutalványt kaptak és vettek egy jóval faszább HZ2000-et.Nem a dobozból kivéve volt a lényeg, hanem nem lehetett egyszerűen azt a képminőséget beállítani, amit az AG8 tudott.
Nagyon fárasztó LG fan vagy, fizetni kellene a cégnek neked, még azokat a tévéket is bevéded, amit az életben nem láttál, nem a tied, de ha LG, akkor megírod a frankót. hátb+ezröhej...
[ Szerkesztve ]
-
Mankó
veterán
Én is a képminőségen agyalok. A 2018-as Panasonic FZ800E képminősége ugyan pariban van e az LG CX-cel? Na és a mozgás melyik felé billenne?
Lehetőségem lenne szinte árban cserélni most LG-re, de annyi negatív tapasztalat van az CX-xel, hogy teljesen elbizonytalanított.
Szerintetek? -
-
ΞΔGLΞ
nagyúr
És pontosan mivel, mely márkákkal kell összehasonlítani azt az árképzést, amit leírtál?
Mert még egy "fapados" AG8-nak is, dobozból kivéve azonnal szebb képe van, mint pl egy LG-nek.
Igaz, hogy a droid rendszer elég gáz ezen a készüléken, de a képminősége egyszerűen jobb, mint pl a CX-nek.[ Szerkesztve ]
-
krx21
nagyúr
Ha most a HZ2000-re gondolsz, az közel sem azonos árban van…
A grafikonhoz azért erőteljesen hozzátartozik az is, hogy a fórumnak simán adhatnánk “hol keressük a hibát az Oled panelon címet”…
Minden TV technológiának megvolt az achilles sarka. Valamint még mindig nem látom bizonyítottnak, hogy Panasonic vagy Sony Oled TV-n ne lennének hasonlók…[ Szerkesztve ]
-
ΞΔGLΞ
nagyúr
japán márkák, sajnos ugyan azon összegért, ma már kevesebbet raknak le az asztalra mint a koreai társuk
Ahha...
Csak pillanatnyilag magasan jobb panelt (házon belül megbuherált) és kiváló képminőséget raknak le arra bizonyos asztalra, mint, pl az LG! Aki szintén megtehetné ezt, ha értene hozzá. Vagy lehet, hogy ért, de szarik rá, inkább panelt cserél orrba-szájba. :-DCsak itt a topikon belül, ez a grafikon, nos elég gáz és ha itt gyártó szerint lenne kiírva, akkor nyilván csak LG lenne a tortában, mint panellottó meghatározó!
[ Szerkesztve ]
-
krx21
nagyúr
“Nekem a szerelő direkt mondta, hogy azt a manuális pixel frissítést nagy ívben felejtsem el, mert hamar "elöregedik" a panel.“
Szerintem az a szerelő sem nagyon tudja, hogyan működik ez…
Ez nem plazma TV, hogy öregedik tőle a panel…
Mondjuk én is azt mondom, hogy akkor fusson le, ha van látható probléma…[ Szerkesztve ]
-
krx21
nagyúr
A márkák osztályozásával kapcsolatban, hogy mi van a (öreg)fejekben az egy dolog. A 20-30 évvel ezelőtt szebb időket megélt japán márkák, sajnos ugyan azon összegért, ma már kevesebbet raknak le az asztalra mint a koreai társuk. Változnak az idők… Valamint az LG sem a középkategóriában gondolja például a G1 sorozatot…
-
Per Degaton
tag
válasz alaves #60584 üzenetére
Köszönöm, jelenleg afelé hajlok.
És kb mennyi idő míg bekapcsol ez az ASBL?
Mert ha legalább 2-3 perc azzal nem lenne gond, de ha mondjuk fél perc után már bekapcsol statikus tartalomnál scrollozás nélkül akár valami cikk (vagy fórum ) olvasása közben és elkezd sötétedni a kép attól valószínűleg rövidtávon agybajt kapnék -
alaves
addikt
Van úgy, hogy ki van kapcsolva, és van hogy nem, nem erre figyelek. Amikor az 1500-2000 üzemóránkénti futtatásra hagyatkoztam beégett a B7, az OLED754-el nem szeretnék úgy járni, ennyi.
Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]
-
ΞΔGLΞ
nagyúr
válasz alaves #60616 üzenetére
Tudom, hogy hangsúlyozod, de attól az még nem lesz mérvadó, hogy kell is használni, akinél napi 14-16 órát megy a tv.
Nekem senki ne mondja, hogy 16 órában nincs annyi ideje, -vagy az idegbaj kerülgeti ilyenkor -, hogy 2X, vagy 3-szor kikapcsolja a tévéjét 4-5 óránként, hogy az 5-6 perces kompenzáció lefusson, ami többet ér, mint ez a manuális "izé"...[ Szerkesztve ]
-
alaves
addikt
Mindig hangsúlyozom, hogy extrém napi üzemóra és/vagy rengeteg statikus elem (pl. PC monitor) esetére ajánlom a kézi pixelfrissítő gyakoribb futtatását. Nálam nem az a kérdés (napi 14-16 üzemóra), hogy mennyire öregszik a kijelző, hanem az, hogy ne legyenek kifakulás nyomok.
Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]
-
ΞΔGLΞ
nagyúr
válasz alaves #60608 üzenetére
Egyébként, itt mindenki ilyen frankón jó angolos, hogy elég bemásolni a szöveget?
--------
A CX-re nekem is ezt válaszolta a csaj, ez ilyen betanult szöveg, nem egyeztetett az semmilyen mérnökkel, max azzal aki egyel felette van, de az sem ért hozzá.
Nekem a szerelő direkt mondta, hogy azt a manuális pixel frissítést nagy ívben felejtsem el, mert hamar "elöregedik" a panel.
------------
JZ2000 még mindig nem kapható a Német MMM-ban sem, mikor akarják már végre piacra dobni? Viszont az a talp, főleg a HZ2000 után, hát valami ocsmány.[ Szerkesztve ]
-
adm
őstag
válasz Abel-0101 #60610 üzenetére
nyilván ebben benne van hogy nem mindenki veszi észre a hibákat és biztos marad a vevőknél gyengébben sikerült tv, de az oled még nincs abban a fázisban hogy magától fusson és nem csak a marketing csapaton múlik hogy mennyire lesz aranytojást tojó tyúk.
meg hát nem mindegy hogy a panelek 10 vagy 90 százalékával kísérleteznek így...
[ Szerkesztve ]
16core - 32thread - 64gb
-
Mankó
veterán
Sziasztok!
Panasonic 65 FZ800Z-ről váltanék LG 65CX3-ra. MIlyen teszteket kell futassak az LG-n, hogy minden rendben van e? Használtan venném a CX-et egy ismerőstől.
Esetleg a Pana árát hova érdemes belőni? Hibátlan, még bő 2 hónap gari van rá.
Köszi -
adm
őstag
pedig még abban is lehet logika, hogy válogatott paneleket ad tovább.
van olyan, hogy a technológiát fejlesztő cégnek érdeke a minél nagyobb kihozatal, hogy tanulják a gyártást, fejlesszék a gyártósorokat, hogy a kutatás+fejlesztésben minél több ciklus legyen. abból nem lesz tapasztalat, hogy a gyártósor végén összezúzzák a laborkörülmények között nem tökéletes paneleket. meghatároztak egy elfogadható szintet és és a szervizhozzáállással kompenzálják a kellemetlenségeket.
az lg egy megbízható középkategóriás tömeggyártó a fejekben, butaság lenne ugyan arra a piacra bevonnia partnereket. a phillips-szel komoly kijelzős hagyományaik vannak (ips), de minimum egy fél polccal feljebb van, a panasonic és a sony meg még feljebb. az alienware egy rétegmárka, a kortárs grundig-ot meg nem tudom hova tenni.
minden politikai fenn-hangtól mentesen, abban sem vagyok biztos hogy a c11lb (K-EU) c18la (NY-EU) között csak a két tuner és a pip a különbség. nem tudom elképzelni hogy német óradíjjal megérné azt végig csinálni, mint amit itt néhány fórumtársnál végbement. plusz 3-4x panel és/vagy alaplapcsere egy 50-100-150km-re ingázó németnél szerintem kb marketing öngyilkosság.
a fenti esetekben itthon is meghaladták bőven a tv árát a cserélt alkatrészek. mivel generációk óta elég készséges a szervizük, vélhetően ez a koncepció része. tesztelnek a való életben és fejlesztési és/vagy marketing költség terhére szervizelnek.
ha valaki hajlandó megfizetni a 30-40-50%-os felárat akár a W/Z sorozatokért vagy prémium gyártókért, akkor kaphat labor tökéletest panelt. egyébként most talán a c1-es szériánál tűnik úgy hogy még a fórumon is több a jó panel mint a hibás.
#60607 Abel-0101_ csak minél nagyobb eladott darabszám, amin tudnak tanulni.
[ Szerkesztve ]
16core - 32thread - 64gb
-
alaves
addikt
AVForums:
"In short, a newly-minted OLED panel is powered and each pixel is measured for (1) voltage across OLED cell and (2) current through OLED cell, compared with neighboring pixels and the voltage+current levels are leveled for each pixel so that the panel has good image/brightness uniformity - and then the levels are stored in a non-volatile memory on the panel electronics board (not on the TV mainboard).
That new panel will end up in a new manufactured TV - that TV will be used and, in time, some OLED cells will age differently than the neighboring cells, thus image non-uniformity will start to appear. This is where the Pixel Refresh function enters the arena.
When the Pixel Refresh function is run automatically or manually by the user, it checks voltage+current differences between the stored values and those measured for each OLED pixel and tries to normalize them. The OLED panel has an additional compensation applying circuit for each pixel and a separate sensing IC (Integrated Circuit) that interprets the measured values. Increased current through the cell is associated with OLED cell aging, and an algorithm adjusts the current and voltage to compensate for that aging. The new compensation values are stored separately (in a Flash memory) to the initial ones. The pixels that have very high voltage/current differences are "leveled down" - that results in an even field of pixels across the panel. After the pixels that were "high" are leveled down, the Pixel Refresh brings up the voltage/current back to full brightness without the danger of overdriving the ones that were "high" (the measured/calibrated brightness of the panel will not be affected). The whole Pixel Refresh process is done in vertical batches, which is what causes the panel banding, and why the bands "move" over time. If the Pixel Refresh would not run, the brightness uniformity of the panel would be affected in time - over months of use the panel would just get zones that are dimmer than others. The Pixel Refresh has a big downside, though, it shortens the lifespan of the panel, the operation of leveling down of the voltage/current values is a BIG stress for the panel - this is why you should NOT be using the Pixel Refresh function repeatedly or at short intervals of time (the automatic run at 2000 hours is just enough and it would ensure a long lifespan of the panel)."Így történik, csak azt nem írják, hogy nem mindegy, hogy a 2000 óra napi hány üzemórából tevődik össze és közben mennyi 10 perces kompenzáció történt, valamint azt, hogy hány százaléknyi eltérést képes kompenzálni az algoritmus.
Ezért kérdeztem meg az LG-től a B7-em beégését követően, és ezt a választ kaptam:
"Tisztelt Uram/Hölgyem!
Az LG OLED55B7V televíziómban sajnos már kétszer kellett panelt cserélni (1:logó kifakulás, 2: 25%-os téglalap elváltozás).
A készüléket napi 12+ órában használom. A TV-t 4 óránként kikapcsolom az automatikus kompenzáció lefutása érdekében. Az 1 órás pixelfrissítő 2000 üzemóránkénti lefutása ilyen terhelés mellett talán kevésnek bizonyulhat.
Az állagmegóvás érdekében óvintézkedésként 17-20 OLED fényt használok.
Az interneten nem találtam kielégítő információt a manual pixel refresher optimális időközönkénti futtatására.
A 3. panel állagmegóvása érdekében kérem - amennyiben lehetséges, az LG mérnökeinek bevonásával - szíveskedjen tájékoztatni, hogy a manual pixel refresher-t milyen optimális időközönként célszerű lefuttatni a napi átlagterhelés függvényében.
Tisztelettel:
......................
Tisztelt ...................!
Tárgy : Manual pixel refresher
Köszönjük, hogy levelével ügyfélszolgálatunkat megkereste.
Az Ön által feltett kérdésben egyeztettem mérnök kollégákkal és azt a választ tudjuk adni, hogy abban az esetben, ha statikus tartalmat néz, heti egy alakommal ajánlatos a frissítés lefuttatása.
Amennyiben nem azonos képmegjelenítést néz, akkor a havi egy frissítés mi elegendő (pl. tévé adások).
További kellemes napot kívánok Önnek, ha a jövőben kérdése lenne, keressen bennünket bizalommal!
Kérem, segítse szolgáltatásunk fejlesztését azzal, hogy a lenti rövid kérdésre válaszolva értékeli a kapott választ.
Amennyiben úgy érzi a tájékoztatás nem volt teljes körű, kérjük, küldje el érdeklődését újra, illetve bármilyen további kérdés esetén készülékeinkről, szolgáltatásainkról forduljon bizalommal telefonos ügyfélszolgálatunkhoz, a 06-1--54-54-054-es számon (H-P: 8-18, SZ: 9-17).
Tisztelettel:
Reinvald Angelika
LG Electronics Magyar Kft. - Ügyfélszolgálat"Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]
-
krx21
nagyúr
válasz Laca19 (a) #60593 üzenetére
A válogatott paneleket 100%-ban elvetni ugyan nem tudom, de nagyon valószínűtlennek tartom én is. Már csupán azért is, mert ha erre lenne is lehetőség, miért lenne jó az LG-nek?
Biztos belemenne az LG egy olyan válogatósdiba, aminek az lenne az eredménye, hogy a saját brand-jét csökkenti a konkurenciával szemben?
Csupán csak hangosan gondolkodom…
Az, hogy mondjuk a Panasonic nagyobb hangsúlyt fektet az elektronika finomhangolására, már sokkal hihetőbb… -
krx21
nagyúr
válasz alaves #60584 üzenetére
“Leírásod alapján extrém üzemórával számolhatsz, így hetenkénti-kéthetenkénti kézi pixelfrissítő futtatását javaslom, ennek okát már számtalanszor leírtam itt a fórumon is.”
Ezt kifejthetnéd… Hogy csupán az eltelt üzemórák miatt, ha nincs anomália, akkor miért jó futtatni a “panel frissítést”?
Ha van valami szakmai magyarázata a szubjektív elméleten kívül, szívesen elolvasom… -
cujo69
tag
Emagon,és Alzan már kinn vannak az idei Pana Oled árak..elég erősen nyitnak.
-
blakey
titán
válasz Elektrosokk #60600 üzenetére
Régen találkoztam ilyennel, 1-2 firmware-el ezelőtt illetve előfordulhat, hogy az elmúlt fél évben nem néztem olyan anyagot aminél előfordulhatott volna, pedig volt minden, SDR, HDR, Dolby Vision, 1080p, 2160p és volt 480p-s anyag is. Sávosodással szerencsére nem találkoztam.
[ Szerkesztve ]
*** " Aki udja, csinálja, aki nem, az tanítja" - G. B. Shaw *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***